EVELINA JOYCE (vokalas) ir ALA BENDORAITIENĖ (fortepijonas)

EVELINA JOYCE (vokalas) ir ALA BENDORAITIENĖ (fortepijonas)
Druskininkų EGLĖS sanatorija
Eglės g. 1, Druskininkai LT-LT-66251
20:00
2017-10-01
Sekmadienis

EVELINA JOYCE (vokalas) ir ALA BENDORAITIENĖ (fortepijonas)

Koncerto programoje skambės C. Debussy, F. Chopino, F. Schuberto, B. Dvariono, C. Biksijo, A. Lloyd Weberio kūriniai.

Evelina Jocytė-Joyce - unikalaus balso savininkė, džiazo atlikėja.

„Nuo jos balso kūnu bėgioja šiurpuliukai, ji žavi puikiu kūrinių atlikimu ir precizišku programos pasirinkimu“, - ne kartą teko nugirsti susižavėjusių klausytojų komplimentus jaunai dainininkei.

Evelinos repertuare netrūksta negirdėtų kūrinių, o žinomos kompozicijos įgauna naują skambesį.

Apie save ir kelią į muziką papasakojo pati Evelina.

Gimiau ir augau muzikalioje šeimoje, tad buvau auginama kaip pianistė. Tačiau vėliau pajutau, kad esu skirta scenai, bet ne kaip pianiste, o kaip dainininkė. Tai supratau prieš dešimt metų ir nuo tada prasidėjo ilgas savęs ieškojimo, mokslo, klaidų ir pamokų laikas. Dėl jų aš esu tokia, kokia esu.

Šiandien jau ramia sąžine galiu pasakyti – aš esu dainininkė, bet tam, kad galėčiau tai ištarti, man reikėjo labai stengtis: mokytis dainuoti, išgyventi daugybę atradimų ir netekčių, gyvenimiškos laimės ir skausmo. Vis dėlto esu labai laiminga. Mano manymu, neįmanoma būti tikru dainininku, jeigu tam tikrų dalykų neišgyveni pats. Menas yra šio pasaulio esencija ir ją pamatyti gali žmogus, turintis ypatingų sugebėjimų, vadinamų talentu. Aplink mus pilna garsų, ritmų, spalvų, formų, bet tik talentingas žmogus gali juose įžvelgti meną. Tam, kad jis tai galėtų perteikti, reikalingas rimtas mokslas, nepertraukiamas savęs tobulinimas, o visų svarbiausia – gebėjimas jausti.

Artistas scenoje turi būti maksimalistas, kitaip jo atlikimas tampa vidutiniškas. O to niekada negalima sau leisti.

Repertuaro pasirinkimas man visada būna rimtas iššūkis. Kai tik pradedu rinktis, norisi jį vis plėsti ir plėsti, atrodo, dainuočiau dar šitą, dar aną, bet laikui bėgant viskas susidėlioja savaime. Be abejo, tam reikia labai daug dirbti, perdainuoti daugybę kūrinių, kad pajustum, kas iš tikrųjų yra „tavo“. Man patinka ieškoti naujo skambesio, dirbti su nauja medžiaga, „įpūsti“ kūriniams savo dvasią.

Man patinka intelektuali muzika: visa klasika be išimties, opera, taip pat impresionistinė muzika, fanko muzika, dramenbeisas, džiazas, atsipalaiduoju fortepijonu grodama J. S. Bacho kūrinius... Ir, kas gal būt jus nustebins – labai mėgstu...tylą! Taip, taip – tiesiog skambančią tylą!

Kartą teko koncertuoti viename nedideliame miestelyje. Labai išsigandau, kad su savo džiazu liksiu nesuprasta… Pasirodymui besibaigiant, pastebėjau kelias moteriškes prie scenos. Man nulipus, jos ne tik dėkojo, bet ir dovanų davė – namo grįžau su trilitriniu stiklainiu kaimiško pieno, dviem sūriais ir maišu kaimiškų kiaušinių. Renginio organizatorė net juokėsi sakydama: „Turėdama tokį balsą ir badmečiu išgyvensi.“

Kad atlikėjas būtų iš tikrųjų įdomus publikai ir visuomenei, jis visų pirma turi būti talentinga ir išprususi asmenybė.

Susiję nariai

Ala Bendoraitienė

Ala Bendoraitienė

Pianistė, LMTA koncertmeisterė-ekspertė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja metodininkė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Beethovenui 250
Traviata