Baltijos gitarų kvartetas filmavosi Vilniaus oro uoste

Publikuota: 2017-09-13 Autorius: MB inf.
Baltijos gitarų kvartetas filmavosi Vilniaus oro uoste

Už originalumą vertinamas Baltijos gitarų kvartetas ir vėl nustebino klasikinės muzikos pasaulio atstovus – ne tik nufilmavo klasikinės muzikos scenai nebūdingą vaizdo klipą „ne ant scenos“, bet ir įamžino Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo taką prieš pat jo rekonstrukciją.

Praūžusi Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija ne vienam buvo gilusis atodūsis – puikiai pavykęs projektas leido lengviau atsikvėpti ir Baltijos gitarų kvartetui. „Dar prieš rekonstrukciją nufilmavę vaizdo klipą, su nekantrumu laukėme, kol darbą baigs režisierius, ir kasdien sekėme naujienas, kaip sekasi Vilniaus oro uostui. Jų sėkmė garantavo mūsų vaizdo klipo sklandžią pabaigą ir pristatymą“, – pasakoja Baltijos gitarų kvarteto narys ir kūrinio, kurio vaizdo klipas filmuotas, kompozitorius Chrisas Ruebensas.

„Oro uostas nėra tik technika, įranga, lėktuvai ir takas – tai kartu ir žmonės. Jie čia dirba, leidžia laiką, susipažįsta ar susitinka, keliauja ir gauna įvairiausių įspūdžių bei emocijų. Muzika yra ta kalba, kuri perduoda emocijas, tad šis derinys – gitarų ir oro uosto mums iš karto labai patiko“, – sako Vilniaus oro uosto direktorius Olafas Martensas.

Būtent oro uoste filmuoti kūrinį „I guess I‘ll sleep on it“ buvo nuspręsta dėl kelių priežasčių – oro uostuose Baltijos gitarų kvartetas praleidžia nemažai laiko, tad ši vieta muzikantams yra tiesiog jauki, o ir panašumų tarp oro uosto veiklos ir muzikos gitaristai sako atradę daugiau, nei atrodytų iš pirmo žvilgsnio: „Nepatikėsite, kiek daug bendro turi oro uostas ir muzika! Pirmiausia tai be galo gerai planuota veikla. Žinau – daugeliui atrodo, kad muzikantai mažai planuoja, bet grodamas ansamblyje turi viską sustyguoti – tik keturiems veikiant kaip vienam, klausytojai gali mėgautis rezultatu“, – įspūdžiais dalinasi Chrisas Ruebensas.

klipe užfiksuotas klausytojų muzika apie lėktuvus vadinamas kūrinys – iš naujos Baltijos gitarų kvarteto, kontrabosininko Vyčio Nivinsko ir šįkart trimitu grojančio Sauliaus Petreikio programos „BaRock!“. Šioje programoje muzikantai suliejo ir barokiškuosius A. Vivaldžio „Žiemos“ epizodus, ir roko klasiką – „Metallicos“ atlikėjų kūrinius. Koncertuose, eidami nuo baroko link roko, atlikėjai nepraleis ir pasaulio muzikos – flamenko, balkanų stiliaus, M. Daviso džiazo bei C. Ruebenso kūrinių. Naująją programą planuojama pristatyti dar šį gruodį.

Belaukiant koncertų, Baltijos gitarų kvartetas kviečia pasimėgauti kūrinio „I guess I‘ll sleep on it“ vaizdo klipu: https://www.youtube.com/watch?v=67ViOhnUNfU

Apie Baltijos gitarų kvartetą

Jaunų ir talentingų klasikinės gitaros atlikėjų iniciatyva 2004 m. susibūręs Baltijos gitarų kvartetas yra garsiausias tokios sudėties ir muzikavimo žanro ansamblis Baltijos šalyse. Dabartinės sudėties kvartetas susiformavo 2008 m., kai prie Zigmo Čepulėno, Sergėjaus Krinicino ir Sauliaus S. Lipčiaus prisijungė belgas Chrisas Ruebensas. Gitaristai yra koncertavę įvairiuose festivaliuose, prestižinėse koncertų salėse daugiau nei dvidešimtyje Europos ir Azijos šalių.

 

Susiję video galerijos

BALTIJOS GITARŲ KVARTETAS

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai