ERDVIŲ VALSAI

Publikuota: 2022-08-16 Autorius: Mb.info
ERDVIŲ VALSAI

Antradienį (rugpjūčio 16 d.) pasinerti į valsų erdvę kviečia pianistė Šviesė Čepliauskaitė. Ji baigė asistentūrą-stažuotę ir meno aspirantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Jurgio Karnavičiaus kl.), stažavosi F. Chopino muzikos akademijoje Varšuvoje (prof. Barbaros Hesse-Bukowskos kl.).Tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje.

Aktyvi pianistė dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose užsienyje („Lake District Summer Music“ Didžiojoje Britanijoje, „Lato z Chopinem“, „Chopin w barwach jesieni“, „Floralia muzyczne“, „Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich“ Lenkijoje) ir Lietuvoje („Sugrįžimai“, „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, „Muzikos ruduo“, Tytuvėnų vasaros festivalis ir kt.) bei muzikiniuose projektuose („Didysis muzikų paradas“, „Alma mater musicalis“, „Tebūnie naktis“, „F. Chopino salonas Vilniaus paveikslų galerijoje“ ir kt.). Pianistė yra parengusi kamerinės muzikos bei muzikinių literatūrinių programų su Lietuvos ir užsienio atlikėjais.

Didžiausią Š. Čepliauskaitės solinio repertuaro dalį sudaro romantikų kūriniai. Ypač pianistei artima Fryderyko Chopino kūryba. Ji pirmoji Lietuvoje įrašė visus F. Chopino valsus (2004), parengė unikalias koncertines programas, atskleidžiančias F. Chopino ir Lietuvos kūrėjų sąsajas (CD „CHOPIN LT“ 2010). 2011 m. Š. Čepliauskaitė apdovanota Lenkijos Respublikos garbės ženklu „Už nuopelnus Lenkijos kultūrai“. Pianistė aktyviai dalyvauja puoselėjant kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio kūrybą – greta koncertų ir paskaitų šia tema, ji drauge su aktore Virginija Kochanskyte ir dainininke Giedre Zeicaite pirmąkart Lietuvoje įrašė M. K. Oginskio romansus, kūrinius fortepijonui ir savo improvizaciją Oginskio polonezo tema (CD „M. K. Oginskis. Atsisveikinimas su Tėvyne“, 2009).

Šviesė Čepliauskaitė nemažai rašo straipsnių, gilinasi į muzikų biografijas ir kūrinių sukūrimo istorijas. Atrastomis įdomybėmis ji pasidalins skaitydama dvi paskaitas – rugpjūčio 15 d. (pirmadienį) 15 val. Birštono kurhauze tema „F. Chopinas (1810–1849) ir jo laikmetis“, o rugpjūčio 17 d. (trečiadienį) – „Emilis Mlynarskis (1870–1935): pasaulinio garso muzikas ir Ilguvos dvaro šeimininkas“

Bilietus platina KAKAVA.LT
https://kakava.lt/renginys/erdviu-valsai-sviese-cepliauskaite-fortepijonas/3819/7071

Susiję nariai

Šviesė Čepliauskaitė

Šviesė Čepliauskaitė

Pianistė, VDU MA docentė

Komentarai