BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS VAKARO RENGINIAI

Publikuota: 2014-06-30 Autorius: MB inf.
BIRŠTONO VASAROS MENŲ AKADEMIJOS VAKARO RENGINIAI

2014 m. rugpjūčio 1–10 dienomis rengiama jau antroji edukacinė interpretacijos meistriškumo programa „Birštono vasaros menų akademija“. Sėkmingai startavęs, daug žiniasklaidos, Birštono gyventojų ir svečių dėmesio sulaukęs projektas plečia savo veiklą. Šiais metais dešimt dienų truksiančių meistriškumo kursų metu vyks publikai atviri užsiėmimai, paskaitos, vakariniai koncertai, susitikimai ir diskusijos.

 

Rugpjūčio 1 d., penktadienis, 20 val. Birštono kurhauzas

BVMA 2014 atidarymo koncertas, skirtas prof. Vladimiro Prudnikovo jubiliejui

Vladimiras Prudnikovas ir Ieva Prudnikovaitė, pianistė Nijolė Ralytė

                                                           

Rugpjūčio 2 d., šeštadienis, 20 val. Birštono kultūros centras

Džiazo muzikos valanda. Viačeslavas Ganelinas ir Arkadijus Gotesmanas              

 

Rugpjūčio 3 d., sekmadienis, 20 val. Birštono kultūros centras

Muzikinio ciklo „Tarp natų“ programa

ARFOS GLISSANDO

Programa „Arfos glissando“ atskleidžia moderniosios arfos technines ir spalvines galimybes, kurios ryškiausiai jaučiamos prancūzų arfininkų ir kompozitorių M. Tournier, H. Renié, G. Fauré N. Ch. Bochsa, C. Debussy ir kt. kūryboje. Prancūzų kompozitorių muzika yra nepaprastai spalvinga, tapybiška, savito kūrybinio braižo, kurį didingas karališkasis instrumentas perteikia kartu su kitomis prancūzų muzikos subtilybėmis bei ryškiomis muzikinėmis idėjomis. Arfa skambina Joana Daunytė. Koncerte dalyvauja Vita Marija Daunytė (fleita) ir Kotryna Ugnė Daunytė (smuikas). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Rugpjūčio 4 d., pirmadienis, 20 val. Birštono kultūros centras

Muzikinio ciklo „Tarp natų“ programa

MADRIGALAS DONELAIČIUI

Programą „Madrigalas Donelaičiui“ sudaro muzikos ir literatūros sintezė: vieno originaliausių Švietimo epochos Europos rašytojų, lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio poema „Metai“ siejama su J. S. Bacho kūriniais iš ciklo „Fugos menas“. Šia patrauklia forma atskleidžiama literatūros ir muzikos klasikos gelmėse slypinti filosofija. Atlieka styginių kvartetas „Bass Arco“: Domas Jakštas (violončelė), Tomas Ramančiūnas (violončelė), Tomas Šatas (violončelė), Dainius Rudvalis (kontrabosas), aktorius Petras Venslovas. Režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Rugpjūčio 5 d., antradienis, 20 val. Birštono kultūros centras

Muzikinio ciklo „Tarp natų“ programa

PASSIONE AMOROSA     

Programos „Passione amorosa („Meilės aistros“) kūriniai atskleidžia skirtingą penkių šalių (Turkijos, JAV, Italijos, Rusijos ir Lietuvos) kompozitorių požiūrį į meilę ir aistrą. Į meilės sūkurį panardins karaliaus Saliamono ir jaunos piemenės, vynuogynų prižiūrėtojos Sulamitos aistra ir vilionės (A. Šenderovo „Sulamitos giesmės“), liūdną Romeo ir Džuljetos istoriją primins S. Prokofjevo baleto ištraukos, skambės melodijos iš intriguojančios G. Gershwino operos „Porgis ir Besė“. Rečiau koncertinėje erdvėje skambančių kontrabosų virtuoziškumu leis pasidžiaugti G. Bottesini „Meilės aistros“. Atlieka: Rūta Lipinaitytė (smuikas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Dainius Rudvalis (kontrabosas), Indrė Baikštytė (fortepijonas). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Rugpjūčio 6 d., trečiadienis, 20 val. Birštono kultūros centras

Muzikinio ciklo „Tarp natų“ programa

ROMANTINIAI PRANCŪZŲ OPEROS PERSONAŽAI

Programa „Romantiniai prancūzų operos personažai“ pristato skirtingo charakterio ir temperamento prancūzų moteris, kurias vienija meilės jausmas: švelnią, be atsako mylinčią Mikaelą, ryžtingą, stiprią Dalilą, kupiną vilties ir tikėjimo meile bei laukiančią mylimojo atsako Margaritą I bei džiaugsmingą, mylinčią ir mylimą Margaritą II. Atlieka: Julija Karaliūnaitė (sopranas), Marta Lukošiūtė (mecosopranas), Dovilė Kazonaitė (sopranas), Romualda Suchocka (mecosopranas), Rūta Blaškytė (fortepijonas). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Rugpjūčio 7 d., ketvirtadienis, 20 val.  Birštono kultūros centras

Muzikinio ciklo „Tarp natų“ programa

KARAS IR MUZIKA

Programą „Karas ir muzika“ sudaro iliustratyvūs bei efektingi Bélos Bartóko ir Dmitrijaus Šostakovičiaus styginių kvartetai. Šia programa siekiama pažvelgti į karo metais kurtą muziką ir atskleisti tuo metu vyravusias nuotaikas, paskatinti atsigręžti atgal ir susimąstyti apie karo beprasmybę bei padarinius. Kūriniai: D. Šostakovičius Styginių kvartetas, op.73, Nr. 3 F-dur, B. Bartóko Styginių kvartetas, op.17, Nr. 2. Atlieka styginių kvartetas „Mettis“: Kostas Tumosa (smuikas), Bernardas Petrauskas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rokas Vaitkevičius (violončelė). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Rugpjūčio 8 d., penktadienis, 20 val. Birštono kurhauzas

BVMA 2014 aktyviųjų dalyvių koncertas (vokalas, fortepijonas)

 

Rugpjūčio 9 d., šeštadienis, 20 val. Sanatorija „Eglė +“

Muzikinio ciklo „Tarp natų“ programa

AFFETTI MUSICALI

Programa „Affetti musicali“ („Muzikiniai efektai“) spalvingai atskleidžia muzikos nuo ankstyvojo iki vėlyvojo baroko efektus F. Caccini, B. Strozzi, D. Castello, G. F. Händelio, A. Vivaldi ir kt. kompozitorių kūryboje. Platonas ir kiti filosofai tvirtina, kad muzika yra ne kas kita, kaip žodis, paskui ritmas ir galiausiai skambesys, nes tik tokia seka pajėgia paliesti kito žmogaus sielą ir sukelti nepaprastą poveikį. Žaisminga ir kontrastinga programa atliekama išilgine fleita, žėrinčiu ir spalvingu barokiniu vokalu, klavesinu. Atlieka trio „Chiaroscuro“: Rūta Vosyliūtė (barokinis vokalas), Ieva Baublytė (išilginė fleita), Vilimas Norkūnas (klavesinas). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

 

Rugpjūčio 10 d., sekmadienis, 17 val.  Birštono kurhauzas

BAIGIAMASIS BVMA 2014 dalyvių koncertas

 

Daugiau informacijos www.muzikusajunga.lt

El. paštas info@muzikusajunga.lt

Tel. pasiteirauti: +370 698 15244, +370 656 89866

Komentarai