59 minutės internete

Publikuota: 2015-03-26 Autorius: Dovilė Šileikytė, Jauti.lt
59 minutės internete

Vaikinas paskelbia vykdysiąs eksperimentą ir žada neišeiti iš namų 30 dienų. Jo ryšys su pasauliu bus tik nešiojamasis kompiuteris, išmanusis telefonas ir, žinoma, internetas. Juk net ir tuščią šaldytuvą gali papildyti Barbora.lt. Tačiau nėra taip lengva, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Po kurio laiko veikėjas susimąsto – o kam visa tai? Norėtųsi išeiti iš namų, susitikti su draugais ir nutraukti eksperimentą, kuris galbūt visai nėra reikalingas, bet… o kaip komentatoriai, prenumeratoriai, virtualūs feisbukiniaiir jutūbiniai draugai? Juk jie laukia tęsinio, nesinori jų nuvilti.

Paauglė mergina ieško savęs, gyvenimo prasmės, negali apsispręsti net dėl paprastų kasdienių dalykų – komentatorių paraginta, ji nusidažo plaukus raudonai, tačiau neturi savo nuomonės ir asmeniškai priima jų komentarus. Vieni rašo, kad naujas įvaizdis jai tinka, kiti kritikuoja, o pati blogerė jautriai į tai reaguoja ir gavusi bent vieną neigiamą komentarą baisiai nusimena.

Spektaklis fragmentiškas, sudėliotas iš veikėjų dialogų, internetinių komentarų, dainų, judesio, portalų antraščių, horoskopų, reklamų – viso to, kas mūsų tyko internete. Net ir mūsų bendravimas, ką ir parodo veikėjai, – susideda iš santrumpų, nuotrupų: „Labs. Ką tu? Nzn. Ok. Iki.“, emocijas reiškiame angry feis‘ais ir smail‘ais. Be kompiuterio ar telefono jaučiamės kaip be rankų, o išsikrovęs telefonas gali sukelti tikrą tragediją.

Internetas pats savaime, turbūt, nėra nei blogas, nei geras. Jis tik įrankis vartotojo rankose. Ginčo metu vaikinas pasisako prieš, o mergina už internetą. Ir jie abu teisūs. Kol internetas mums padeda nudirbti darbus, rasti informaciją, mokytis, susisiekti su žmonėmis, tol viskas gerai. Bet jei pradedame nuolat „mirkti“ internete, nebeatsirinkti, kad iš tikrųjų tau svarbu, įdomu ir naudinga, tada reikėtų pasakyti „stop“. Neleiskime jam vogti mūsų laiko, o padėkime taupyti.

Spektaklis skirtas jaunimui, o riba tarp aktorių ir žiūrovų yra labai blanki ir trapi – ne tik todėl, kad veiksmas vyksta Kišeninėje salėje ir stebintieji yra labai arti vaidinančių, kurie prieš renginį sėdi ant palangės, bet ir todėl, kad daugeliu atveju žiūrovai gali atpažinti save. Puiki proga pakviesti savo feisbuko draugus susitikti realybėje ir į virtualų pasaulį pažvelgti į šalies, kartu su muzika ir šiek tiek ironijos. Bent 59 minutes pabūkite offline.

Komentarai