VIOLONČELĖS ŽAVESYS

VIOLONČELĖS ŽAVESYS
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
19:00
2018-08-01
Trečiadienis
Kaina 10.00 Eur
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

VIOLONČELĖS ŽAVESYS
NICHOLAS JONES (violončelė, Didžioji Britanija) ir JUSTAS ČEPONIS (fortepijonas)
Programoje: F. Chopin, L. Janaček, S. Rachmaninov

Ir koks dar instrumentas savo žavesiu galėtų prilygti violončelei? Nuostabus aksominis tembras, prigimtinė ramybė (net ir virtuoziškiausiuose kūriniuose) pagauna ir užhipnotizuoja grožiu, palaima, amžinybės pojūčiu...

Pirmoje Birštono vasaros menų akademijoje viešėjusi violončelė šiais metais sugrįžta: meistriškumo pamokas ves ir rečitalį grieš svečias iš Didžiosios Britanijos Nicholasas Jonesas. Jam talkins ką tik magistro studijas Paryžiaus konservatorijoje baigęs pianistas Justas Čeponis.

Esame išlepinti: praeityje dažnas svečias Lietuvoje buvo Mstislavas Rostropovičius, savo muzikavimu džiugina jo mokiniai Davidas Geringas ir Silvija Sondeckienė, Armonų dinastijos atstovai Rimantas, Edvardas, Jonas... Ramutė Kalnėnaitė, Mindaugas Bačkus, Edvardas Kulikauskas ir jo sūnus Justas, Vytautas Sondeckis... Visų nepastebimai brandą pasiekusių ar ryškiai debiutuojančių jaunųjų nė neišvardinsi. Tad nekantraudami laukiame šiųmečio Birštono vasaros menų akademijos svečio iš Didžiosios Britanijos Nicholaso Joneso.

Nicholasas Jonesas intensyviai koncertuoja, griežia tiek solo, tiek su orkestrais. Praeityje aštuonerius metus jis griežė kvartete, vėliau buvo Anglijos styginių orkestro (English String Orchestra) solistu ir meno vadovu. Būtent su šiuo orkestru dažnai koncertuodavo šviesaus atminimo lordas Yehudi Menuhinas. Su koncertais aplankytos ne tik Europos, bet ir didžiosios JAV koncertų salės, orkestras dažnai buvo kviečiamas (beje, kaip ir Lietuvos kamerinis orkestras, vadovaujamas Sauliaus Sondeckio) į Menuhino festivalį Gstaadte (Šveicarija).

Nicholasas Jonesas apdovanotas ypatingu gebėjimu įžvelgti studentų meninį potencialą ir jį atverti. Nesvarbu, ar sunkumų kyla dėl atlikėjo technikos, ar dėl jo asmenybės problemų – N. Jonesas randa išeitį ir pateikia vertingų įžvalgų.

N. Joneso pamokos – išskirtinė patirtis tiek žmogiško santykio, tiek meistriškumo prasme. Pedagogas bendrauja šiltai ir su humoru, stengiasi suprasti mokinius ir priimti juos tokius, kokie jie yra, o ne kokius jis norėtų matyti. Pamokose jis kalba apie viską: techniką, garsą, muziką ir interpretaciją, studentams suteikia muzikavimo laisvę, užuot primygtinai piršęs savo nuomonę.

Būti N. Joneso mokiniu reiškia leistis į nuostabią kelionę, prisiliečiant prie pirmapradžio muzikos grožio, įkvepiančių idėjų ir pajaučiant, kaip tavo rankose pražysta violončelė. Pozityvumas, kuris veržte veržiasi iš mokytojo, užkrečia ir jo mokinius.

N. Jonesas yra didžiausios Jungtinėje Karalystėje Chethamo muzikos mokyklos dėstytojas ir Karališkojo Šiaurės muzikos koledžo (Royal Northern Music College) Mančesteryje violončelės profesorius, veda meistriškumo kursus Europos muzikos akademijose ir konservatorijose, be jo neapsieina garsiausių konkursų žiuri.

Susiję video įrašų galerijos

Nicholas Jones

Susiję nariai

Justas Čeponis

Justas Čeponis

Pianistas, koncertmeisteris

Nicholas  JONES

Nicholas JONES

Violončelistas

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius

Beethovenui 250
Traviata