Gintarinio garso orkestras Klaipėdoje

Publikuota: 2014-04-14 Autorius: MB inf.
Gintarinio garso orkestras Klaipėdoje

Balandžio 22-ąja, antradienį, iš gintarinio Latvijos pajūrio į „Klaipėdos muzikos pavasarį“ atvyks Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras. Turintis aukštą reputaciją ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje kolektyvas vykdo aktyvią koncertinę veiklą, stebina itin darniu ir kokybišku skambesiu.

Liepojos simfoninio gintarinio garso orkestras yra ilgiausiai veikiantis orkestras Baltijos šalyse, jis buvo suburtas 1881 metais, kuomet buvo įsteigta pirmoji filharmonija. Per eilę metų keitėsi orkestro sudėtis, statusas, augo profesinis meistriškumas.                                                           

Šiandien kolektyvas užima reikšmingą vietą Latvijos kultūriniame gyvenime, pelno aukščiausius nacionalinius muzikos ir įrašų apdovanojimus. 2010 metais jam buvo suteiktas nacionalinio orkestro statusas. Nuo šių metų orkestro vyriausiasis dirigentas yra Atvars Lakstīgala.               

Kiekvienais metais orkestras surengia netoli šimto koncertų, dalyvauja įvairiuose festivaliuose Latvijoje ir užsienyje. Artimiausiu metu orkestras planuoja išleisti 12-kos koncertų skirtingų autorių įrašų kompaktinę plokštelę.                                                                                

Kolektyvas taip pat organizuoja klasikinės muzikos festivalius „Liepojos vasara“ ir „Fortepijono žvaigždžių festivalį“. Beje, pastarajame renginyje gegužės mėnesį savo projektą „Mozart ir Salieri“ pristatys ir Klaipėdos koncertų salė. O birželio mėnesį Klaipėdos ir Liepojos publikai bus pristatytas įspūdingas Klaipėdos koncertų salės kolektyvų Klaipėdos kamerinio orkestro, choro „Aukuras“ ir Liepojos simfoninio gintarinio garso orkestro jungtinis projektas.                                                         

„Klaipėdos muzikos pavasario“ koncertinėje programoje „Gintarinio garso orkestras“ su Liepojos orkestru pasirodys solistai Vestard Šimkus, Georgijs Osokins ir Trio „ART-i-SHOCK“.            

Bene garsiausias latvių pianistas lietuviška pavarde Vestard Šimkus yra vieno prestižiškiausių tarptautinių pianistų konkursų Maria Canals Competition nugalėtojas ir Bad Kissingen Klavies Olympoade laureatas. Vokietijos žurnalas Piano News jį pavadino „vienu ryškiausių jaunosios kartos pianistų“. Pripažinimą pelnyti jam padėjo pasirodymai su BBC filharmonijos, Birmingemo miesto simfoniniu, Orchestre National de France, Čekijos filharmonijos, Kremerata Baltica ir kitais orkestrais tokiose salėse, kaip Konzerthaus Vienoje, Tokyo Opera City, Radio France Paryžiuje, Dvorak Hall Prahoje, Konserthuset Stokholme, Auditorio Nacional Madride, Palau de la Musica Barselonoje, Oriental Art Center Šanchajuje ir kitose.                                                                             

Georgijs Osokins dar tik studijuoja Emīlso Dārziņšo muzikos mokykloje. Solinę karjerą jis pradėjo būdamas  dešimties metų ir pasirodydamas su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Jaunasis pianistas taip pat skambino su Lvovo simfoniniu orkestru, kameriniu orkestru „Wratislavia“, Čenstachovos filharmonijos orkestrais. Dalyvavo festivaliuose Lenkijoje, pelnė apdovanojimus tarptautiniuose pianistų konkursuose.            

Trio „ART-i-SHOCK“ groja pianistė Agnese Egliņa, perkusininkė Elina Endzele ir violončelininkė Guna Āboltiņa. Talentingos muzikės 2011 metais Grand Music Award 2010 apdovanojimuose pelnė prizą už puikų grojimą ansamblyje. Tai tapo šios neįprastos sudėties ansamblio pradžia. 
Vienas skiriamųjų Liepojos simfoninio orkestro bruožų yra patrauklios koncertinės programos, kuriose vietą randa tiek pasaulinė klasika, tiek nacionaliniai opusai. Koncerte Klaipėdoje šalia Fryderyko Chopino Pirmojo fortepijoninio koncerto bus atliekamos latvių kompozitorių kūrinių pasaulinės premjeros. Jų autoriai Santa Ratniece, kuri Liepojos orkestro užsakymu sukūrė Liepojos koncertą Nr. 7 fortepijonui ir orkestrui ir  Andris Vecumnieks, parašęs Liepojos koncertą Nr. 5 Concertino Art-i-Shock.

Koncerto pradžia 18 valandą, o 17 valandą klausytojus kviečiame į prieškoncertinį susitikimą.

       

Komentarai