CD pristatymas. Beveik neįmanoma – Lietuvos muzika „Deutsche Grammophon“ kataloge

Publikuota: 2020-01-13 Autorius: LMIC informacija
CD pristatymas. Beveik neįmanoma – Lietuvos muzika „Deutsche Grammophon“ kataloge

Sausio 19 d., sekmadienį, 18 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyks neeilinio muzikos albumo pristatymas, susijęs su Lietuvos muzikos informacijos centro, Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir ilgiausiai veikiančios, iki šiol prestižą išlaikiusios įrašų kompanijos „Deutsche Grammophon“ tarptautine įrašų koprodukcija. Stiprų pagrindą įgyvendinti šį sumanymą suteikė Lietuvos kultūros tarybos finansavimas.

Prieš du mėnesius ši globali įrašų kompanija išleido kompozitorės Ramintos Šerkšnytės muzikos albumą, kurį įrašė dirigentės Mirga Gražinytė-Tyla ir Giedrė Šlekytė. „Tai yra pareiškimas“, – rašė Vokietijos savaitraštis „Die Zeit“ apie šį klasikinės muzikos rinkos normų nepaisantį albumą, kuriame užfiksuota Lietuvos muzikos moterų jėga.

Kai „Deutsche Grammophon“ su Mirga Gražinyte-Tyla pasirašė išimtinę ilgalaikę sutartį, tai tapo istoriniu įvykiu, nes moters dirigentės pavardė pirmą kartą atsidūrė kompanijos įrašų kataloguose greta tokių legendinių dirigentų kaip kad Herbertas von Karajanas, Leonardas Bernsteinas, Claudio Abbado, Karlas Böhmas ar Pierre’as Boulezas. Bet su šiuo, antruoju albumu ji žengė dar toliau: negana to, kad visas albumas skirtas Ramintos Šerkšnytės muzikai, jį Mirga Gražinytė-Tyla dalijasi su kita Lietuvos dirigente Giedre Šlekyte.

„Deutsche Grammophon“ Ramintą Šerkšnytę pristato kaip metafizinio grožio muzikos kompozitorę, kurios kūryboje mistinė patirtis ir aukšta įtampa jungiasi su gyvybinės energijos protrūkiais ir emocine jėga. Tai būdinga ir kompozitorės oratorijai „Saulėlydžio ir aušros giesmės“, kurią šiam albumui įrašė Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, choras „Jauna muzika“, kviestiniai solistai Lina Dambrauskaitė, Justina Gringytė, Tomas Pavilionis ir Nerijus Masevičius, diriguojami Giedrės Šlekytės.

Sausio 19 d. 19 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje rengiamas pirmasis 2020-ųjų simfoninis koncertas, kurio programoje – Ramintos Šerkšnytės orkestrinis kūrinys „De profundis“. Jį dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla su kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“ įrašė ir minėtai kompaktinei plokštelei, kurios pristatymas įvyks vieną valandą prieš koncertą Lietuvos nacionalinės filharmonijos Svetainėje.

CD pristatyme dalyvaus kompozitorė Raminta Šerkšnytė, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė, Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Asta Pakarklytė, garso režisieriai Aleksandra ir Vilius Kerai. Pristatymą moderuos muzikologė Jūratė Katinaitė.

Sausio 19 d., sekmadienį, 18 val.
Lietuvos nacionalinės filharmonijos Svetainėje
(I aukštas, atskiras įėjimas iš lauko, prie LNF bilietų kasų)
Ramintos Šerkšnytės / Mirgos Gražinytės-Tylos / Giedrės Šlekytės CD pristatymas

Dalyvauja:
RAMINTA ŠERKŠNYTĖ – kompozitorė
RŪTA PRUSEVIČIENĖ – Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė
ASTA PAKARKLYTĖ – Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė
ALEKSNADRA ir VILIUS KERAI – „Baltic Mobile Recordings“ garso režisieriai
Renginį moderuoja muzikologė JŪRATĖ KATINAITĖ

Įėjimas laisvas. Renginio organizatorius: Lietuvos muzikos informacijos centras
Daugiau informacijos: Asta Pakarklytė | LMIC direktorė | 8686 37706 | asta@mic.lt

Komentarai