DURIS ATVERS AKMENĖS RAJONO BALETO MOKYKLA

Publikuota: 2023-08-23 Autorius: Alina Velykienė, VšĮ Klaipėdos baleto mokyklos įkūrėja ir vadovė
DURIS ATVERS AKMENĖS RAJONO BALETO MOKYKLA

Akmenės rajono baleto mokyklos steigimą entuziastingai palaikė rajono meras Vitalijus Mitrofanovas. Mūsų susitikimo metu pasiūlė jai Naujosios Akmenės kultūros rūmų  patalpas. Su N. Beliakaite nuvykome apžiūrėti patalpas ir mums labai patiko.

Naująją Akmenę pasirinkome Neli širdies balso vedinos, nes jos seneliai kilę iš Akmenės III kaimo, jie yra dveji Švažai (dvi skirtingos giminės, kurios kūrė bendrą šeimą): Juozas Švažas ir Ona Švažienė. N. Beliakaitės mama – Birutė Švažaitė – buvo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja tik baigusi vidurinę mokyklą Ventoje.

Nors Neli gimė Vilniuje, tačiau jos vaikystė iki mokyklos prabėgo Ventoje ir Akmenėje. Neli mokėsi M.K. Čiurlionio menų mokykloje ir tapo Lietuvos baleto soliste. Būdama 15 metų, dar mokinė, 1995 metais Lozanoje (Šveicarija) laimėjo 1 vietą tarptautiniame baleto konkurse. N. Beliakaitė šoko ne tik Lietuvos operos ir baleto teatre, bet ir stažavosi Monte Carlo (Monakas) karališkojoje princesės G. Kelly baleto akademijoje, kūrė vaidmenis Jungtinėse Amerikos Valstijose – Vašingtono, Sakramento, Los Andželo ir kitose baleto trupėse.

Įsteigus Klaipėdos baleto mokyklą, N. Beliakaitė joje vedė meistriškumo pamokas ir kartu pasidalino mintimis apie tai, kad norėtų sudaryti galimybę Akmenės rajono vaikams prisiliesti prie baleto, pasipuošti „tutu“ ir pajausti baleto žavesį. Kai kartu atvykome pas Akmenės rajono savivaldybės merą V. Mitrofanovą, kuris su didžiausiu malonumu pritarė šiai iniciatyvai ir dalinosi esamos infrastruktūros galimybėmis, pasikalbėjome ir su šokių mokytojomis Daiva Liuberskyte Šukiene ir Orinta Mačiuviene. Taigi Naujosios Akmenės kultūros rūmuose jau nuo spalio mėnesio prasidės baleto pamokos.

D. Liuberskytė – Šukienė – choreografijos profesionalė, turinti ilgametę patirtį mokant šokio meno įvairaus amžiaus vaikus nuo 3 m. iki 19 m. Dirbdama šokio mokytoja Naujosios Akmenės miesto Ramučių gimnazijoje bei lopšelyje – darželyje „Buratinas” vadovė per daugelį metų savo atsidavimo, kūrybiškumo bei profesionalumo dėka subūrė keliolika šokio kolektyvų, kurie pelnė pripažinimą ir gavo ne vieną apdovanojimą respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose.

2019 m. už ly­de­rys­tę, ak­ty­vu­mą, kū­ry­biš­ku­mą, reikš­min­gą veik­lą mies­to bend­ruo­me­nei bei mo­ky­to­jo pro­fe­si­jos pres­ti­žo kė­li­mą D. Liuberskytė - Šukienė buvo nominuota „Ikimokyklinio ugdymo metų mokytojos“ vardu.

O.Mačiuvienė – pedagogė, baigusi pradinio ugdymo pedagogikos studijas ir grįžusi gyventi bei dirbti į gimtąjį kraštą - Naująją Akmenę. Orinta yra D. Liuberskytės – Šukienės auklėtinė, nuo vaikystės šokusi mokytojos vadovaujamuose šokių kolektyvuose. Greta studijų bei pedagoginio darbo mokyklose, šokis iki šių dienų išliko kaip mylimas ir įkvepiantis laisvalaikio užsiėmimas. Meilė šokiui, atsidavimas darbui su vaikais bei iki šiol įgyta gyvenimiška patirtis padės mokant mažuosius šokėjus klasikinio šokio pagrindų.

Džiaugiamės pranešti, kad spalio 7 dieną 12 val. planuojamas Akmenės rajono baleto mokyklos atidarymas Naujosios Akmenės kultūros rūmuose. Planuojamas ir Klaipėdos baleto mokyklos auklėtinių koncertas.  

Susiję nariai

Neli Beliakaitė

Neli Beliakaitė

Šokis, baletas, choreografija

Komentarai