Dokumentinio filmo „Scenos ąžuolas. Jonas Stasiūnas“ premjera

Dokumentinio filmo „Scenos ąžuolas. Jonas Stasiūnas“ premjera
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Vilniaus g. 41, Vilnius
19:30
2019-10-24
Ketvirtadienis

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus spalio 24 d. 18 val. kviečia į jubiliejinį vakarą ir LRT dokumentinio filmo „Scenos ąžuolas. Jonas Stasiūnas“ premjerą.

 Reikšmingus valstybinius  apdovanojimus, klausytojų meilę  pelniusio  dainininko  Jono Stasiūno gimimo šimtmetis pažymimas koncertais, operos spektakliu, išleista kompaktine plokštele, straipsniais, LRT sukurtu dokumentiniu filmu „Scenos ąžuolas. Jonas Stasiūnas“. Jo autorė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė su kūrybine grupe siekė priminti reikšmingiausius gyvenimo faktus, sukurti dainininko charakterį, gyvenimo būdą atliepiančią atmosferą. Įamžinti Gelažių miestelis ir link Stasiūnų gimtinės, Ničiūnų bėganti gatvė, Panevėžio berniukų gimnazijos koridoriai ir miesto senieji siluetai.  Kalbinti artimi J. Stasiūno žmonės. Dukra, dainininkė Aušra Stasiūnaitė pasidalino prisiminimais apie kūrybinę iškilaus baritono veiklą, apie Lietuvos operos ir baleto teatre sukurtus atmintinus vaidmenis. Jie atgyja ir sukurtame filme. Jame skamba daug J. Stasiūno atliekamų kūrinių.

Vakare dalyvaus filmo autorė, režisierė – Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė dainininkė Aušra Stasiūnaitė-Čepulkauskienė, jos studentės, pianistė Nijolė Baranauskaitė.

Renginys nemokamas

Susiję nariai

Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

Pianistė, edukologijos mokslų daktarė, Mykolo Riomerio universiteto profesorė

Aušra Stasiūnaitė-Čepulkauskienė

Aušra Stasiūnaitė-Čepulkauskienė

Operos solistė, pedagogė

Jonas Stasiūnas

Jonas Stasiūnas

Lietuvos operos dainininkas (baritonas), profesorius

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius