Kamerinės muzikos koncertas „Mettis ir svečiai“

Kamerinės muzikos koncertas „Mettis ir svečiai“
Taikomosios dailės muziejus
Arsenalo g. 3A, Vilnius. LT-LT-01100,
16:00
2019-02-10
Sekmadienis
Kaina 10.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Vasario 10 d., sekmadienį, 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

Kamerinės muzikos koncertas „Mettis ir svečiai“

Styginių kvartetas METTIS

Solistai: EVGENIA EPSHTEIN (smuikas), ROKAS VALUNTONIS (fortepijonas)

Programa: LUDWIG VAN BEETHOVEN – Styginių kvartetas Nr. 14 cis-moll, op. 131; ERNEST CHAUSSON – Koncertas smuikui, fortepijonui ir kvartetui, op. 21

Sėkmingai į pasaulio scenas nuo Lietuvos iki Kinijos ir JAV įsiveržęs styginių kvartetas „Mettis“ su svečiais kviečia į išskirtinės kamerinės muzikos programą, kurioje skamba Ludwigo van Beethoveno Styginių kvartetas Nr. 14 cis-moll ir Lietuvoje retai atliekamas Ernesto Chaussono Koncertas smuikui, fortepijonui ir kvartetui, op. 21. Pastarasis opusas laikomas vienu iškiliausių šio prancūzų romantiko kūrinių, jo premjeros sėkmė įkvėpė didelį pasitikėjimą kompozitoriui toliau kurti.

„Mettis“ – tarptautinio styginių kvartetų konkurso Bordo (Prancūzija) II premijos ir specialaus prizo, IX tarptautinio V. E. Rimbotti Fiesole (Italija) konkursų nugalėtojas, Gottfriedo von Einemo fondo (Austrija) apdovanojimo laureatas, nuo 2014 m. Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) narys. 2016 m. debiutavo prestižinėje „Wigmore Hall“ Londone, įvairiose scenose muzikavo su tokiais iškiliais atlikėjais kaip Ysaÿe kvarteto altininkas Miguelis da Silva, Kremonos kvartetas, Mūza Rubackytė ir kiti.

Kvarteto viešnia – smuikininkė Evgenia Epshtein, Tel Avivo ir Roterdamo muzikos akademijų absolventė, įkūrusi „Aviv“ styginių kvartetą, Vokietijos ir Izraelio keturis kartus pripažintą geriausiu jaunimo ansambliu, su juo laimėjusi keletą prestižinių konkursų. Kaip solistė griežė su Vienos, Splito, Oksfordo, Bukarešto ir kt. orkestrais. Taip pat su kvartetu muzikuoja pianistas Rokas Valuntonis, anot žiniasklaidos, jau spėjęs pakerėti klausytojus savo interpretacijoms būdingu nevaržomos fantazijos skrydžiu, plačiai alsuojančios laisvės pojūčiu, scenine charizma. R. Valuntonis yra pelnęs aukščiausius apdovanojimus daugiau nei 20-yje tarptautinių konkursų, tarp kurių – „Nordic piano competition“ Malmėje, M. K. Čiurlionio pianistų konkursas Vilniuje, „Societa Umanitaria music competition“ Milane. 2017 m. jis paskelbtas „City Music Foundation“ atlikėju Londone. 2018 m. gruodžio mėn. pianistas laimėjo I premiją tarptautiniame Kampiljoso (Campillos) konkurse Ispanijoje.

Bilietai – 7, 10

Susiję nariai

Bernardas Petrauskas

Bernardas Petrauskas

Rokas Vaitkevičius

Rokas Vaitkevičius

Violončelininkas, Mettis kvarteto ir Lietuvos kamerinio orkestro narys

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Beethovenui 250
Traviata