Claudio Monteverdi muzika "Duo Barocco" koncerte "Sugrįžimas į Arkadiją" Vilniaus Rotušėje

Publikuota: 2019-12-02 Autorius:
Claudio Monteverdi muzika "Duo Barocco" koncerte "Sugrįžimas į Arkadiją" Vilniaus Rotušėje

Gruodžio 6 d., penktadienį,18 val. ansamblis "Duo Barocco" (dainininkės Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė) kartu su klavesinininke Vaiva Eidukaityte-Storastiene kviečia į Vilniaus Rotušę pasiklausyti XVII a. pradžios italų muzikos genijaus Claudio Monteverdi arijų ir duetų koncerte "Sugrįžimas į Arkadiją".

Graikų mitologijoje Arkadija buvo minima kaip vieta, kurioje gyveno miškų dievas Panas su nimfomis ir draugiškomis gamtos dvasiomis. Ilgainiui Arkadija tapo poetine sąvoka, išreiškiančia tyros gamtos viziją, harmoningą, civilizacijos nesugadintą pasaulį, apgyvendintą piemenėlių ir gamtos dievybių, idilišką žmonijos nekaltumo, autentiškų jausmų vietą – tai tarsi prarastas rojus, į kurį amžinai trokštame sugrįžti. Arkadijos idėja ir pastoralinės temos labai būdingos vėlyvojo renesanso ir ankstyvojo baroko poezijai, muzikai, dailei. Jos itin spalvingai išsiskleidžia XVII a. pradžios italų kompozitoriaus Claudio Monteverdi kūriniuose, kuriuose veikia piemenų, nimfų, Amūro ir kitų dievybių personažai, meilės išgyvenimai perteikiami lyginant juos su gamtos reiškiniais, dažnai pasitelkiamas šokio ritmas, atspindintis liaudišką muzikos pradą.

Ansamblio „Duo Barocco“ programoje dinamiškai keičiasi lyriškos, jausmingos ir šmaikščios, išdykėliškos arijos bei duetai. Muzikinius kūrinius lydi vaizdo projekcijos su Monteverdi amžininkų italų tapytojų darbais, kuriuose skleidžiasi nuostabaus meilės ir gamtos pasaulio – Arkadijos – vaizdai.

Įėjimas į koncertą laisvas.

"Duo Barocco" fotografijos autorė Agnė Gintalaitė.

Susiję nariai

Renata Dubinskaitė

Renata Dubinskaitė

Dainininkė

Saulė Šerytė

Saulė Šerytė

Dainininkė

Komentarai