NESSUN DORMA... NIEKAS NEMIEGA... (KALENDORIUS)
NESSUN DORMA... NIEKAS NEMIEGA...
Koncertų maratono festivalis
2025 m. birželis–rugpjūtis
2024 metais Lietuvos muzikų sąjungos įkurtas nakties koncertų maratono festivalis „Nessun Dorma... Niekas nemiega...“ pristato Lietuvos atlikėjų kamerinių kūrinių ir džiazo muzikos programas. Kiekvieną renginio naktį nuo 21 valandos skambės „Serenados“ (akademinė muzika), o nuo 23 valandos vyks „Džiazo naktys“. Tikimės, kad ilgais vasaros vakarais skambanti muzika neleis nuobodžiauti vilniečiams ir miesto svečiams.
Jaukioje, bendrystei atviroje Muzikos svetainėje vykstantys renginiai tęsia jau ne vieną dešimtį metų skaičiuojančią Lietuvos muzikų veiklos tradiciją: renginyje tiesiogiai bendraujama su publika, galimybė klausti ir sulaukti atsakymo leidžia geriau pažinti ir skambančią muziką, ir atlikėjus. Papildomo žavesio svetainės renginiams suteikia Sauliaus Sondeckio fortepijonas. Kiekvienas profesionalių atlikėjų koncertas tampa tikra prabanga – muzikos garsai nedidelėje puikios akustikos erdvėje skleidžiasi nuostabiais obertonų atspalviais.
***
Birželio 13 (penktadienis) – IMPRESIJŲ NAKTIS
***
Birželio 21 d. (šeštadienis)
21 val. SERENADOS
BALSAI IR KLAVIŠAI
Ansamblis „Gijos“
dainininkai Emilė Elena Dačinskaitė, Dominykas Urba, Domas Saulevičius, pianistės Saulė Augustina Žostautaitė ir Liudmila Mešenina
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius – viena ryškiausių Lietuvos muzikos asmenybių, jo kūryba jau kelis dešimtmečius formuoja šalies kultūrinį peizažą. Koncerte „Balsai ir klavišai“ skambės jo vokaliniai ir fortepijoniniai kūriniai – nuo gerai pažįstamų iki rečiau atliekamų, tačiau ne mažiau vertingų partitūrų.
Programą pristato ansamblis „Gijos“ – jaunų muzikos profesionalų kolektyvas, subūręs talentingus atlikėjus iš įvairių Lietuvos miestų. Savo veiklą pradėję 2021 m. Šilutėje, ansamblio nariai šiandien aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, jų repertuaras aprėpia tiek klasikinę kamerinę, tiek operinę muziką.
Šiame koncerte ypatingas dėmesys skiriamas gyvam Giedriaus Kuprevičiaus muzikos skambesiui – kaip jį šiandien girdi ir perteikia naujoji atlikėjų karta. Tai puiki proga išgirsti žinomą kompozitorių kitu kampu, per jaunų, kūrybingų muzikų interpretacijas.
Kviečiame į vakarą, kuriame susitinka patirtis ir jaunystė, klasika ir gyvas muzikavimas.
23 val. DŽIAZO NAKTIS
PASKUI ČIURLIONĮ
Improvizacijos pagal Čiurlionio muziką
Janas Maksimovičius (saksofonas)
Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas)
Švenčiant 150-ąsias M. K. Čiurlionio gimimo metines, saksofonininkas Janas Maksimovičius ir pianistas Dmitrijus Golovanovas kviečia į įspūdingą muzikinę kelionę, kurioje susilieja klasikinės muzikos, šiuolaikinio džiazo ir improvizacijos pasauliai.
Programa „Paskui Čiurlionį“ – kompozitoriaus preliudų interpretacija, atliekama talentingų improvizacinės muzikos meistrų, gebančių originalias miniatiūras savitai išplėtoti iki stambesnių formų. Preliudai, istoriškai atspindintys improvizacinės muzikos žanrą, puikiai dera su džiazo filosofija. Abu muzikantai, turintys ilgametę pasirodymų prestižinėse šalies ir užsienio scenose patirtį, atsisako džiazo stereotipų, išlaikydami Čiurlionio muzikos esmę ir harmoningai plėtodami jo kūrybos elementus. Kiekviename programos kūrinyje Čiurlionio motyvai virsta improvizaciniais pasakojimais, o atlikėjai išlaiko gyvą ryšį su klausytojais.
„Čiurlionio muziką atliekame jau seniai. Iš pradžių norėjome modernizuoti, aktualizuoti jo kūrybą, tačiau ilgainiui supratome, kad ne mes keičiame Čiurlionį, o jis keičia mus, – mintimis dalinasi pianistas Dmitrijus Golovanovas. – Toks gilus muzikinis ir asmeninis ryšys atsispindi kiekvienoje improvizacijos akimirkoje, klausytojas taip pat tampa kūrybos proceso dalyviu. Tai, kas prasidėjo kaip muzikos interpretacija, virto kultūriniu dialogu, kuriame Čiurlionio kūryba transformuojasi į naujas improvizacines formas, neprarasdama originalaus įkvėpimo ir gylio.“
Šiame koncerte klausytojai galės mėgautis ypatingu dueto, išlavinusio kone telepatinį muzikinį tarpusavio ryšį, pasirodymu ir pajusti, kad Čiurlionio muzika išlieka aktuali, išsaugodama savo grožį, trapumą ir didybę. Abu muzikai – Lietuvoje ir užsienyje pripažinti džiazo atlikėjai. Dmitrijus Golovanovas 2018, o Janas Maksimovičius 2025 metais tapo Lietuvos muzikų sąjungos apdovanojimo „Auksinis diskas“ laureatais.
Liepos 4 d. (penktadienis)
21 val. SERENADOS
NUO OGINSKIO IKI CHOPINO
Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas)
Liepos 6-oji, Lietuvos valstybės diena, pažymi ne tik istorinę Mindaugo karūnavimo datą, bet ir ragina prisiminti, kas sieja mus su Europa: kultūra, muzika, laisvės ilgesys. Šios šventės išvakarėse, liepos 4 d., koncertas „Nuo Oginskio iki Chopino“ kviečia leistis į išskirtinę muzikinę kelionę per epochas, sielos būsenas ir tautinius jausmus.
Mykolas Kleopas Oginskis, LDK bajoras, diplomatas ir kompozitorius, savo garsųjį polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“ sukūrė tremtyje, skaudžiai išgyvendamas pralaimėtą kovą dėl Tėvynės laisvės. Po keliasdešimties metų Fryderykas Chopinas, gimęs lenkų ir lietuvių kultūros paribyje, taip pat patyrė tremtį ir kūrė melancholijos bei svajingos elegancijos kupinas muzikines miniatiūras, kuriose skambėjo praeities ilgesys ir nenumaldomas laisvės troškimas.
Šis koncertas – tai ne tik dviejų genijų susitikimas muzikoje. Tai ir tautinio identiteto atspindys, ir emocinis ryšys su Tėvyne.
Šviesė Čepliauskaitė, garsėjanti subtiliu romantinės muzikos pajautimu ir išgryninta interpretacija, savo rečitaliuose įdomiai derina įvairių kompozitorių kūrinius ir intriguojančiais pasakojimais pristato jų gyvenimo ir muzikos sukūrimo istorijas.
23 val. DŽIAZO NAKTIS
TRIO EL GREY
Leonardas Pilkauskas (altinis saksofonas, kompozicijos, FX gyvai), BTB (bosinė gitara), Tuomas J. Räsänen (būgnai)
„Trio El Grey“ – naujausias žinomo Lietuvos saksofonininko, kompozitoriaus ir aranžuotojo Leonardo Pilkausko projektas. Ši šiuolaikinio džiazo grupė vienija tris asmenybes ir kuria savitą, šviežią bei stilistiškai drąsų garsovaizdį. Trio muzikoje susilieja sudėtingos kompozicijos, spontaniška improvizacija, ritminė įvairovė ir emocinis intensyvumas.
Leonardas Pilkauskas – išraiškingas saksofonininkas, aranžuotojas ir vienas ryškiausių šiuolaikinio džiazo kūrėjų Lietuvoje, kurio melodinė linija tampa „Trio El Grey“ muzikinės kalbos ašimi. Bosininkas Gediminas Stepanavičius ir būgnininkas Tuomas J. Räsänenas kompozicijoms suteikia sodrumo, ritmo ir eksperimentinės energijos, kurioje susilieja džiazas, R&B ir elektronika.
Liepos 19 d. (šeštadienis)
21 val. SERENADOS
BALADA PARA EL TANGO
Ansamblis CLASSIC+
Julija Karaliūnaitė (sopranas), Simona Zbarauskaitė (fortepijonas), Agnė Dūkštaitė (akordeonas), Viktorija Smailytė (arfa)
Tango – muzika, kuri nepalieka abejingų. Ji gimė Buenos Airių priemiesčiuose, buvo draudžiama, smerkiama, bet išliko, nes išreiškia tai, ko neištariame žodžiais: aistringą ilgesį, audringus jausmus, sielos maištą. Šiandien tango skamba viso pasaulio koncertų salėse, o jo dvasia išlieka fatališkai gyva ir nenuspėjama.
Koncerto „Balada para el tango“ programoje susipina klasikinio tango melodijos, šiuolaikinės muzikos formos ir improvizacinės nuotaikos. Neįprasta ansamblio sudėtis leidžia ieškoti naujų tembrinių sąskambių, išplėsti tango raiškos ribas ir suteikti kiekvienam kūriniui unikalų skambesį.
Koncerto pavadinimas – aliuzija į Ástoro Piazzollos dainą „Balada para un loco“ („Baladė apie keistuolį“), kurioje ryškiai atsiskleidžia tango laukinė, vitališka ir beprotiškai nuoširdi prigimtis. Pasak atlikėjų, tokią muziką jautriai išgyveni ne tik ausimis, bet ir kūnu: tango iškart sujaudina, priverčia net ir kvėpuoti kitaip.
Programoje skambės Ástoro Piazzollos, Carlo Gardelio, Petri Makkoneno, Mikołajaus Majkusiako, Carlo Salzedo, Jolantos Grinevič, Roberto Jürjendalo ir kitų autorių kūriniai. Tai šiuolaikinės muzikos ir tango stilistikos sintezė, perteikianti ne tik šokio ritmą, bet ir žmogaus emocinį pasaulį – nuo melancholijos iki ekstazės.
Ansamblis „Classic+“ susibūrė 2017 m. ir nuo tada nuosekliai plėtoja savitą meninę kryptį. Jų koncertai skambėjo Lietuvos salėse ir Pažaislio muzikos festivalyje, Tarptautiniame akordeono festivalyje, „Kultūros naktyje“, performansuose ir kamerinės muzikos renginiuose. 2022 m. ansamblis išleido Lietuvos kompozitorių kūrinių albumą „Sukurk mane“.
Šis koncertas kviečia patirti tango kitaip: ne kaip šokį, o kaip muzikinę išpažintį – beprotiškai, gyvai, tikrai. Kaip išraišką to, kas netelpa į žodžius ir lieka giliai širdyje.
23 val. DŽIAZO NAKTIS
SOLEDAD DUO
Greta Šimkutė (vokalas)
Vykintas A. Jasaitis (gitara)
„Soledad duo“ – profesionalių atlikėjų duetas, pristatantis Lotynų Amerikos, Ispanijos regionų stiliaus muziką, pasižyminčią improvizaciniais intarpais, apipintais ritmingomis pulsacijomis, kupinais emocionalumo ir pietietiškos aistros.
Greta Šimkutė – iš uostamiesčio kilusi charizmatiška džiazo, Pietų Amerikos ir improvizacinės muzikos atlikėja, pedagogė. Drauge su džiazo ir populiariosios muzikos projektais koncertuoja visoje Lietuvoje. Vokalo subtilybių moko Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje ir Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje, veda laisvosios improvizacinės muzikos balso užsiėmimus įvairių specialybių studentams Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Vykintas A. Jasaitis – džiazo gitaristas, 2018 m. LMTA Klaipėdos fakultete įgijo džiazo bakalauro, 2020 m. – magistro laipsnį. Grupių „Gin´Gas“, Klaipėdos diksilendo „Memeland“ narys, dalyvauja Klaipėdos džiazo orkestro veikloje. Su grupe „Gin´Gas“ 2017 metais išleido albumą „O Kas Jeigu Aš“. Kuria muziką spektakliams, kino filmams. Su įvairiais kolektyvais yra pasirodęs Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, Birštono džiazo festivalyje, „Kaunas Jazz“, „Šiauliai Jazz“, „Kaliningrad City Jazz“ ir kituose festivaliuose.
Rugpjūčio 1 d. (penktadienis)
21 val. SERENADOS
GYVENIMO SONATA
Aktorė ir režisierė Virginija Kochanskytė
Rūta Blaškytė (fortepijonas)
Renginio partneris – Labdaros ir paramos fondas „Baltijos impresijos“
„Gyvenimo sonata“ – muzikinis-literatūrinis vakaras, skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio asmenybei ir kūrybai. Tai – gyvas, jautrus ir įtraukiantis pasakojimas, atskleidžiantis Čiurlionį kaip kompozitorių, dailininką, mąstytoją, mylintį žmogų.
Vakaro formatas – XIX–XX a. sandūros meninio salono dvasia alsuojantis muzikinis-literatūrinis dialogas. Režisūrinis sprendimas sąmoningai grindžiamas istoriniais vakarojimų Varšuvos salonuose pavyzdžiais. Tuose salonuose Čiurlionis būdavo laukiama asmenybė dėl savo gebėjimo kurti ypatingą dvasinę atmosferą.
Programos pagrindas – Čiurlionio laiškai tėvams, broliui, artimiesiems, kunigaikščiui Mykolui Oginskiui, mylimajai Sofijai Kymantaitei. Skaitomi tekstai atveria kūrėjo pasaulį: jo mintis, jausmus, kasdienius rūpesčius, dvasines įžvalgas. Literatūrinę liniją papildo Čiurlionio fortepijoninė muzika – preliudai, mazurkos, sonatos fragmentai, skambantys kaip vidiniai monologai ir kūrybos refleksijos.
Programos tonas dialogiškas, emocionalus, šviesiai romantiškas. Žiūrovai kviečiami ne tik klausytis, bet ir įsitraukti į meno salono nuotaiką: stebėti, apmąstyti, išjausti.
Tai ne tik pasakojimas apie Čiurlionį – tai bandymas per meną atsakyti į klausimą, kas žmogų įkvepia kurti. Kas veda per gyvenimą – Tėvynės ilgesys, Dievo pajauta, meilė, namų šiluma, gamta, menas?
23 val. DŽIAZO NAKTIS
Paula Bagotyriūtė (fortepijonas)
Artiomas Zalizko (saksofonas)
Pianistės Paulos Bagotyriūtės ir saksofonininko Artiomo Zalizko duetas susikūrė iš bendros meilės šiuolaikinei ir improvizacinei muzikai. Jauni ir drąsūs atlikėjai savo pasirodymuose pirmenybę teikia kūrybinei nuojautai, kuri užgimsta improvizuojant. Jie kuria realiu laiku, priimdami įvairiausius muzikinius sprendimus drąsiai ir su polėkiu, todėl kiekvienas dueto pasirodymas yra unikalus, tai – gyvybingi ir nenuspėjami muzikiniai siužetai, gimstantys iš laisvės ir begalinio muzikinio smalsumo.
2023 m. duetas debiutavo „Improdimensijos“ koncertų ciklų serijoje, kiek vėliau pasirodė šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos festivalyje „ContemPLAY“, Estijoje ir Šveicarijoje grojo įvairių ansamblių sudėtyse.
Rugpjūčio 16 d. (šeštadienis)
21 val. SERENADOS
NUO CHOPINO IKI ČIURLIONIO
Darius Mažintas (fortepijonas)
Ši programa – poetinė kelionė fortepijono garsais nuo Fryderyko Chopino iki Mikalojaus Konstantino Čiurlionio. Du kompozitorius, nors gyvenusius skirtinguose šimtmečiuose, glaudžiai sieja muzikinės minties jautrumas, tautinės tapatybės aspektai ir vidiniai išgyvenimai.
Chopinas – romantiškoji Europos fortepijono poezijos figūra, subtiliai perteikusi Lenkijos dvasią. Jo mazurkos, preliudai, noktiurnai alsuoja melancholija, emociniu tikslumu ir individualia kalba. Čiurlionis – lietuvių dailės ir muzikos vizionierius, kūręs ne tik garsais, bet ir vaizdais, jungęs menų pasaulius į vientisą dvasinę visumą.
Pianistas Darius Mažintas žinomas dėl savo jautraus, išgryninto skambesio ir gebėjimo fortepijono muzikoje atverti vidinį tylos ir šviesos pasaulį. Jo interpretacijos – tarsi meditacija, kviečianti įsigilinti į kūrinių esmę ir leistis vedamam ne žodžių, bet muzikos.
Ši programa – ne tik dviejų genijų susitikimas. Tai tylus dialogas tarp dviejų tautų, dviejų kūrėjų ir kiekvieno iš mūsų, klausiančio: kur glūdi tikrasis muzikos grožis – formoje ar jausme, melodijoje ar tyloje?
23 val. DŽIAZO NAKTIS
Dominyka Mauliūtė (gitara)
Talentinga jaunosios kartos gitaristė Dominyka Mauliūtė – įvairių konkursų laureatė, kurios talentas neliko nepastebėtas ir virtualioje erdvėje: muzikantės atliktas Weso Montgomery kūrinys „D-Natural Blues“ sulaukė daugiau kaip 500 tūkst. peržiūrų „YouTube“ platformoje, džiazo pasaulio profesionalų dėmesio ir įvertinimo.
Kartu su grupe „Stop Jazz“ koncertuojančią Dominyką Mauliūtę jau galėjo išgirsti ne vieno džiazo festivalio žiūrovai. Sparčiai tobulėjanti mergina kuria ir savo muziką, naujausias jos darbas – džiazroko kūrinys „Teorema“, kurį įkvėpė Piero Paolo Pasolini filmas.
Pati save apibūdinanti kaip muzikantę filosofę, o artimųjų vadinama sena siela, D. Mauliūtė įkvėpimo semiasi XX a. septintojo dešimtmečio muzikoje, o tarp ją labiausiai įkvepiančių asmenybių – Ludwigas Wittgensteinas, Jimas Morrisonas ir Gilles´is Deleuze´as. Dominyka kuria savo mathesis universalis, kuriame muzika ir logika susilieja į vienį, bei tiki, kad autentiškumas visada randa kelią.
Rugpjūčio 23 d. (šeštadienis)
21 val. SERENADOS
Giedra Julija TUTKUTĖ (arfa)
Giedra Julija yra daugybės tarptautinių arfininkų konkursų Švedijoje, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Honkonge, Suomijoje laureatė. Kaip solistė koncertavo Vokietijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Airijoje, Turkijoje. Giedra Julija jau grojo ir su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos, Šv. Kristoforo, Vilniaus universiteto kameriniais orkestrais.
Giedrai Julijai buvo įteikta Lietuvos Respublikos Prezidentės padėka, net du kartus – Vilniaus miesto mero „Mažojo Kristoforo“ apdovanojimas už laimėjimus tarptautiniuose muzikos konkursuose.
Nuo 2023 metų Giedra Julija yra Mstislavo Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė.
2025 m. Giedra Julija Tutkutė baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, pagrindinė jos arfos mokytoja – Aistė Baliunytė. Mergina tobulinosi meistriškumo pamokose pas aukščiausio tarptautinio pripažinimo sulaukusias arfos žvaigždes Isabelle Moretti, Marielle Nordmann, Sivaną Mageną, Florence Sitruk.
23 val. DŽIAZO NAKTIS
Eglė Vakarinaitė (vokalas)
Vytautas Straižys (fortepijonas)
Eglė Vakarinaitė – profesionali džiazo vokalistė ir vokalo pedagogė, studijavusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Groningeno princo Clauso konservatorijoje (Nyderlandai). Gilaus ir įsimenančio balso savininkė yra koncertavusi Latvijoje, Ispanijoje Portugalijoje, su Lietuvos džiazo legenda Petru Vyšniausku pasirodė „Expo“ parodoje Saragosoje, festivalyje „Kaunas Jazz“ ir kituose renginiuose.
Dainininkės balsas skamba ir kino filmuose bei popmuzikos kūriniuose – ji yra įrašiusi dainų su grupėmis „G&G Sindikatas“, elektroninės muzikos žvaigždėmis „Happyendless“, „Sinstation“ ir kt. Ji taip pat dalyvavo muzikiniame TV projekte „Dainuoju Lietuvą“, praėjusiais metais surengė sėkmingų koncertų seriją su kameriniu ansambliu „Musica humana“ bei styginių kvartetu „Archi Quartett“, Lietuvos džiazo festivaliuose ir klubuose koncertuoja su savo suburta grupe „Jazz Between the Sheets“.
Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą baigęs ir Karališkojoje Hagos konservatorijoje studijavęs Vytautas Straižys – universalus atlikėjas ir kūrėjas, mokantis stebinti išrankiausius muzikos ir ypač džiazo gurmanus tiršta, sodria harmonija, gebėjimu sulieti įvairiausių žanrų elementus profesionaliai atliekamose improvizacijose. Įkvėpimo jis semiasi Oscaro Petersono, Billo Evanso, Herbie Hancocko, Sergejaus Rachmaninovo, Claude´o Debussy kūryboje. V. Straižys ir dainuoja, groja mušamaisiais, yra įkūręs jau legenda tapusią koncertų erdvę Vilniuje ,,Downtown Piano Lab“.
Rugpjūčio 30 (šeštadienis)
21 val. SERENADOS
DIAMANTI TRIO
Aistė Bružaitė (kanklės), Dovilė Kazonaitė (sopranas), Ilona Pliavgo (sopranas)
„DIAmanti trio“ – trijų profesionalių menininkių ansamblis, kuriame dera sodrūs operiniai balsai ir tautinis lietuvių instrumentas kanklės. Kolektyvas žavi drąsiu repertuaro pasirinkimu ir išskirtine klasikos, folkloro, sakralinės muzikos, net roko intonacijų menine derme.
Trio pavadinimas „DIAmanti“ (deimantai, iš italų k.) apibūdina ne tik skambesio spindesį, bet ir kiekvienos narės išskirtinumą bei ryškų indėlį į Lietuvos muzikinę kultūrą. Kolektyvas koncertuoja nuo 2019 m., o 2024-aisiais tapo TV projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ finalininkėmis, sulaukė didelio žiūrovų palaikymo ir įvertinimo už savitą muzikos pristatymo būdą.
Koncerto programoje – operų arijos, duetai, lietuvių kompozitorių kūriniai, liaudies dainos, giesmės. Visa tai skamba naujai: kanklių tembrai organiškai įsilieja į vokalinę faktūrą, kurdami šviesią, jautrią, kartais net meditacinę atmosferą.
Ansamblio meninė ašis – kanklininkė Aistė Bružaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, meno daktarė, aktyvi naujosios lietuvių muzikos skleidėja, bendradarbiaujanti su kompozitoriais, orkestrais, chorais ir tarptautiniais festivaliais.
Dainininkės Dovilė Kazonaitė ir Ilona Pliavgo – operos solistės, nuolat koncertuojančios Lietuvos ir užsienio scenose. Jų repertuaras apima tiek klasikines operų partijas, tiek šiuolaikinę ir kamerinę muziką.
„DIAmanti trio“ – tai ne tik trijų atlikėjų sinergija. Tai – gyvas muzikinis eksperimentas, kuriame akademinė patirtis ir tautinė tradicija susilieja į naują kokybę: skaidrią, jausmingą, stiprią ir aktualią.
23 val. DŽIAZO NAKTIS
ALL REEDS DUO
Vytautas Labutis (saksofonai, bosinis klarnetas)
Andrius Balachovičius (akordeonas)
Duetas susikūrė 2018 metais. Koncertavo Vilniaus ir Birštono akordeono festivaliuose, festivalyje „Vilnius Mama Jazz“, Vilniaus grindinio, „Tauragės džiazo dienų“ festivaliuose, Gariūnų verslo centro, „Piano LT“ salėse, „Muzikos magijos“ klube Vilniuje, Užutrakio dvare, Vilniaus universitete, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. 2022 ir 2025 m. „Vilnius Mama Jazz“ festivalio Showcase programoje duetas buvo labai gerai įvertintas užsienio ekspertų, o mentorystės programoje ansamblis atrinktas kaip viena geriausių grupių.
Dvi kūrybingos asmenybės – akordeonininkas Andrius Balachovičiaus ir saksofonininkas Vytautas Labutis – jungia savąsias džiazo ir akordeono muzikos patirtis į kontrastais stebinančią, intriguojančią ir spalvingą programą. Joje – autorinė atlikėjų kūryba bei originalios džiazo ir akordeono muzikos aranžuotės. Muzikantai nuolat siekia pusiausvyros tarp stabiliai suręstos aranžuotės ir improvizacijos.
Duetas 2025 m. vasario 11 d. išleido pirmąjį autorinį vinilinį albumą „REEDS“.