„Canto Fiorito“ dešimties metų jubiliejaus koncertas Valdovų rūmuose

Publikuota: 2023-10-24 Autorius: Canto Fiorito
„Canto Fiorito“ dešimties metų jubiliejaus koncertas Valdovų rūmuose

Šiais metais tarptautinis senosios muzikos ansamblis “Canto Fiorito” švenčia savo dešimties metų sukaktį ir kviečia klausytojus į nemokamą jubiliejinį koncertą “Nuo Romos iki Vilniaus” spalio 26 d. 18 val. Valdovų rūmuose.

 

Koncerte ansamblis atliks tik ką įrašytos dešimtmečio kompaktinės plokštelės programą, kurioje pristatomi iškiliausi muzikos meistrai, vadovavę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikiniam gyvenimui XVI a. pabaigoje – XVII a. pirmoje pusėje (CD įrašai rengiami bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi). Tuomet LDK valdovų Vazų dinastijos dvaro kapelmeisteriais dirbo garsūs italų kompozitoriai, kurie prieš tai ne tik užėmė aukščiausias pareigas Romoje ir Vatikane, bet ir buvo tiesioginiai Palestrinos – Romos polifoninės mokyklos įkūrėjo, vieno įtakingiausių visų laikų kompozitorių – mokiniai. Tai muzikinė kelionė nuo Romos iki Vilniaus – nuo Palestrinos ir jo mokinių A. Stabile, A. Pacelli ir G. F. Anerio bei kitų Vazų dvaro kompozitorių, tokių kaip L. Marenzio ir T. Merula, iki pirmosios Vilniuje pastatytos operos kūrėjo M. Scacchi ir LDK kanclerio Leono Sapiegos kapelmeisterio G. B. Cocciolos bei nežinomo “Sapiegų albumo” autoriaus. Programą atliks penki ansamblio dainininkai lietuviai ir tarptautinė instrumentininkų komanda – keturi senovinių pučiamųjų instrumentų atlikėjai ir vargonininkas. Būtent istoriškai pagrįstas balsų ir kornetų bei barokinių trombonų derinys kuria charakteringą ansamblio “Canto Fiorito” skambesį. 

 

"Canto Fiorito" albumą "Nuo Romos iki Vilniaus" išleis ir išplatins tarptautinė muzikos įrašų kompanija "Brilliant Classics", viso pasaulio muzikos mylėtojus supažindinsianti su mažai žinomais faktais, kad kai kurie garsiausi italų kompozitoriai dirbo ir kūrė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, tad yra ir mūsų paveldo, Vilniaus muzikos istorijos dalis. Taigi, šiuo muzikos albumu ir koncertu minima ne tik ansamblio "Canto Fiorito" dešimties metų sukaktis, bet ir švenčiamas Vilniaus 700 metų jubiliejus, įamžinama jo istorija, garsinamas Vilniaus vardas.

 

Iš Brazilijos kilusio garsaus išilginės fleitos ir korneto atlikėjo Rodrigo Calveyros vadovaujamas ir dainininkės Renatos Dubinskaitės prodiusuojamas ansamblis savo veiklą pradėjo 2013 metais (pirmais metais veikė pavadinimu “Suonatori del granduca”).  Jo misija – skleisti viduramžių, renesanso ir baroko muziką remiantis istoriškai pagrįsto atlikimo principais ir ypatingą dėmesį skiriant LDK muzikos paveldui. Per dešimt metų ansamblis “Canto Fiorito” surengė 117 koncertų, iš kurių 22 koncertai vyko 14-oje užsienio šalių: Švedijoje, Norvegijoje, Anglijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Austrijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje, Italijoje ir Ispanijoje. Ansamblis taip pat parengė 2 pusiau sceninius baroko operų pastatymus, įrašė 3 kompaktines plokšteles. Ansamblis taip pat surengė 7 Tarptautinius Kretingos senosios muzikos festivalius, kuriuose pristatė dar 29 kitų ansamblių ir garsiausių pasaulyje senosios muzikos atlikėjų koncertus. “Canto Fiorito” suorganizavo virš 60 įvairiausio formato  edukacinių renginių, tarp kurių: paskaitos vaikams ir suaugusiems, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai pagrindinio ugdymo mokyklose, seminarai muzikos mokyklose (įskaitant tęstinius kursus, trukusius dvejus mokslo metus), meistriškumo kursai muzikos akademijų studentams, kursai mėgėjų chorams, kassavaitinės išilginės fleitos pamokos vaikams ir našlaičių prieglaudos globotiniams (vienerius mokslo metus), kūrybinės dirbtuvės su folkloro ansambliais, dailės konkursai, barokinio šokio užsiėmimai, multimedijų pamokos ir t.t. “Canto Fiorito” tapo viena iš vos keleto Lietuvos institucijų, kurioms pavyko laimėti Europos Sąjungos programos “Kūrybiška Europa” konkursą lyderio statusu, taip pat du kartus laimėjo Europos Ekonominės Erdvės fondo konkursus ir įgyvendino tarptautinius projektus bendradarbiaujant su kitų šalių ansambliais. “Canto Fiorito” taip pat suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės reprezentacinės kultūros įstaigos statusas. Visa ši muzikinė ir edukacinė veikla įgyvendinta vien iš projektinių lėšų, neturint jokio pastovaus finansavimo ir algų darbuotojams.

 

Ansamblis kviečia klausytojus kartu pasidžiaugti per dešimtmetį nueitu keliu ir užaugintais darbo vaisiais ir dėkoja visiems, prisidėjusiems prie “Canto Fiorito” veiklos ir ją palaikiusiems.

 

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Partneris – Valdovų rūmų muziejus

Projektas yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis

Komentarai