20 metų su "Muzikos barais": 2018 m. pirmasis numeris

20 metų su "Muzikos barais": 2018 m. pirmasis numeris
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr. 51, Vilnius 01504
18:00
2018-03-27
Antradienis

GLORIA LIETUVAI – taip galima pavadinti ir pirmojo 2018 metų „Muzikos barų“ numerio leitmotyvu tapusią meilės, pasididžiavimo gimtuoju kraštu, valstybe temą...

Numerį lydi Kauno valstybinio choro įdainuotų brangiausių patriotinių dainų kompaktinė plokštelė „Lietuva brangi“. Nuo Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“ iki Stasio Šimkaus ir Juozo Naujalio dainų. Šiuo muzikiniu pasažu minime ir nuo pirmųjų dienų Kauno valstybiniam chorui vadovavusio meno vadovo ir vyuriausiojo dirigento Petro Bingelio sukaktį. Alinos Ramanauskienės ir Giedriaus Prunskaus kalbintas, maestro atskleidžia ir tai, kas išgyventas dienas apibendrinant džiugina, ir tai kas neramina.

Choro magijos temą tęsia ir žvilgsnis į tik ką pasirodžiusią Linos Dumbliauskaitės Jukonienės knygą, skirtą vyrų choro „Aidas“ kūrybinio kelio vingiams. O praeities įdomybes iš Lietuvos archyvų traukia Darius Kučinskas, pristatantis muziką pianolai ir lietuviškus ritinėlius.

Sukakčių sraute ir 20-metį scenoje minintis Akordeonų orkestras „Consona“, ir dvigubai daugiau – 40 metų drauge muzikuojantys, 2017 metų Vyriausybinės kultūros ir meno premijos laureatai „Armonas-Uss duo“ – pianistė Irena Uss-Armonienė ir violončelininkas Rimantas Armonas.

Ir, žinoma, mūsų, dvidešimt metų telkiančių „Muzikos barų“ autorius ir formuojančių leidinio turinį sukakties akimirkos. Sausio 12 d. renginiu „Brangiau už gyvenimą“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasidėjusi Lietuvos muzikų bendruomenės ir bibliotekos bičiulystė tęsėsi sausio 23 leidinio sukakties minėjimu ir įvairių renginių forma tęsis visus šiuos metus... Visus juos skiriame Atkurtos Lietuvos šimtmečiui. „Muzikos barų“ žurnalo leidybos dvidešimtmečiui skiriamas ir Paulinos Liubarskytės pokalbis su intensyviai 1998 – 1999 metais šiuolaikinės muzikos temomis rašiusiu Mindaugu Urbaičiu.

Iš Kauno muzikinio gyvenimo įspūdžiais ir netikėtomis pažintimis dalinasi Edita Grudzinskaitė, o klaipėdietį Vaikų operos studijos prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovą Vytautą Valį pristato Sandra Žemaitytė. 

Muzikinio gyvenimo kroniką šį kartą apžvelgia Daiva Tamošaitytė, Remigijus Vitkauskas, Kotryna Lukošiūtė ir Audronė Žiūraitytė. Netikėtais muzikos rakursais dalinasi smuikininkė Giedrė Žarėnaitė, muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli ir Agnė Sabulytė – nuo antrojo smuiko kvartete iki tango! Taip galima būtų įvardinti šio numerio įdomybių ir pažinčių puslapius.

Apie visas paminėtas ir nepaminėtas 2018 metų pirmojo „Muzikos barų“ numerio temas galėsime pakalbėti ir padiskutuoti su „Muzikos barų“ autoriais bei leidėjais jau greitai: kovo 27 dieną, 18 valandą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Meno renginių erdvėje.

Susiję nariai

Tomas Bakučionis

Tomas Bakučionis

Pianistas, klavesinininkas, vargonininkas, muzikos kritikas

Edita Grudzinskaitė

Edita Grudzinskaitė

Teatrologė, tekstų organizatorė, viešųjų ryšių specialistė

Lina Navickaitė-Martinelli

Lina Navickaitė-Martinelli

Muzikologė

Daiva Tamošaitytė

Daiva Tamošaitytė

Muzikologė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius