NUO ŠIAURĖS PAŠVAISTĖS IKI JERUZALĖS

NUO ŠIAURĖS PAŠVAISTĖS IKI JERUZALĖS
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
19:00
2023-07-31
Pirmadienis
Kaina 15.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

NUO ŠIAURĖS PAŠVAISTĖS IKI JERUZALĖS

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė (sopranas)
Darius Mažintas (fortepijonas)

Programoje – Jeano Sibeliaus dainos:
1. Eterio dvasia (Luonnotar), op. 70
2. Aido nimfa (Kaiutar), op. 72 Nr. 4
3. Atsidūsta, skuba, atsidūsta (Säv, säv, susa), op. 36 Nr. 4
4. Ar tai buvo sapnas? (Var det en dröm), op. 37 Nr. 4
5. Merginos grįžo iš pasimatymo (Flickan kom ifrån sin älsklings möte), op. 37 Nr. 5
6. Pavasaris greitai prabėga (Veren flyktar hastig), op. 13 Nr. 4
7. Nuo tada nustojau klausinėti (Se´n Har Jag Ej Frågat Mera), op. 17 Nr. 1
8. Bet mano paukščio vis dar nematyti (Men min fagel marks dock icke), op. 36 Nr. 2
9. Vakarui (Ilalle), op. 17 Nr. 6
10. Liūdnas valsas (Valse Triste), op. 44
***

Ekaterina Somicheva (sopranas, Vokietija)
Ekaterina Porizko (fortepijonas, Vokietija)

Programoje – Basios Rubin Žydų dainos:
1. Taikos daina (Di Šolem lid / The Song of Peace)
2. Tu ateisi (Kummen solstu / You Shall Come)
3. Kodėl? (Farvos? / Why?)
4. Atverk plačiai duris (Di tirn effn breit / Open the Door Wide)
5. Abėcėlė (Alef-bejs / Alphabet)
6. Norėčiau skristi į kosmosą (Ix vil flign in kosmos / I Want to Fly in the Cosmos)
7. Žiemos žaidimas (A vinteršpil / A Winter Game)
8. Lopšinė (Viglid / Lullaby)

***

Apie autorius ir kūrinius

Jeanas Sibelius (1865–1957) – žymus suomių kompozitorius, svarbiausią jo kūrybos dalį sudaro simfoninės poemos ir penkių simfonijų ciklas.
Agnės Buškevičiūtės-Tumalavičienės ir Dariaus Mažinto programos dainos savo plėtote artimos poemoms. Šalia pavienių dainų skambės keli kūriniai iš ciklų „Atsitiktinis gyvenimas“ ir „Sapnai“. „Šiaurės pašvaistės“ programą užbaigs „Liūdnas valsas“ – viena garsiausių ir dažniausiai atliekamų Sibeliaus dainų, vėliau išplėtota ir išgarsėjusi kaip simfoninė poema, kurioje taurus netekties liūdesys perauga į melodramatišką apoteozę.

Basia Rubin (1898–1985) – visuomenei beveik nežinoma žydų kilmės kompozitorė.
Jos šeima – tėvai, septynios seserys ir brolis – gyveno Baltarusijoje, Dolginovo miestelyje. Basia buvo odontologė, tačiau laisvalaikį skyrė muzikai. Parašė daugiau kaip 200 kūrinių, daugiausia vokalinės lyrikos, ir netgi operą vaikams. Nemažai dainų sukūrė pagal savo tekstus jidiš kalba.
1941 m. birželį Dolginovas buvo subombarduotas, iš gausios Basios šeimos liko tik keturios seserys. Basiai gyvybę išgelbėjo muzika – tomis dienomis ji buvo išvykusi į Minską pristatyti savo kūrinių, tad liko gyva. Į gimtinę nebegrįžo.
Koncerte skambėsiančiose B. Rubin dainose išgirsime mirusių šeimos narių ilgesį. Kai kurias dainas galima interpretuoti kaip requiem, kitas – kaip išgyvenimo himną.

Apie atlikėjus

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė – charizmatiška ir profesionali jaunosios kartos dainininkė, operos solistė (sopranas), dainų kūrėja ir aktorė.
Agnė 2019 m. baigė klasikinio dainavimo magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pagal ERASMUS programą 2018–2019 m. gilino vokalines žinias Sibeliaus akademijoje Helsinkyje. Būtent ten besimokydama susipažino su J. Sibeliaus dainomis, jas paruošė su geriausiais šalies pedagogais – Soile Isokoski (sopranas), Petteri Salomaa (bosas-baritonas), Ilmo Ranta (fortepijonas) ir kitais.
Dainininkė tobulinosi Soile Isokoski (Suomija), Paulo Farringtono (Didžioji Britanija), Kurto Kopecky (Suomija), Roberto Hymano (Švedija), Giorgio Proietti (Italija) meistriškumo kursuose, buvo „Nord Opera“ (Norvegija) bei Šiaurės ir Baltijos šalių projekto „Virtuali perklausa“ programų dalyvė. Dainininkė – žinomas televizijos veidas, 2013 m. su Justinu Lapatinsku laimėjo I vietą LNK televizijos muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“. 2014 m. tarptautiniame muzikos festivalyje-konkurse „Su muzika per Europą, Lietuva–Italija“ pelnė II vietą, 2018 m. V. Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurse apdovanota prizu už artistiškumą ir kūrinių interpretaciją.
Neseniai solistė žengė nauju kūrybiniu keliu – pristatė savo pirmą autorinę dainą „New Start“, kuri jau spėjo sulaukti teigiamo visuomenės dėmesio. Tai pirmasis Agnės singlas iš vasarą pasirodysiančio debiutinio albumo „Nauja Pradžia“.
Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė jau yra sukaupusi nemenką muzikinį bagažą. Ji išsiskiria universalumu, jos balsas tinka įvairiems žanrams ir stiliams – nuo operos iki miuziklo, nuo populiariosios muzikos iki roko. Daug koncertuoja solo ir su skirtingais kolektyvais.

Darius Mažintas – vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos pianistų, daugelio kultūrinių, edukacinių projektų iniciatorius, rengia labdaringus koncertus įvairioms socialinėms grupėms. Atlikėjas laužo nusistovėjusias klasikinės muzikos scenos tradicijas – koncertuoja įkalinimo įstaigose, kartu su fondo „Looking at the Stars“ įkūrėjais vyko į Ukrainą, subombarduotą Irpinės miestą, kur prie kultūros centro griuvėsių grojo F. Chopino noktiurnus karo siaubą patiriantiems ukrainiečiams. Šią misiją plačiai aprašė pasaulio žiniasklaida, apie ją sukurtas dokumentinis filmas. Pianistas tiki, kad muzika turi galią auginti ir keisti kiekvieną klausytoją, taigi ji turi būti atvira visiems.
D. Mažintas savo iniciatyva dirba su moksleiviais, organizuoja jiems meistriškumo pamokas, stovyklas, perduoda žinias ir sukauptą patirtį jauniesiems Lietuvos talentams.
Pianistas yra įvairių tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. 2011 metais D. Mažintas debiutavo Amsterdamo „Concertgebouw“ salėje. Nuolat groja rečitalius tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose – „Aspen music festival“ (JAV), „Westchester piano festival“ (JAV), „Somerakademie“ (Vokietija), „Holland Music Sessions“ (Olandija). Yra įrašęs kelias kompaktines plokšteles, tarp jų – „Laiškai iš praeities. Žydų dainos“ (su Rafailu Karpiu, 2011), autorinė plokštelė (2011), kurioje skamba J. S. Bacho, L. van Beethoveno ir A. Skriabino kompozicijos.

Dainininkė (sopranas), vokalo pedagogė Ekaterina Somicheva aktyviai koncertuoja Vokietijoje ir Europoje, jos repertuaras platus – nuo sefardų dainų iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių, nuo operų iki koncertų, nuo operetės iki religinės muzikos. Sukūrė įsimintinus vaidmenis operose: G. F. Händelio „Julijus Cezaris“, G. Purcello „Didonė ir Enėjas“, P. Čaikovskio „Jolanta“ ir „Eugenijus Oneginas“, W. A. Mozarto „Figaro vedybos“, „Visos jos tokios“, „Don Žuanas“, G. Verdi „Traviata“, R. Leoncavallo „Pajacai“ ir kt.
Ekaterina studijavo Sankt Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje profesorės Jelenos Oparinos klasėje.
Nuo 2020 m. yra Diuseldorfo lyrinės operos solistė. Kaip vokalo pedagogė dalyvauja Ekaterinos Porizko projektuose (J. S. Bacho „Pasija pagal Matą“, Kalėdų oratorija, festivalyje „MeerMusik“).

Ekaterina Porizko – vargonininkė, pianistė, dirigentė ir spektaklių pastatymų meno vadovė. Nuo 2011 m. koncertuoja Baltijos, kitose Europos šalyse, taip pat ir Ukrainoje. Nuo 2007 m. nuolat laimi tarptautinius konkursus kaip kompozitorė, dirigentė ir vargonininkė.
Nuo 2014 m. aktyviai diriguoja: F. Mendelssohno oratoriją „Elijas“, S. Tanejevo kantatą „Jonas Damaskietis“, Johanno Sebastiano Bacho „Pasiją pagal Matą“ ir Kalėdų oratoriją, W. A. Mozarto operą „Figaro vedybos“, G. Verdi „Karalių valandai“ ir P. Čaikovskio „Jolantą“, E. Griego, L. van Beethoveno, G. Fauré simfoninius kūrinius.
Nuo 2016 m. yra tarptautinių festivalių Vokietijoje „Bokštas ir garsas“ (Turm und Klang, Eslingene), Kariljono festivalio Štutgarte ir festivalio „MeerMusik“ (Merbuše) kūrėja ir meno vadovė. Nuo 2023 m. – profesionalių muzikantų labdaros fondo „Gaivi klasika“ (Klassi aber frisch) direktorė.

Susiję nariai

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė

Agnė Buškevičiūtė-Tumalavičienė

Dainininkė

Darius Mažintas

Darius Mažintas

Koncertai, muzikiniai performansai, edukacinė veikla.

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius