Pirmosios netekties metinės: Melitina Diamandidi (2)

Pirmosios netekties metinės: Melitina Diamandidi (2)
Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Gedimino pr. 42, Vilnius LT-LT-01114
18:00
2022-03-18
Penktadienis

Renginiai, skirti Melitinos Diamandidi pirmųjų netekties metinių paminėjimui:

Kovo 18 d., penktadienis
18.00 val. Koncertas Muzikos Akademijoje Karoso salėje, skirtas Melitinos Diamandidi paminėjimui.
(Bendrojo fortepijono katedros studentai bei buvę M. Diamandidi studentai.)

In memoriam Melita Diamandidi
1949-08-08 – 2021-03-13

2021 metų kovo 13 d. dėl COVID-19 netekome pianistės, koncertmeisterės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Bendrojo fortepijono ir Koncertmeisterio katedrų docentės, Lietuvos muzikų sąjungos narės Melitos Diamandidi.

Graiko ir lietuvės šeimoje gimusi Melita fortepijono meno paslapčių mokėsi Kauno dešimtmetėje muzikos mokykloje (dabar – Juozo Naujalio meno mokykla) ir Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Baigusi mokslus profesoriaus Jurgio Karnavičiaus klasėje, nuo 1982 m. aspirantūros studijas tęsė Maskvos Gnesinų muzikos akademijoje.

Su vyru operos solistu Vincentu Kupriu Melita Diamandidi parengė per 300 solinių koncertų programų, koncertavo daugelyje Europos šalių, JAV, Kanadoje, Australijoje, Rusijoje. Dueto repertuare buvo įvairių žanrų ir stilių operų arijų, kamerinės vokalinės muzikos. Jie pirmieji atliko daugelį lietuvių kompozitorių vokalinių kūrinių, padarė per 150 įrašų Lietuvos radijo fondams, išleido kelias plokšteles, 2007 metais – dvigubą CD.

M. Diamandidi parengė koncertines programas su dainininkais Vytautu Juozapaičiu, Nijole Ambrazaityte, Aušra Stasiūnaite, Sofija Jonaityte, Gintare Skeryte, Rita Preikšaite ir kitais.

Dėstydama Muzikos ir teatro akademijoje M. Diamandidi išugdė gausų būrį profesionalių atlikėjų, akademijos leidiniuose yra paskelbusi nemažai straipsnių, parengusi pranešimų Lietuvos ir tarptautinėms konferencijoms, sudarė ne vieną chrestomatiją pianistams.

Kviečiame į renginius, skirtus prisiminti šviesią ir iškilią, savo kraštui atsidavusią ir jam nusipelniusią asmenybę. 

 

Susiję nariai

Melita Diamandidi

Melita Diamandidi

Pianistė, LMTA docentė

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Traviata
Prenumeruokite „Muzikos barus“!