Ateitis – patikimose rankose

Publikuota: 2025-01-18 Autorius: Janina STANKEVIČIENĖ
Ateitis – patikimose rankose

Prasidėję metai skubina mus naujiems darbams ir iššūkiams. Tik ką džiaugėmės didžiosiomis metų šventėmis, o štai ir vasaris jau ant sleksčio. Vienok ataidi vis džiugiais prisiminimais gausybė vykusių šventinių renginių, kurių vieni daugiau, kiti mažiau palietė mūsų mintis ir širdis. Vienas tokių, iki šiol išliekantis daugelio jame dalyvavusių klausytojų atmintyje, nustebinęs savo meile muzikai ir muzikavimo džiugesiu, įvyko praėjusių metų gruodžio 11 d. atsinaujinusioje Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro salėje. Tai Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokinių koncertas „Žiemos vitražai“.

Ir kas gi tokio nutiko tą vakarą, kad norisi jį prisiminti ir pasidalinti įspūdžiais? Ogi patirtas didis jaunųjų muzikantų įkvėpimas, sausakimša salė, audringais plojimais atlikėjus palaikanti publika, įdomi, įvairiapusiškai muzikos mokyklos moksleivių galimybes atskleidžianti programa.

Ne kartą esame buvę moksleivių koncertuose, kuriuose dažniausiai išgirstame skambant privalomus mokymo programos kūrinius – sonatas, fugas ir etiudus. Ir tai taip pat visuomet džiugina. Tačiau minimo koncerto turinys nustebino. Karoliniškių muzikos mokyklos koncertinės programos koncepcija – visai kita. Pirmiausia tai atlikėjų gausa ir suteikta galimybė visiems moksleiviams dalyvauti koncertinėje programoje. Koncerte „Žiemos vitražai“ dalyvavo daugiau kaip 400 vaikų ir jaunuolių. Antra – suburtų mokyklos meninių kolektyvų – orkestrų, chorų ir ansamblių pasiruošimas, susitelkimas, atliekamos programos įvairovė. Tai atskleidžia vieną svarbų faktą – mokyklos mokytojai, vadovaujami direktorės Aldonos Skruibytės, kasdien deda labai daug pastangų, kad jų mokiniai ne tik išmoktų muzikos rašto, bet ir patirtų kuo didesnį džiaugsmą muzikuodami. O koncertui pasirinkta didžioji LVSO salė, suteiktų jiems buvimo profesionalioje scenoje patirtį bei skatintų troškimą tobulėti. Tradiciją rengti koncertus didžiosiose Vlniaus scenose mokykla puoselėja jau ne vienerius metus. Ir tai, akivaizdu, tikrai duoda vaisių.

Jaunieji atlikėjai grojo ir dainavo C. Marijos von Weberio, I. Mažuikaitės, J. Miliauskaitės, D. Zakaro, A. Garsonaitės-Šiškienės, Vytauto V. Barkausko, A. Vivaldi,
A. Hermanno, P. Passereau, Ch. W. Glucko, A. Piazzolla, J. Gallina, L. Abario, J. Cechanovičiaus, P. Doyle, J. Williamso, J. Strausso kūrinius, bei įvairias aranžuotes.

Koncerte pasirodė visų mokykloje dėstomų muzikos specialybių moksleiviai. Vakaro programoje buvo gausu ansamblių: valtornų kvartetas (vadovas Paulius Lukauskas), mušamųjų instrumentų ansamblis (vadovas Almantas Puidokas), skudutininkų ansamblis (vadovas Agnius Daubaris), vokalinis ansamblis (vadovės Kristina Zmailaitė, Eglė Šlimaitė), fortepijoninis kvartetas (vadovės Jurgiita Reneckytė-Žemaitienė, Natalija Ogay). Išgirdome ir rečiau mūsuose skambančių - fleitų nonetą (vadovės Viktorija Zabrodaitė ir Julita Puidokė), gitarų ansamblį (vadovas Nidas Danilevičius)

Dalyvių gausa didžiąją sceną ir balkoną užpildė Jaunučių chorai (vadovės Sandra Bareikaitė, Greta Balzaravičiūtė ir Židrūna Dervinytė), Jaunių choras „Cantica“ (vadovė Gražina Gumuliauskienė).

Sutelktumą demonstravo ir muzikavimo nuoširdumu stebino orkestrai: liaudies instrumentų orkestras (vadovai Rūta Budrytė-Petreikienė, Viktoras Rimša), pučiamųjų orkestras, kurį parengė mokytojai Eimantas Anskaitis ir Aivaras Linkevičius, kamerinis orkestras (vadovės Rasa Smolinskytė ir Rima Ugianskienė) ir net akordeonų orkestras (vadovai Vladimiras Voskan ir Agnė Rimgailaitė), publiką įaudrinęs žymaus argentiniečių tango kūrėjo ir klausytojų numylėtinio Astor Piazzolla kūrinu „Escualo“ (isp. ryklys).

O koncerto pabaiga išties prilygo gala koncerto finalui. Patric Doyle, John Williams kūrinys „Haris Poteris ir ugnies taurė“ bei Johanno Strausso polka „Medžioklė“, atliekami mokyklos simfoninio orkestro (vadovai Kęstutis Lipeika ir Mantas Makrickas) sukėlė tikras publikos ovacijas.

Galime būti ramūs – Lietuvos muzikos ateitis yra patikimose rankose. Profesionalių pedagogų dėka auga stipri, kūrybiška ir atsakinga karta, tapsianti pamaina šiandienos scenos profesionalams.

Karoliniškių muzikos mokykla, įkurta 1973 metais, per penkis dešimtmečius išaugo iki vienos didžiausių muzikos mokyklų Vilniaus mieste ir šalyje: joje dirba 115 mokytojų, mokosi 1100 moksleivių. O pasirinkę skirtingas – ankstyvojo, pradinio, pagrindinio arba kryptingo muzikavimo, taip pat profesinės linkmės ar suaugusiųjų meninio ugdymo programas, mokyklą jau yra baigę per 2600 auklėtinių.

 

Nuotraukos Arvydo Dimšos

Susiję nuotraukų galerijos

KAROLINIŠKIŲ MM

KAROLINIŠKIŲ MM

2024-12-11

Susiję nariai

Jolanta Babaliauskienė

Jolanta Babaliauskienė

Kanklininkė, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė, LMTA lektorė

Viktorija Zabrodaitė

Viktorija Zabrodaitė

Fleitininkė, ansamblio “Grazioso” artistė, Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoja

Komentarai