David Geringui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Publikuota: 2014-06-01 Autorius: MB inf.
David Geringui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Birželio 1 dieną, sekmadienį, pasaulinio garso violončelininkui, pedagogui, dirigentui David Geringui  įteiktas LR kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas Vilniuje vykusio koncerto „David Geringas ir draugai“ metu.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ violončelininkui David Geringui skirtas už kultūrų dialogo stiprinimą, tautinės ir religinės santarvės puoselėjimą, visuomenės brandos ir humanistinių vertybių ugdymą.

Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino kavalierius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaras Lietuvos ir Vokietijos violončelininkas, pedagogas, dirigentas David Geringas aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime – nuo 1992-ųjų kasmet su nauja programa koncertuoja mūsų šalyje. Kiekvienas koncertas, kuriame galima išgirsti šį pasaulinę šlovę pelniusį atlikėją, yra ypatinga šventė visiems – ir kolegoms muzikantams, ir klausytojams.

D. Geringas gimė 1946 m. Vilniuje, 1968 m. baigė Maskvos konservatorijos Mstislavo  Rostropovičiaus klasę. 1970–1975 m. buvo Lietuvos filharmonijos solistas. 1975 m. emigravo į Vokietiją ir pradėjo pasaulinę karjerą. Gyvena Hamburge, dėsto Liubeko aukštojoje muzikos mokykloje, profesorius.

Violončelininkas koncertuoja solo, su žymiausiais pasaulio dirigentais ir simfoniniais orkestrais (Berlyno filharmonijos, Ciuricho, Čikagos, Detroito, Londono filharmonijos, Monrealio, Tokijo, Vienos).

Kultūros ministerijos apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas nusipelniusiems menininkams, kūrėjams už jį indėlį į Lietuvos kultūrą.

 

Komentarai