„Ačiū Jums, kad esu!“, - taria į jubiliejinį koncertą kviečiantis solistas Vytautas Juozapaitis

Publikuota: 2013-12-11 Autorius: MB inf.
„Ačiū Jums, kad esu!“, -  taria į jubiliejinį koncertą kviečiantis solistas Vytautas Juozapaitis

Šį šeštadienį, gruodžio 21 d., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks šventinis koncertas, skirtas solisto Vytauto Juozapaičio 50-mečiui.

„Gera grįžti namo, kur esi laukiamas... Kur šilta, miela ir jauku, kur supa draugai ir bendraminčiai, kuriems muzika kaip oras reikalinga... Kur susilieja scena ir žiūrovai, o mūsų sielas užplūsta vienybės džiaugsmas. Ypač brangus tas jausmas grįžus po ilgesnės kelionės, kai supranti, jog esi išsiilgęs seniai matytų bičiulių, trokšti pasidalyti įspūdžiais ir padėkoti, kad esi laukiamas...Tad kviečiu Jus į meno puotą, kurioje galėsiu ištarti: ačiū Jums, kad esu!" Tokiais žodžiais į savo gerbėjus kreipiasi operos solistas Vytautas Juozapaitis, vienas iškiliausių mūsų baritonų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei visų pagrindinių Lietuvos muzikos ir teatro apdovanojimų laureatas, daugelį metų - Lietuvos nacionalinio operos ir baleto bei kitų muzikinių teatrų solistas, sukūręs per 50 vaidmenų, taip pat bendradarbiavęs su užsienio teatrais.

Dainininko repertuarą svariai papildo iškilių oratorinių veikalų partijos, jis gastroliavo daugelyje Europos šalių, Indijoje, Nepale, Japonijoje, JAV, Kanadoje, pasirodė garsiuose festivaliuose, koncertavo su įžymiais orkestrais bei dirigentais. Solistas apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi, jam suteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriaus vardas. Šiuo metu V. Juozapaitis - Lietuvos Respublikos Seimo narys.

Jubiliejiniame koncerte Filharmonijos Didžiojoje salėje gražiausius operų fragmentus ir dainas atliks pats solenizantas bei solistai Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Ieva Juozapaitytė (sopranas), Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras), Tomas Pavilionis (tenoras), Vladimiras Prudnikovas (bosas). Fortepijonu skambins Petras Geniušas, grieš Modesto Barkausko diriguojamas Lietuvos kamerinis orkestras.

Koncerto pradžia - 19 val.

Komentarai