Ekspresyvioji Martina Grigaliūnaitė: „Tapymo stilius atspindi mano charakterį“

Publikuota: 2018-09-24 Autorius: Mb.info
Ekspresyvioji Martina Grigaliūnaitė: „Tapymo stilius atspindi mano charakterį“

Jaunoji menininkė Martina Grigaliūnaitė – ekspresyvi, ugninga ir ryškiaspalvė asmenybė. Visos šios savybės atsispindi akrilu tapytose įspūdingose drobėse, kuriose dominuoja gamtos tematika, dažnai įžvelgiami veido kontūrai.

Nuo rugsėjo 21 dienos „Vaidilos“ teatre rengiama M. Grigaliūnaitės tapybos darbų paroda – išskirtinai pritaikyta šiai aplinkai. „Mane itin intriguoja teatro pavadinimas, dvelkiantis ūkanota praeitimi ir mistika“, - sako jaunoji menininkė. Tačiau užvis svarbiausia Martinai - darbus vertinantis ir su jais susiliejantis žiūrovas.

Esate jauna menininkė. Kada ir kodėl Jūsų gyvenime atsirado tapyba?

Įvairiose meno šakose ieškojau savęs nuo vaikystės: išbandžiau šokį, dainavau, mokiausi groti gitara, domėjausi meno istorija, tapyba. Gimnazijoje laikiau dailės egzaminą, pasirinkau tapybą - išlaikiau sėkmingai. Visada jaučiau, kad tapybai gyvenime skirsiu daug laiko, bet tam reikėjo subręsti, sulaukti tinkamo įkvėpimo. Intensyviai tapyti pradėjau prieš du metus, palydėjusi Anapilin babytę. Stiprios emocijos tarsi kažką susprogdino manyje, išlaisvino.

Kodėl pasirinkote būtent moderniojo meno kryptį?

Klasikinio meno kryptis ir akademinis tapymas mane varžo, įstato į rėmus, neleidžia jaustis laisvai. Moderniajame mene galiu geriausiai išreikšti save, savo emocijas, išgyvenimus, svajones, tikslus. Modernusis menas geriausiai atitinka mano tapymo stilių ir pasaulėžiūrą.

Tapydama naudojate akrilą. Kuo jis jus žavi?

Akriliniai dažai patogūs tapyti. Juos galima maišyti, atrasti naujų atspalvių, jie mažiau kenksmingi, greičiau džiūstantys ir labiau atleidžiantys neatsargų potėpį – priešingai, nei aliejiniai dažai. Taip pat akriliniai dažai naujesni technologiškai, tad puikiai tinka būtent moderniajam menui.

Jūsų kūryba – spalvinga, ekspresyvi, moderni. Kokie momentai įkvepia ryškių spalvų gamai?

Mano tapymo stilius puikiai atspindi mano charakterį, kuris yra ekspresyvus, ugningas, emocionalus ir ryškiaspalvis. Kiekvienas išgyvenimas stipriai įsirėžia į mano vidinį pasaulį, rezultatas atsispindi ryškiomis spalvomis ir ekspresijomis drobėje. Gyvenimą matau spalvingai, o kiekvienas gyvenimo etapas atsispindi tuo metu nutapytose drobėse. Kūrybos pradžioje dominavusios stiprios ir negatyvios emocijos sugulė į drobes šaltesnėmis ir ryškesnėmis spalvomis. Šiuo metu labiau linkstu prie pastelinių atspalvių, norisi įvairovės, šviesumo, švelnumo ir jaukumo.

Paveiksluose išsiskiria gamtos tematika ir akcentuojami veido kontūrai. Ar tai asmeniška, turi simbolinę reikšmę?

visada buvo ir yra neatsiejama nuo mano gyvenimo. Gamtoje ieškau įkvėpimo, semiuosi spalvinių derinių. Veido kontūrai išreiškia mano vidinį pasaulį, taip pat tai yra mano tapybos stiliaus dalis.

Pabaikite sakinį: tapymas man – tai....

... gyvenimo dalis, leidžianti giliau kvėpuoti, plačiai apglėbti gyvenimo spalvas.

Ar Jums svarbi aplinka, kurioje eksponuojami Jūsų darbai? Kaip derinate prie „Vaidilos“ teatro interjero?

Aplinka svarbi, mėgstu šiuolaikinį interjerą, bet kur kas svarbiau žiūrovas. Jis vertins mano darbus ir galbūt mano darbuose atras dalelę savęs. Esu ne vilnietė ir man sunku vertinti nepažįstamą interjerą, kuriame yra eksonuojami mano darbai. Mane itin intriguoja teatro pavadinimas - jis dvelkia ūkanota praeitimi ir mistika.

Kokia pagrindinė šios Jūsų parodos, eksponuojamos „Vaidilos“ teatre, mintis? Kaip apibūdintumėte žmogų, kuriam turėtų būti įdomi ši paroda?

Pagrindinė mintis – šiuolaikinio gyvenimo ritmo, skubėjimo, chaoso atspindys. Bandau spalvomis perteikti improvizaciją, kad kartais reikia sustoti, apmąstyti, pamėginti įvertinti, sujungti gyvenimo epizodus į vientisą upę, vientisą drobę. Mano žiūrovas turėtų būti neabejingas moderniajam menui, neįkalintas akademinio meno rėmuose. Toks, kaip aš - pasaulio pilietis, laisvas žmogus.

Martinos Grigaliūnaitės tapybos darbų paroda „Vaidilos“ teatre bus eksponuojama iki gruodžio pradžios. Norintys apžiūrėti parodą ar įsigyti menininko darbų, galite kreiptis telefonu +370 65532057.

Komentarai