Buvo nemandagus, o paskui pasidarė geras...

Publikuota: 2019-03-19 Autorius: Žaneta Skersytė
Buvo nemandagus, o paskui pasidarė geras...

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras neskriaudžia savo mažųjų žiūrovų: tai vienintelis muzikinis teatras Lietuvoje, repertuare turintis vaikams skirtų operų trilogiją. Nuotaikingi šios trilogijos spektakliai „Bulvinė pasaka“, „Makaronų opera“ ir „Žvaigždžių opera“ susilaukia nemažo jaunųjų klaipėdiečių bei jų ugdytojų dėmesio.

Nors nuo 2018 m. gruodį parodytos „Žvaigždžių operos“ premjeros prabėgo jau trys mėnesiai, Klaipėdos lopšelio-darželio „Atžalynas“ auklėtoja Rasa Polikevičiūtė-Kirtiklienė tvirtina, kad priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai tebegyvena spektaklio įspūdžiais ir „Ryto rato“ metu klausantis Žibutės dainos visuomet choru kartoja: „Pirkite žibutę, tai dangaus truputis...“

Jaunieji „Atžalyno“ auklėtiniai noriai dalijosi įspūdžiais iš „Žvaigždžių operos“: „man labai patiko, kad pelių karalius išskrido į kosmosą, norėdamas surasti žvaigždę, kuri išpildo norus“, „gražiai šoko ir mėtė mėlynas servetėles...“, „...ne servetėles, ten gi žibutės buvo, gėlės“, „kosmosas patiko... ten žvaigždės... toks miražas“, „o raketoje degė ugnis“, „man taip juokinga buvo, kai pakeitė karaliaus ausis ir uodegą“, „man patiko peliukai: jų vadas iš pradžių buvo labai nemandagus, o paskui pasidarė geras...“, „orkestras grojo, tikras!“. „Komentarai tęsėsi ilgai, kol vaikai išvardino visas detales, pataisydami ir papildydami vieni kitus“, - pasakoja darželio auklėtoja.

Ji teigia, kad jos kolegės taipogi liko sužavėtos „Žvaigždžių opera“. „Tai vaikams suprantamas šiuolaikiškas muzikos spektaklis, kuriame harmoningai dera modernios technologijos ir amžinos tiesos apie gėrį. Netgi operos personažų vartojami žargonizmai savaip ugdo vaikų vertybines nuostatas, nes padeda mažiesiems geriau suprasti, kaip neturėtume elgtis ir kalbėti, jei nenorime įžeisti kitų“, - auklėtojų pastebėjimus perdavė R. Polikevičiūtė-Kirtiklienė.

Klaipėdos darželio-mokyklos „Saulutė“ ketvirtokai kartu su savo mokytoja Daiva Draganova Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre stebėjo „Makaronų operą“. Ją išvysti buvo pradinukų svajonė, puoselėta nuo pat apsilankymo pirmojoje operų trilogijos dalyje „Bulvinė pasaka“. „Ši opera vaikams įkrito į širdį: mažieji nuolat minėdavo matytus personažus bei jų ištartas frazes. Tad išgirdę, kad „Bulvinė pasaka“ susilaukė tęsinio, vaikai nuolat prašėsi nuvedami į teatrą“, - pasakoja pradinukų mokytoja.

„Norime padėkoti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistams, choristams ir orkestrui už profesionalumą bei nuostabų atlikimą. Intriguojanti gėrio ir blogio kova spektaklyje suteikė vaikams daug neblėstančių įspūdžių. Tai, ką išvydome, vėliau pamokose aptariame dar ne vieną mėnesį. Dabar su nekantrumu laukiame apsilankymo „Žvaigždžių operoje“ – šį spektaklį su vaikais irgi būtinai norime pamatyti“, - sako pedagogė D. Draganova.

KVMT, R.Polikevičiūtės-Kirtiklienės ir D.Draganovos nuotraukos

Komentarai