Festivalis „Gaidų pynė'2020“ prasideda laureatų koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje

Publikuota: 2020-09-04 Autorius: Aldona Juodelienė
Festivalis „Gaidų pynė'2020“ prasideda laureatų koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje

Apsilankyti muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė'2019 laureatų koncerte, kuris įvyks Kauno valstybinėjes filharmonijos Didžiojoje salėje, kviečiame rugsėjo 5 d. (šeštadienį), 14 val. Įėjimas atviras visiems ir nemokamas.

Koncertas „Muzikuojame šeimoje“ – sudėtinė Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, kurio renginiai vyksta beveik ištisus metus, dalis. Festivalis skatina šeimos narius – vaikus, tėvelius, senelius ir kitus giminaičius – muzikuoti drauge, yra skirtas ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, gaivinti Lietuvoje muzikavimo namuose tradiciją, siekiant, kad muzikinė veikla taptų šeimos ir vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu. O festivalio koncertų lankytojams – tai proga atrasti kitokį, nuostabų muzikuojančios Lietuvos veidą, pajausti šeimynišką jaukumą, spinduliuojantį muzikavimo džiaugsmą, būdingą bendruomenių renginiams. Dainuojančios močiutė ir anūkė, kartu su sūnumi grojantis tėtis ar gausus giminės ansamblis – jau ne kartą žavėjo žiūrovus savo entuziazmu, nuoširdumu, noru bei užsidegimu muzikuoti.

Tradiciškai koncerto metu pasirodys festivalio „Gaidų pynė“ praėjusių metų laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekantys įvairių stilių ir krypčių muziką, drauge su profesionalių muzikų šeima. Kiekvienas ansamblis – įdomus ir savitas. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį. Kai kurie – jau gerai pažįstami ir pamilti Kauno valstybinės filharmonijos lankytojų. Tarp jų – virtuoziškasis Čibirų kamerinis ansamblis – sesuo Judita Čibiraitė (kanklės) ir brolis Jaunius Čibiras (akordeonas) iš Vilniaus, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė iš Akademijos (Kėdainių raj.), nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis ansamblis iš Viduklės (Raseinių raj.), mąslus ir svajingas, aktyviai koncertuojantis kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“ iš Panevėžio. Šiemet prie jų prisijungė tvirtu žingsniu muzikos keliu žengiantis muzikuojančių sesių Teresės ir Laurynos Bukyčių fortepijoninis duetas iš Biržų.

Koncerto programoje – ir profesionalių muzikų – Aistės Bružaitės (kanklės) ir Egidijaus Ališausko (birbynė) muzikuojanti šeima. Abu – Lietuvoje ir užsienyje puikiai žinomi atlikėjai, aktyvūs kultūrinio gyvenimo dalyviai, reiklūs pedagogai, kurių tiesioginis darbas mokyti vaikus ir jaunimą kankliavimo ir birbyniavimo paslapčių, daug dėmesio ir laiko skiria ir savo jaunųjų atžalų muzikiniam lavinimui bei muzikavimo šeimoje tradicijų puoselėjimui. Ališauskų šeimoje – muzika tiesiog neatsiejama gyvenimo dalis. Pasak Aistės Bružaitės, – „muzikavimas drauge stiprina mūsų šeimos tarpusavio ryšį ir suteikia labai daug neapsakomo džiaugsmo“. Nuolat girdintys tėvelius muzikuojant, muziką skambančią namuose ir koncertuose, mažieji Akvilė ir Lukas Ališauskai nuo pat mažumės kasdien niūniuoja, dainuoja, pamėgdžioja įvairiausius muzikinius garsus. Akvilė jau turi įgijusi ir sceninės patirties bei nenustygstamai veržiasi savo dainavimu dalintis su publika, o Lukas scenoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius.

Koncertą vainikuos šios gražios muzikuojančios šeimos ansamblio „Linksmoji šeimynėlė“ pasirodymas, kurį tarsi maži perliukai papuoš ir mažųjų solistų dalyvavimas.

Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto! Įvairių muzikos stilių gerbėjams muzikinių atradimų ir pasirinkimų išties netrūks – skambės tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai.

Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt).

Festivalį finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.

Daugiau apie Muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ – gaidupyne.ordinas.lt

Atvykus į koncertą prašome laikytis visų LR vyriausybės patvirtintų Covid-19 prevencijos reikalavimų – dėvėti apsauginę veido kaukę, laikytis saugaus atstumo (ne mažesnio kaip 1 metras), naudoti dezinfekcijos priemones.

Jei jaučiate ligos simptomus, likite namie.

Susiję nuotraukų galerijos

Gaidų pynė'2020

Gaidų pynė'2020

0000-00-00

Komentarai