Festivalis „Midsummer Vilnius “ atidarytas su Monikos Liu melodijomis

Publikuota: 2020-07-21 Autorius: Rūta Giniūnaitė
Manto Repečkos nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

Manto Repečkos nuotrauka

Penktąjį jubiliejų švenčiantis „Midsummer Vilnius“ festivalis šiemet vėl grįžo į Valdovų rūmų kiemą. Po karantino – kiek mažesniu renginių kiekiu, tačiau toks pats vilniečių lauktas ir vertinamas. Pirmadienio vakarą vidurvasario šventę atidarė charizmatiškoji Monika Liu ir dovanojo dviejų dalių koncertą. 

Balandį naują albumą „Melodija“ išleidusi dainininkė prieš penkerius metus buvo pirmoji, atsidariusi „Midsummer Vilnius“ festivalį. Malonus sutapimas ir aiškiai matomas Monikos Liu kūrybos pasikeitimas. Naujausioje plokštelėje „Melodija“ – jausmingos, asmeniškos ir tik lietuvių kalba įrašytos keturios dainos. Beje, tai tik pirmoji albumo dalis – antrąją jau sakė paruošusi ir greitai išleis oficialiai. 

Jau anksčiau Monika buvo minėjusi, kad nauja jos kūryba pasakoja apie meilę, aistrą, ilgesį ir jaunystę. Viską, ką išgyvena kiekvienas mūsų. Ji nesistengė nieko išgalvoti ar ieškoti dirbtinio įkvėpimo – tik aprašė savo jausmus.

Koncertą atlikėja padalijo į dvi dalis. Pirmojoje skambėjo stilingos elektronikos ir jaunatviškos energijos pilnos dainos, reprezentuojančios jos gyvenimą Niujorke, Londone ir kituose didmiesčiuose. „Tai mano crazy etapas. Noriu šias dainas šiandien atlikti ir palikti praeityje“, – vakar scenoje prisipažino Monika Liu. Skambėjo gerai pažįstamos „Hello“, „Falafel“ ir kitos, kurias sustiprino gyva pučiamųjų, būgnų ir gitarų grupė, specialiai surinkta šiam koncertui.

Nors atlikėja buvo pasidabinusi įspūdinga violetiniu apdaru, kuris krito į akį, ne jis buvo pagrindinis šou elementas. Tai Monikos balsas – stiprus, talentingai valdomas ir puikiai tinkantis didžiulėms atviroms erdvėms instrumentas. 

Antroji koncerto dalis buvo skirta naujai, lietuviškai Monikos kūrybai. Gyvai ji skambėjo su naujomis elektronikos aranžuotėmis. „Tiek Jau To“, „Troškimas“, „Amžinai Toli“ ir visų pamėgta „Vaikinai Trumpais Šortais“, gimusi prisiminus savo jaunystės meilės patirtis, kurios ne visada yra malonios ir peržiūrėjus senų laikų fotografijas. „Tai dainos Monikos, kuri dainuoja lietuviškai ir jai pagaliau daug kas aišku“, – juokavo pirmoji šių metų „Midsummer Vilnius“ atlikėja, persirengusi į raudoną, fatališkos scenos veikėjos suknelę.  

Suskambo ir dar niekur neišleisti kūriniai iš antrosios „Melodijos“ dalies. Tas pats retro skambesys, Bosanovos užuominos ir tėvų laikų šokių ritmai. Atrodo, kiekvieną jų susirinkę klausytojai priėmė palankiai ir su audringais plojimais. Ne tik pačiai, Monikai, bet ir jos gyvai grupei, kurią dainininkė gyrė kelis kartus.  

Jau dabar tampa aišku, kad Lietuvos scena turi dar vieną didelį ir kokybišką muzikinį vardą. Kažkada vadinta ekscentriška ir pakvaišusia atlikėja, Monika Liu pamažu užsitarnavo savo vardą ir atkreipė ankstesnių skeptikų dėmesį. To jau seniai reikėjo. Ji rado savo vietą ten, kur visuomet ir norėjo būti – Lietuvoje, savo namuose. 

„Midsummer Vilnius“ šią savaitę taip pat kviečia į Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Jobo knyga“  (liepos 21 d.), Justinos Gringytės ir Petro Geniušo (liepos 22 d.), du Justino Jaručio (liepos 23 d.) pasirodymus ir tradicija tapusią „Operą po žvaigždėmis“. Šiemet su operos solistu Edgaru Montvidu (liepos 24 d.) 

Daugiau informacijos: https://midsummervilnius.com/ 

Nuotrauka: Mantas Repečka

Susiję nuotraukų galerijos

MONIKA LIU

MONIKA LIU

2020-07-20

Komentarai