Brass + klarnetas

Publikuota: 2022-03-01 Autorius: Mb.info
Brass + klarnetas

Pirmasis pavasario koncertas Klaipėdos koncertų salėje vyks kovo 2 d. 18.30 val., kuriame kartu muzikuos Klaipėdos brass kvintetas ir meistriškai klarnetą valdantis solistas Rimvydas Savickas. Programa žada klausytojams padovanoti unikalią muzikinę patirtį – retai Koncertų salėje girdimą klarneto ir varinių pučiamųjų derinį.

Netradicinė atlikėjų sudėtis

„Nustebau gerąją prasme išgirdęs pasiūlymą groti tokiame ansamblyje. Man pačiam yra be galo įdomu repetuoti ir atliekant pajusti, kaip ši programa atsiskleidžia ir kokios įmanomos jos galimybės. Mūsų atliekami kūriniai turės didelį emocinį užtaisą. Manau, kad publikai jie turėtų sužadinti labai didelį smalsumą“, - pasakojo R. Savickas.

Koncerte R. Savickas gros net trijų rūšių klarnetais. Žiūrovai turės galimybę pažinti bosinį bei piccolo klarnetą, kuris atsiskleis specialiai šiam instrumentui solo parašytoje kompozicijoje. Programoje skambės originalaus W. A. Mozarto kvinteto klarnetui ir styginiams bei daugelis šiai netipiškai sudėčiai aranžuotų kūrinių. Tarp jų - aistringa G. Bizet „Karmen“ ir lyriška C. Saint-Saëns‘o „Gulbė“.

Talentingi pučiamųjų instrumentų atstovai

Klarnetininkas R. Savickas į muziką nėrė vaikystės mieste Skuode. Vėliau pakviestas prof. Algirdo Budrio mokslus tęsė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Magistro laipsnį atlikėjas įgijo Kalifornijos valstijos Fulertono universitete (JAV). R. Savickas yra laimėjęs keletą tarptautinių konkursų ir stipendijų, dažnai kaip solistas koncertuoja su orkestrais Lietuvoje, JAV ir kitose šalyse. Be muzikavino jis taip pat dėsto sostinės mokyklose, kuriose pats anksčiau mokėsi.

Klaipėdos brass kvintetas – pirmasis tokio žanro kolektyvas Klaipėdoje. Šiuo metu ansamblyje groja Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba). Paskutiniu metu kvinteto veikla ir repertuaras gerokai prasiplėtė: parengtos išskirtinės koncertinės programos su Lietuvos ir užsienio solistais, išaugo edukacinių ir šeimai skirtų programų įvairovė bei populiarumas. Kiekvieno pasirodymo metu atlikėjai sukuria gerą atmosferą, programos papildomos žaismingais režisūriniais sprendimais.

Susiję nariai

Rimvydas Savickas

Rimvydas Savickas

Klarnetistas

Komentarai