BIRŠTONO VASAROS MUZIKA

BIRŠTONO VASAROS MUZIKA
Birštono kurhauzas
B. Sruogos g. 2, Birštonas LT-59209
19:00
2019-07-27
Šeštadienis
Įsigykite bilietą Įsigyti bilietą

Mieli akademijos dalyviai, pedagogai, svečiai, organizatoriai!

Džiaugiuosi, kad Birštono kurorto gyventojų ir svečių pamėgtas projektas „Birštono vasaros menų akademija“ tęsiamas ir šiemet sugrįžta atsinaujinęs – pirmą kartą rengiama „Jaunoji Birštono vasaros menų akademija“ smuikininkams, pianistams ir dainininkams.
Vyks smuiko, fortepijono ir dainavimo meistriškumo pamokos, smuikininkų ansamblio užsiėmimai, BVMA pedagogų ir kviestinių atlikėjų, aktyviųjų dalyvių koncertai, susitikimai, diskusijos ir liaudies dainos konkursas Birštono merės taurei laimėti.
Džiugu, kad projektas yra tarptautinis – kasmet į Birštoną atvyksta dėstytojų ir tobulėti siekiančių atlikėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių. Tikiu, kad užsiėmimai, meistriškumo pamokos padės jauniesiems muzikams subręsti, įgyti naudingos patirties, o nuotaikingi profesionalų ir jaunųjų atlikėjų koncertai džiugins kurorto gyventojus ir svečius, kurs vasarišką, pakilią ir džiaugsmingą nuotaiką.
Akademijos dalyviams linkiu kūrybinio įkvėpimo, gerų emocijų ir įsimintinų koncertų. Projekto organizatoriams ir partneriams dėkoju už bendradarbiavimą, profesionaliosios muzikos tradicijų ir Birštono kultūrinio gyvenimo puoselėjimą.
Tegul dešimt dienų besitęsianti muzikinė kelionė užburia Birštono kurortą! Lai skamba profesionali ir kokybiška muzika!

Projekto „Birštono vasaros menų akademija“ globėja,
Birštono savivaldybės
merė Nijolė Dirginčienė

Menų prasmės ir gelmės

Į nuostabųjį Birštoną renkamės jau septintą kartą. Vėl susitiksime – ir atvykusieji, ir svetingi šeimininkai. Vėl muzika užliesime ramųjį Nemuno vingiuose prisiglaudusį kurortą. Vėl džiaugsimės vieni kitų laimėjimais ir skvarbiu žvilgsniu ieškosime nesėkmių priežasties.
Mokysimės ir dalinsimės tuo, ko išmokome.
Džiaugsimės muzika ir stengsimės, kad to džiugesio prasmes pajustų kuo daugiau aplink mus esančių žmonių.
Kas šiais metais bus kitaip?
Gerokai atjaunėjome – prie mūsų tradiciškai studentiško dalyvių būrio jungiasi jauniausieji, mokytojų ir tėvelių rūpesčiu atrandantys muzikos grožį ir kūrybos prasmę.
Mokysimės ne tik dainuoti, skambinti fortepijonu ir arfa – šiais metais sulaukėme ir smuikininkų.
Kaip visada, vakarais rinksimės Birštono koncertų erdvėse. „Birštono vasaros muzika“ – taip šiemet pavadinome koncertų dalį. Vidurdienį nersime į menų paslaptis, diskutuodami su jų žinovais. Prisiminsime, kas pamiršta, nagrinėsime sėkmės receptus, mėginsime suprasti, kas menininko kelyje svarbiausia.
Svajojame ir šiais metais atgaivinti, „prakalbinti“ Birštoną puošiančias skulptūras – „Skambančios skulptūros“ bet kurią dieną ir valandą gali netikėtai pakviesti jus stabtelti, įsiklausyti, išgirsti... Juk, pasak Vinco Mykolaičio-Putino, ,,įkurti gyvai plazdančią žmogaus dvasią į pajautomis pasiekiamas formas tegali vienas menas. Ir tik šita paslaptinga meno kūriny plazdanti gyva dvasia išskiria meną iš <...> kitų žmogaus veikimo sričių – ir iš bedvasio pseudomeno, ir iš tobulo, gražaus, bet amatininkiško virtuoziškumo.“

Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė
prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo pamokos

Liepos 27 – rugpjūčio 5 d.

Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
10.00–14.00 val. Vokalo meistriškumo pamokos

 
Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
10.00–14.00 val. Fortepijono meistriškumo pamokos


Birštono meno mokykla (J. Basanavičiaus a. 6, Didžioji salė)
10.00–14.00 val. Smuiko meistriškumo pamokos


EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, Konferencijų salė)
10.00–14.00 val. Arfos meistriškumo pamokos


Liepos 29 – rugpjūčio 3 d.
EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, Konferencijų salė)
15.30–17.30 val. Susitikimai, paskaitos

2019 M. BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS RENGINIAI

Liepos 27 d., šeštadienis
Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
11–13 val. Dalyvių registracija
13 val. BVMA dalyvių susitikimas su pedagogais
16 val. Susipažinkime: Birštonas – nuostabus kurortas. BVMA dalyvių ekskursija – pažintis su įspūdingiausiomis Birštono vietomis
Išvykstame iš Kultūros centro

19 val. Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)
ŠEŠTADIENIO LINKSMYBĖS
Įsijunk gyvenimą / Play Life
SUBTILU-Z

Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė)
Povilas Velikis (akordeonas)
Dmitrijs Mihailovs (akordeonas)
Vytautas Švažas (perkusija)

Programoje: D. Pulauskas, P. Velikis, J. Jasinskis, T. Byčkovas, R. Rančys ir kt.

Mūsų gyvenimai labai spalvingi, juose yra energijos, jaunatviškumo, melancholijos, svajonių, liūdesio ir visas būsenas sutvarkančio proto. Todėl ir naujausia mūsų programa spalvinga savo charakteriais, muzikiniais sąskambiais, ji rezonuoja mūsų galvose ir širdyse. Tai mus veikianti ir mūsų asmenybes piešianti muzika. Toks yra mūsų gyvenimas.

Įsijunk gyvenimą (Play Life) – mes jį jau įsijungėme. Įrašėme albumą, kuris yra arčiau mūsų kultūros, mūsų aplinkos, mūsų minčių. Nutarėme, kad į šį albumą reikia sudėti ne tik savo kūrybą, bet ir mums idėjiškai artimų ir puikiai žinomų bei vertinamų lietuvių kūrėjų Dainiaus Pulausko, Remigijaus Rančio, Jievaro Jasinskio kompozicijas.

Ansamblis „Subtilu-Z“– ekstremaliai virtuoziškas garso estetų sambūris, užsimojęs pasiekti išskirtinę skambesio kokybę ir per vienuolika gyvavimo metų neabejotinai priartėjęs prie šio ambicingo tikslo. Žengiant empirinio patyrimo ir nuodugnių tyrinėjimų keliu jiems pavyko įrodyti pasauliui, kad:
a) muzika nėra tik garsas;
b) instrumentai tėra priemonė muzikinei energijai išreikšti;
c) muzikinės energijos niekada nebūna per daug.
Ir dar pavyko patvirtinti seniai žinomą aksiomą, kad
d) svarbu ne kas, o kaip grojama.
Kolektyvas, kaip akordeonistų duetas, įsikūrė 2005 metais, per trejus metus išsiplėtė iki kvarteto. Tokios sudėties išliko iki šių dienų.
Didysis ketvertas sukūrė savo nepakartojamą skambesį ir išskirtinį stilių. Beje, tai daugiau nei ketvertas, nes kiekvienas klausytojas, atsidūręs „Subtilu-Z“ veikimo zonoje, tampa muzikinio nuotykio dalyviu. Ansamblio muzikantų pašaukimas ir tikslas – sujaudinti klausytoją, kalbėti jam, atskleisti svarbius vidinius išgyvenimus.
„Subtilu-Z“ kviečia drauge pajusti muzikos malonumą, pasiduoti jos energijai, išjungti analitinį protą ir išgirsti tai, kas neišreiškiama nei natomis, nei žodžiais.
http://www.subtilu-z.com/lt/apie

 

Liepos 28 d., sekmadienis
19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
SEKMADIENIO DESERTAS
Dainos, kurias dainavo mama
Gintarė SKERYTĖ (sopranas)
Povilas JARAMINAS (fortepijonas)

Programoje: R. Rodgers, Ch. Aznavour, M. Legrand, Z. Korepta, Z. Bružaitė, N. Brodszky, V. Jason, E. Garner, M. Fried ir kt.

Tikras sekmadienio desertas – kiek „lengvesnė“ dainininkės Gintarės Skerytės ir pianisto Povilo Jaramino programa „Dainos, kurias dainavo mama“. Joje skleisis abiejų atlikėjų ilgametės sceninės bičiulystės subrandintas improvizacinis talentas, dueto koncertuose žavintis gebėjimas reaguoti į mažiausius kolegos energetinius virpesius, gyvas ir išraiškingas dialogas.

Klausydamasis Gintarės ir Povilo tarsi tampi jųdviejų improvizacijų dalyviais: koncerte turi retą progą pajusti, kaip kūryba vyksta čia pat, šią akimirką.

Aksominis švelnaus tembro Gintarės balsas, lydimas jausmingo Povilo fortepijono pritarimo, abejingų nepalieka. Dainininkė žavi ypatingu muzikalumu, artistiškumu, šiluma, jos atliekami kūriniai išsiskiria melodingumu, charakterių įvairove.

Gintarė Skerytė dainuoja labai įvairių stilių muziką. Gal tam įtakos turi dainininkės interesų platumas? Juk jos repertuaro stilistinė ir žanrinė įvairovė – gana retas reiškinys tarp dainininkų. Be abejo, čia svarbus ir solistės išsilavinimas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji baigė ne tik dainavimo, bet ir fortepijono studijas.

Povilas Jaraminas – vienas pirmųjų džiazo puoselėtojų Lietuvoje. Tačiau pianisto repertuare puikiai dera ir džiazo, ir klasikinė muzika, ilgametė scenos bendrystė jį siejo ir tebesieja su žymiausiais Lietuvos dainininkais – Virgilijumi Noreika, Irena Milkevičiūte, Giedre Kaukaite, Gehamu Grigorianu, Eduardu Kaniava, Judita Leitaite ir, žinoma, Gintare Skeryte.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/5698/kurybos-metas-zvaigzdele-tu-mano-dainininke-g-skeryte

Daugiau informacijos
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/gintare-skeryte
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/povilas-jaraminas

 

Liepos 29 d., pirmadienis

15.30 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, Konferencijų salė)
UŽMIRŠTAS VILNIETIS. STANISLAVUI MONIUŠKAI – 200
Stanislavo Moniuškos opera „Halka“: dramaturgija šiandienos aspektu
Prof. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės paskaita

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
PIRMADIENIO STAIGMENA
Kristian BENEDIKT (tenoras)
Justas ČEPONIS (fortepijonas)

Programoje: G. Verdi, P. Čaikovskij, C. Saint-Saëns, G. Puccini, R. Wagner ir kt.

Pirmadienio staigmena – Kristianas Benediktas Birštone!
Debiutas garsiojoje Niujorko „Metropolitan Opera“ (Samsonas Camilleˊio Saint-Saënso operoje „Samsonas ir Dalila“) 2018 m. rudenį ir spektakliai šių metų kovą, pirmieji spektakliai legendiniame Buenos Airių Kolumbo teatre („Teatro Colón“; Kalafas Giacomo Puccini operoje „Turandot“) liepą, o gruodį – vėl „Metropolitan Opera“ (Germanas Piotro Čaikovskio operoje „Pikų dama“)...

Dramatinis tenoras Kristianas Benediktas (Lietuvoje žinomas kaip Vaidas Vyšniauskas) tarptautinėje arenoje išgarsėjo kaip vienas geriausių Otelo (Giuseppe Verdi operoje „Otelas“) vaidmens interpretatorių. Šį sudėtingą vaidmenį jis yra atlikęs jau daugiau kaip120 kartų: Meksiko teatre „Ópera de Bellas Artes“, Veronos filharmonijos teatre, Vienos valstybės operoje, Bavarijos operoje Miunchene, Sankt Peterburgo Marijos teatre, Modenos Luciano Pavarotti teatre, Piačencoje, Kaljaryje, Palerme, Jekaterinburge, Santjage, Grace, Bazelyje, Stokholmo karališkojoje operoje, Latvijos ir Savonlinos operos festivaliuose, Kanados teatre „Pacific Opera Victoria“ bei Monrealio operoje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir kitur.

Ką tik Lietuvą pasiekė pirmasis Kristiano Benedikto CD albumas, išleistas JAV įrašų kompanijos „Delos“.

Tad tikra staigmena, kad garsiausių pasaulio operos teatrų aidai skambės Birštono kurhauze!
Iš tiesų, gailėsis tie, kurie praleis istorinį gražiausių operos puslapių vakarą su Kristianu Benediktu (dramatinis tenoras) ir Justu Čeponiu (fortepijonas).

Otelo monologas
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=Ea-eYk_0gnU

Daugiau informacijos
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/kristian-benedikt-vaidas-vysniauskas


 

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai

Įėjimas laisvas

Liepos 30 d., antradienis

15.30 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, Konferencijų salė)
DAINAVIMAS: TALENTAS AR MEISTRIŠKUMAS?
Susitikimas su Kristianu Benediktu
Vedėja prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
ANTRADIENIO STEBUKLAI
Joana DAUNYTĖ (arfa)
Dalyvauja: Vytautas Sriubikis (fleita), Žana Miniotaitė (violončelė), Gabrielė Ašmontaitė (arfa) ir Justas Čeponis (fortepijonas)

Programoje: W. A. Mozart, A. Vivaldi, B. Andres, G. Faure, M. K. Čiurlionis ir kt.

Ir koks kitas instrumentas savo žavesiu galėtų prilygti arfai? Nuostabūs dangiški akordai, skaidrūs arpeggio ir glissando raibuliavimai pagauna ir užhipnotizuoja grožiu, palaima, amžinybės pojūčiu...
Skambindamas arfa jaunuolis Dovydas, būsimasis Izraelio karalystės valdovas, malšindavo karaliaus Sauliaus įsiūčio priepuolius – tai žinome iš Biblijos.
Tačiau arfa gali daugiau. Ji gali sujaudinti žmogaus sielą ir atverti pačius intymiausius jausmų niuansus, kerėti paslaptingais melodijų nėriniais, sekti senovės dainių baladžių istorijas ar prabilti kampuotais šiuolaikinės muzikos pasažais…

O kad švelnūs arfos garsai veikia atpalaiduojamai, stipriai rezonuojantis garsas virpina visą kūną, kad arfos muzika gali kelti nuotaiką, žadinti dvasingumą – taigi, papildyti kurorto sveikatinimo programas, įsitikinsite patyrę antradienio stebuklą su Joana Daunyte.

Arfininkė JOANA DAUNYTĖ – solinės, kamerinės ir orkestrinės muzikos atlikėja, daugelio tarptautinių konkursų laureatė. Šveicarijos, Prancūzijos, Norvegijos, Airijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Nyderlandų, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų koncertų salėse skambėjo J. Daunytės, vadinamos lietuvių arfos ambasadore, preciziškai atliekama muzika. Platų atlikėjos kūrybos akiratį liudija įvairių epochų arfos muziką apimantis repertuaras, raiškos įvairovės paieškos, dalyvavimas šiuolaikinės muzikos projektuose, muzikavimas unikaliame šeimyniniame ansamblyje „Regnum musicale“.

Baigusi M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Joana muzikinio išsilavinimo siekė pas pasaulyje pripažintus pedagogus Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje, Amsterdamo konservatorijoje, Norvegijos muzikos akademijoje; pastarosios istorijoje ji buvo pirmoji arfininkė, priimta į solisto studijų programą. Studijuodama muzikė gilinosi į prancūzų arfos mokyklos tradicijas.

Įrašai
https://www.youtube.com/watch?v=KiJg6jtq_X8
Daugiau informacijos
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/joana-daunyte

 

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai

Įėjimas laisvas

 

Liepos 31 d., trečiadienis

15.30 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, Konferencijų salė)
ATLIKĖJŲ VADYBOS YPATUMAI
Dr. Linos Vyšniauskienės paskaita

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
TREČIADIENIO IMPRESIJOS
Donaldas RAČYS (fortepijonas)
Dalyvauja Julija Sadaunykaitė (fortepijonas)
Programoje: F. Chopin, J. Brahms, C. Debussy

Pianistas Donaldas Račys dar būdamas moksleivis tapo daugelio Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatu. 1987‒1993 m. jis studijavo Maskvos P. Čaikovskio valstybinėje konservatorijoje. Ne kartą koncertavo Vokietijos, Italijos, Danijos, Rusijos, Lenkijos klausytojams, Sankt Peterburge surengė rečitalį Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo proga, su Lietuvos kameriniu orkestru padarė įrašų Lietuvos radijui.

D. Račys Lietuvoje ir kitose šalyse dažnai veda fortepijono meistriškumo kursus, yra kviečiamas būti įvairių konkursų žiuri nariu.

Šiuo metu dirba M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, yra Fortepijono katedros vedėjas. D. Račio mokiniai ir studentai yra tapę daugelio nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatais, dalyvauja įvairiuose koncertuose ir muzikiniuose projektuose. 2017 m. koncertuose Lietuvoje ir Lenkijoje D. Račio studentai atliko visus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus fortepijonui, 2018 m. – visus C. Debussy Preliudus.

Įrašai
https://www.youtube.com/watch?v=8L8lyc6dUf8&t=123s

Daugiau informacijos:
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/donaldas-racys

 

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai
Įėjimas laisvas

 

Rugpjūčio 1 d., ketvirtadienis

15.30 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, Konferencijų salė)
FORTEPIJONO SIELA: MEISTRAS – DERINTOJAS – ATLIKĖJAS

Lietuvos fortepijonų derintojų asociacijos pirmininko Audriaus Blažiūno paskaita

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
KETVIRTADIENIO KLAJONĖS
Jeruzalės dainos

Asta KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas)
DUO LORENZEN (Izraelis)
Eckart Lorenzen (smuikas)
Batia Steinbock Lorenzen (fortepijonas)

Programoje: B. Ben-Moshe, S. Lerner, Y. Brown, P. Ben-Haim, J. Achron, J. S. Bach, C. Franck

„Duo Lorenzen“ – duetas scenoje ir gyvenime. Eckartas Lorenzenas yra Izraelio simfoninio orkestro „Rishon LeZion“ prie Izraelio operos pirmasis smuikas, dirbo Turino RAI nacionalinio simfoninio orkestro, Arturo Toscanini orkestro Parmoje, „Junge Deutsche Philharmonie“ simfoninio ir Izraelio kamerinio orkestrų koncertmeisteriu. Griežė pirmuoju smuiku Berlyno filharmonijos orkestre, kai jam vadovavo maestro Herbertas von Karajanas. Solistas yra laimėjęs apdovanojimų prestižiniuose konkursuose – Paganini Genujoje, Spohro Freiburge. Bendradarbiavo su pripažintais pasaulyje kolektyvais ir atlikėjais – Luciano Pavarotti, Shlomo Mintzu, Umberto Michelangeli, Luciano Berio. Pastaruoju metu E. Lorenzenas kaip solistas ir koncertmeisteris gastroliuoja su maestro Danieliu Orenu.

Batia Steinbock Lorenzen fortepijono meistriškumo mokėsi nuo penkerių. Baigusi studijas Tel Avivo muzikos akademijoje, vėliau – Berlyno aukštojoje muzikos mokykloje, pianistė laimėjo specialią stipendiją ir išvyko stažuotis į Italiją pas maestro Francą Rossi iš legendinio „Quartetto Italiano“. Atlikėjai atsivėrė pasaulio scenų durys, ji aktyviai koncertuoja Europoje, atstovauja Italijai šiuolaikinės muzikos festivaliuose visame pasaulyje.

Įkūrę fortepijono ir smuiko duetą „Duo Lorenzen“ atlikėjai tęsia tarptautinę karjerą. Duetas laimėjo pagrindinius prizus tarptautiniuose Gui (Florencija), Trapanio (Sicilija) konkursuose, pagrindinį spaudos prizą Italijoje už Brahmso, Debussy ir Beethoveno sonatų atlikimą. Duetas nuolatos koncertuoja „Virtuosi Festival“ (JAV), Šlerno festivalyje (Italija), V. Gergijevo Izraelyje organizuojamame „Raudonosios jūros“ festivalyje.

Programa „Jeruzalės dainos“ – Izraelio ir Lietuvos menininkų sumanytas projektas, vainikuojantis šiuolaikinių Izraelio kompozitorių dedikacijas būtent šiems atlikėjams.

Dainininkės Astos Krikščiūnaitės ir „Duo Lorenzen“ 2017 m. užsimezgusi pažintis inspiravo šiuolaikinių Izraelio kompozitorių kūrybos pristatymą Lietuvoje ir Izraelyje. Ypatingas programos akcentas – dainų ciklas „Šviesos istorija“ sopranui, smuikui ir fortepijonui. Kūrinį parašė šiuolaikinis Izraelio kompozitorius, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijos profesorius Boazas Ben-Moshe. „Šviesos istorija“ Lietuvoje skambės pirmąkart.

Koncerto programoje bus ir Lietuvoje dar negirdėtų kompozitorės Stellos Lerner dainų, Izraelio autorių Yechezkelio Browno, Paulo Ben-Haimo, Lietuvoje gimusio žydų smuikininko ir kompozitoriaus Josepho Achrono, taip pat Johanno Sebastiano Bacho, Césario Francko kūrinių smuikui ir fortepijonui.

Įrašai
https://www.youtube.com/watch?v=JRJZA92JTrU

Daugiau informacijos
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/asta-kriksciunaite

 

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai

Įėjimas laisvas

Rugpjūčio 2 d., penktadienis

15.30 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas, Konferencijų salė)
EDUARDUI BALSIUI – 100
„Eglė žalčių karalienė“ – baleto sėkmės istorija
Prof. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės paskaita

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
PENKTADIENIO JAUNYSTĖ
Jaunosios Birštono vasaros menų akademijos dalyviai
Įėjimas laisvas

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Koncertuoja BVMA dalyviai

Įėjimas laisvas

Rugpjūčio 3 d., šeštadienis

19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
ŠEŠTADIENIO MEISTRYSTĖ
Koncertuoja BVMA dalyviai

Įėjimas laisvas

21 val. EGLĖS sanatorija (Algirdo g. 14, A korpusas)
VAKARO SERENADOS
Liaudies dainos konkursas Birštono merės taurei laimėti

Įėjimas laisvas

Rugpjūčio 4 d., sekmadienis

18 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
SEKMADIENIO PABAIGTUVĖS
Koncertuoja BVMA dėstytojai ir dalyviai

VII BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS UŽDARYMO KONCERTAS

Koncertuoja BVMA dėstytojai ir dalyviai

Septintąją Birštono vasaros menų akademiją tradiciškai užbaigs geriausi, didžiausią pažangą meistriškumo pamokose padarę dalyviai. Šiais metais girdėsime, regis, pačius nuostabiausius instrumentus – arfą, smuiką, fortepijoną ir žmogaus balsą. Su savo ugdytiniais scenoje pasirodys ir profesoriai, publikai per dešimt dienų jie drauge parengė intriguojančių staigmenų.

 

 

Susiję video įrašų galerijos

BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJA

BIRŠTONO VASAROS MUZIKA 2019

BVMA 2019. VIDURDIENIO SUSITIKIMAI IR PASKAITOS

BVMA 2019. VAKARO SERENADOS

Susiję nuotraukų galerijos

Susiję nariai

Justas Čeponis

Justas Čeponis

Pianistas, koncertmeisteris

Joana Daunytė

Joana Daunytė

Arfininkė

Asta Krikščiūnaitė

Asta Krikščiūnaitė

Dainininkė, LMTA docentė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė

Eckart Lorenzen

Eckart Lorenzen

Smuikininkas

Batia  Lorenzen- Steinbock

Batia Lorenzen- Steinbock

Pianistė

Nijolė Prascevičienė

Nijolė Prascevičienė

Smuiko pedagogė

Donaldas Račys

Donaldas Račys

Pianistas

Gintarė Skerytė

Gintarė Skerytė

Dainininkė

Kristian Benedikt Vaidas Vyšniauskas

Kristian Benedikt Vaidas Vyšniauskas

Dramatinis tenoras

Kaido  Välja

Kaido Välja

Smuiko pedagogas

Lina Vyšniauskienė

Lina Vyšniauskienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

Kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė (muzikos žurnalistė), muzikos meno ir mokslo žurnalo "Muzikos barai" leidėja ir redaktorė, leidėja (kompaktinės plokštelės, knygos), organizatorė (vadybininkė, prodiuserė)

Komentarai

Renginių kategorijos

Kalendorius