Ketvirtasis ALEXANDER PALEY muzikos maratonas Paliesiuje
Atlikėjai: Alexander Paley (fortepijonas), Pei-Wen Chen (fortepijonas), Amiram Ganz (smuikas), Raimondas Butvila (smuikas), Romanas Kudriašovas (baritonas), Vytenis Gurstis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus, anglų ragas), Karolis Kolakauskas (klarnetas), Andrius Puplauskis (fagotas), Gediminas Abaris (valtorna)
II diena (rugpjūčio 21 d.)
11:00 | Rytinis koncertas
G. Bizet – „Jean de Anfants“ keturioms rankoms
Atlieka: Pei-Wen Chen (fortepijonas), Alexander Paley (fortepijonas)
M. Ravel – Dvi sonatos smuikui ir fortepijonui
Atlieka: Amiram Ganz (smuikas), Alexander Paley (fortepijonas)
R. Boutry – Interferences fagotui ir fortepijonui
Atlieka: Andrius Puplauskis (fagotas), Alexander Paley (fortepijonas)
14:30 | Dieninis koncertas
B. Godard – Siuita fleitai ir fortepijonui
Atlieka: Vytenis Gurstis (fleita), Alexander Paley (fortepijonas)
F. Poulenc – Sonatos fleitai, obojui ir klarnetui
Atlieka: Vytenis Gurstis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Karolis Kolakauskas (klarnetas)
F. Poulenc – Trio obojui, fagotui ir fortepijonui
Atlieka: Ugnius Dičiūnas (obojus), Andrius Puplauskis (fagotas), Alexander Paley (fortepijonas)
F. Poulenc – Sekstetas fleitai, obojui, fagotui, voltornai ir fortepijonui
Atlieka: Vytenis Gurstis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus), Andrius Puplauskis (fagotas), Gediminas Abaris (valtorna), Alexander Paley (fortepijonas)
19:00 | Finalinis koncertas
C. Franck – Sonata smuikui ir fortepijonui
Atlieka: Raimondas Butivila (smuikas), Alexander Paley (fortepijonas)
C. Debussy – Premiere Rhapsodie klarnetui ir fortepijonui
Atlieka: Karolis Kolakauskas (klarnetas), Alexander Paley (fortepijonas)
C. Debussy – „Deuxieme Rhapsodie“ anglų ragui ir fortepijonui
Atlieka: Ugniu Dičiūnas (anglų ragas), Alexander Paley (fortepijonas)
R. Hahn – „Le Ruban Denoue“ siuita dviems fortepijonams
Atlieka: Pei-Wen Chen (fortepijonas), Alexander Paley (fortepijonas)
J. B. Lully – „Belle Hermione“ (iš operos „Cadmus et Hermione“)
J. P. Rameau – „Ah! Qu‘on daigne… Puisque Pluton“ (iš operos „Hippolyte et Aricie“)
J. P. Rameau – „Voici les tristes lieux… Monstre affreux“ (iš operos „Dardanus“)
J. P. Rameau – „Soleil, on a détruit – Brillant soleil“ (iš operos „Les Indes Galantes“)
R. Hahn – „Néère“ (iš ciklo „Etudes latines“)
R. Hahn – „Reverie“
R. Hahn – „Si mes vers avaient des ailes“
Atlieka: Romanas Kudriašovas (baritonas), Alexander Paley (fortepijonas)
D. Milhaud – Trio smuikui, klarnetui ir fortepijonui
Atlieka: Amiram Ganz (smuikas), Karolis Kolakauskas (klarnetas), Alexander Paley (fortepijonas)
D. Milhaud – „Scaramouche“ siuita dviem fortepijonams
Atlieka: Pei-Wen Chen (fortepijonas), Alexander Paley (fortepijonas)
***
Pasaulinio lygio fortepijono virtuozas Alexander Paley Paliesiaus dvaro publikai pristato ketvirtąjį muzikos maratoną!
Ugningasis fortepijono virtuozas Alexander Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Publika jam ploja atsistojusi, o kritikai negaili pagyrų. Svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje, kai jaunasis pianistas nekantraudamas laukė galimybės pirmą kartą prisiliesti prie pianino „Belarus“ klavišų.
Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs ir visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose. Jų sąraše puikuojasi „Radio France“, „Theatre des Champs-Elysees“, „Salle Pleyel“, „Salle Gaveau“ (Paryžius), „Grands Interprètes“ (Lijonas), Lilio fortepijono festivalis, Bezansono operos teatras, „Leipzig Gewandhaus“, „Concertgebouw“ (Amsterdamas), „Laeiszhalle“ (Hamburgas), koncertų salės Kinijoje ir kitur.
Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus gyvenantis pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.
Pei-Wen Chen, gimusi Taipėjuje, Taivane, vos baigusi fortepijono studijas debiutavo prestižinėje Niujorko koncertų salėje „Carnegie Hall“. Ji yra tarptautinių fortepijono konkursų laureatė, pasaulinio lygio projektų dalyvė. Pianistė nuolat koncertuoja tiek Europoje, tiek kituose žemynuose, yra bendradarbiavusi su daugeliu žymių atlikėjų, tokių kaip Licia Abanese, Elly Ameling, Regina Resnik, Jon Vickers, Evelyn Lear, Diane Soviero, Deborah Voigt, Ruth Falcon, Mignon Dunn, Sherril Milnes, Olga Peretyako ir kt.. Su savo vyru Alexander Paley kiekvienais metais kartu pasirodo A. Paley muzikos festivalyje.
Ji buvo prisijungusi prie Vašingtono operos kompanijos operos „Fedora“ statymo, buvo pianistė „Metropolitan Opera“ ir „Amato Opera“ teatruose. Atlikėja taip pat vadovavo ir dirigavo kelioms operoms bei koncertams. Ji dėstė ne viename JAV universitete, dalyvauja akademiniame gyvenime. 2017 m. P. W. Chen buvo paskirta Šanchajaus klasikinių dainininkų konkurso pianiste, o 2020 m. buvo ne vieno tarptautinio vokalo konkurso, vykstančio internetu, žiuri narė. 2022 m. atlikėja planuoja atlikti kamerinės J. Brahmso muzikos koncertų seriją.
Pasaulinio garso smuikininkas Amiram Ganz karjerą pradėjo vos 11-os. Atlikėjas yra tarptautinių konkursų laureatas, sėkmingo Altenberg Trio Wien narys, visada laukiamas didžiosiose scenose. A.Ganz griežia 1690 m. Goffredo Cappa Italijoje pagamintu smuiku.
Smuikininkas Raimondas Butvila 1993 m. pagal Lietuvos – Venesuelos kūrybinio bendradarbiavimo sutartį, išvyko į šią Pietų Amerikos šalį. Karakase buvo Emil Friedman Koledžo Muzikiniu Direktoriumi ir Menų Universiteto (UNEARTE) profesoriumi, per 18 metų paruošė kelias profesionalių muzikų kartas. Kaip solistas, dažnai grojo su Venesuelos orkestrais, atlikdamas pagrindinį koncertų smuikui repertuarą. Grojo daug kamerinės muzikos, buvo Trio Academico Emil Friedman narys. 2011 m. grįžo į Lietuvą, yra Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos Akademijos styginių instrumentų katedros vedėjas, profesorius.
Nuo 2013 m. užsimezgė labai aktyvus meninis bendradarbiavimas su buvusiu bendramoksliu Maskvoje, pasaulinio garso pianistu virtuozu Alexander Paley. Surengti filharmoniniai rečitaliai Lietuvoje, koncertas su VDU Kameriniu Orkestru, kurio metu buvo atlikti J. Haydn ir F. Mendelssohn koncertai smuikui ir klavyrui. Nuo 2016 m. R. Butvila dalyvauja A. Paley rengiamame kasmetiniame Festivalyje Moulin d’Ande mieste Prancūzijoje.
Romanas Kudriašovas (baritonas) – operinio dainavimo bakalauro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Karališkajame Velso muzikos ir dramos koledže, pirmąsias magistro – Hamburge, antrąsias – Kardife, tobulinosi Londone, Nacionalinėje operos studijoje. Dirbęs garsiajame Londono „Covent Garden“ teatre, prestižiniame Glyndebourne’o festivalyje sėkmingą Ceremonijų meistro vaidmenį Jules’o Massenet operoje „Pelenė“ sukūręs ir su juo apkeliavęs visą Jungtinę Karalystę, jis nuolat dalyvauja garsių Europos pedagogų meistriškumo kursuose, sėkmingai bando jėgas tarptautiniuose konkursuose. Prieš kelerius metus Liverpulio filharmonijoje buvo nutarta apie vieną garsiausių pastarųjų dešimtmečių baritonų Bryną Terfelį ir dar keletą žvaigždžių suburti jaunų artistų komandą ir pastatyti Giacomo Puccini operą „Toska“, kurioje Romanui teko Zakristijono vaidmuo. Šis spektaklis rodytas nuo Anglijos iki Abu Dabio scenų.
Vytenis Gurstis (fleita) gimė muzikų šeimoje: motina – pianistė ir vargonininkė, LMTA docentė Virginija Survilaitė, tėvas Virgilijus Gurstis – choro dirigentas. Vytenis aktyviai koncertuoja respublikoje ir užsienyje. Grojo Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, JAV, Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje. Aktyviai koncertuoja Lietuvoje dalyvaudamas koncertuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, nuolat tobulinasi žymių fleitos profesorių meistriškumo kursuose.
Fleitininko grojimas buvo puikiai įvertintas Londono „MasterWorks Festival Europe“: festivalio organizatoriai jį pakvietė dalyvauti „MasterWorks Festival 2005“ JAV ir Didžiojoje Britanijoje, paskirdami stipendiją. „MasterWorks Festival Europe 2005“ festivalyje V.Gurstis laimėjo „Concerto Competition“ ir su festivalio simfoniniu orkestru atliko W.A. Mozarto koncertą fleitai ir orkestrui G-dur. 2010 m. Vytenis dalyvavo Londono „All Flutes in Kings Place“ koncerte, kur kartu su prof. W.Bennett atliko J.S. Bacho koncertą dviem smuikams d-moll (aranžuotė fleitoms W. Bennett).
Ugnius Dičiūnas 2016 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. Dr. R Beinaris ir dėst. E.Paškevičius). 2015-2016 m. stažavosi Prahoje prof. Jana Brožkovos ir Liběna Séquardtovos klasėje. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas daugelį žymių atlikėjų, tokių kaip Omar Zoboli, Jan Thuri, Diethelm Jonas, Kalev Kuljus ir kitų. Įvairių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas.
Nuo 2014 m. yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro obojų grupės ir Šv. Kristupo medinių pučiamųjų kvinteto narys.
Karolis Kolakauskas, gimęs ir augęs Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, klarneto mokėsi Petro Mateikos klasėje. Studijas pradėjo Gento karališkoje konservatorije, jas tęsė Oslo muzikos akademijoje, kur pelnė pirmą premiją kamerinės muzikos ansamblių konkurse, o dabar mokosi iš kolegų ir gyvenimo.10 metų dirbo LVSO ir noriai koncertavo su kitais kolektyvais Lietuvoje bei užsienyje.
Fagotininkas Andrius Puplauskis yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, koncertuoja kaip solistas su orkestrais bei rengia solinius rečitalius, groja su įvairiais kameriniais ansambliais Lietuvoje ir užsienyje. Puplauskio repertuaras yra platus, jį galima išgirsti grojant barokinę, klasikinę, šiuolaikinę, pop, džiazo, elektroninę muziką, ar net improvizuojant savo kūrybos muziką elektriniu fagotu. 2009 metais išleido pirmąją Lietuvoje solinę fagoto muzikos kompaktinę plokštelę „FAGOTAS LIETUVIŠKAI“, kurioje surinkti geriausi lietuviški fagoto muzikos pavyzdžiai. A.Puplauskis yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fagotų grupės koncertmeisteris, Šv. Kristupo pučiamųjų kvinteto narys, ansamblio ARS MUSICA narys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje docentas.
Gediminas Abaris yra laikomas vienu perspektyviausių savo kartos valtornininkų Lietuvoje. Karjerą pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, būdamas vienuolikos metų žengė i Vilniaus kongresų rūmų salę, kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliko W. A. Mozart koncerto valtornai antrąją dalį. Dar mokydamasis mokykloje, Gediminas įrašė ir išleido plokštelę su B. Dvariono koncertu valtornai. Gediminas laimėjo ne vieną respublikinį bei tarptautinį konkursą, solo bei orkestro sudėtyje koncertavo su žymiausiais Lietuvos orkestrais. Gediminas taip pat aktyviai koncertuoja su įvairiais kamerinės muzikos ansambliais. Koncertinėje karjeroje pažymėtini koncertai ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Graikijoje. Nuo 2016 iki 2019 metų – Gediminas grojo pirmąja valtorna jungtiniame orkestre „Festival of Aegean“ festivalyje, vykusiame Syros saloje, Graikijoje. Šiuo metu Gediminas Abaris yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro valtornų grupės koncertmeisterio asistentas bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro valtornų grupės narys.
This program is made possible by funding from the Baltic-American Freedom Foundation (BAFF) / Ši programa įgyvendinama finansuojant iš Baltijos-Amerikos laisvės fondo (BAFF)