Gitaristas, sužavėjęs „Red Hot Chili Peppers“

Publikuota: 2019-08-09 Autorius: Agnė Vadlūgaitė - Naraveckė
Gitaristas, sužavėjęs „Red Hot Chili Peppers“

Luca Stricagnoli – jaunas, fenomenalus atlikėjas iš Italijos, galintis tuo pat metu skambinti dviem, trimis ar net penkiomis gitaromis! Šis muzikantas intriguoja ne tik inovatyvia grojimo technika, bet ir išskirtinės, specialiai jam sukonstruotos gitaros, išvaizda. Kuo ji ypatinga, sužinosite rugpjūčio 13 d. Kristupo vasaros festivalio koncerte „Luca Stricagnoli: peržengęs ribas“.

Įdomu tai, jog savo gebėjimais profesionalus gluminantis ir gerbėjus iš proto varantis atlikėjas, mokytis groti klasikine gitara pradėjo tik vienuolikos metų. Sulaukęs šešiolikos, L. Stricagnoli net trims metams padėjo gitarą į šalį ir pasinėrė į dziudo kovos meną. Tačiau po pertraukos vėl pradėjęs groti, su savo instrumentu nebesiskiria. Dabar jis keri tiek išskirtine technika, tiek itališku temperamentu: kiekvienas judesys, žodis, nata, šypsnis tampa nepamirštamo šou dalimi.

„Gitaros sugrįžimas į mano gyvenimą buvo tarsi stiprus smūgis. Turėjau laiko apmąstymams ir supratau, ką iš tiesų noriu veikti. Nuolatos sulaukdavau ir bendražygių paskatinimo – jie sakydavo, jog turėčiau atsiduoti muzikai, nes tai - mano talentas. Nežinau, ar verta kalbėti apie talentą, tačiau mano širdis yra ten, kur gitara“, – apie lemtingus pasirinkimus viename interviu pasakojo L. Stricagnoli.

Charizmatiškasis gitaristas nuolatos atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre, kur sulaukia panašių komentarų, kaip leidinio „NME“: „Kai kalbame apie beprotiškus grojimo gitara įgūdžius turinčius atlikėjus, Luca Stricagnoli yra vienas iš geriausių“.
Susižavėjimo Luca neslepia ne tik muzikos kritikai, bet ir pasaulinio garso grupės, tarp kurių - „Red Hot Chili Peppers“ ir „Walk Off The Earth“.

28 – erių metų italas scenoje pasirodo su įspūdinga gitara, kurios dizainą sukūrė pats, o sukonstravo styginių instrumentų kūrėjas Davide Serracini. Ja atlieka įvairiausią muziką - nuo pop iki roko, nuo kino filmų garso takelių iki autorinių kompozicijų.
Originalus instrumentas intriguoja ne tik koncertų metu – jis padėjo pelnyti daugiau nei 40 milijonų peržiūrų internete bei sudomino tokius leidinius kaip „NME“, „Spiegel“, „La Repubblica“.

„Manau, jog daug dalykų muzikoje jau pademonstruota, o ir gitaros galimybės parodytos įvairiais rakursais. Vis tik, kaip būtų nuostabu, jei kiekvienas atlikėjas stengtųsi savo instrumente atrasti kažką naujo, daugiau eksperimentuotų, atsivertų naujoms idėjoms - juk gyvenime nebūtina tenkintis vien tik egzistuojančiais dalykais“, – sakė atlikėjas.

Drąsus ir pašėlęs italas peržengia įprastas gitaros grojimo ribas, nepalikdamas abejingų. Įsitikinkite tuo patys rugpjūčio 13 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje gitaristo Luca Stricagnoli koncerte. Programoje skambės kūriniai iš naujausio albumo „What If?“.

https://www.youtube.com/watch?v=o2mkYv3JrjU

Susiję video galerijos

Luca Stricagnoli

Komentarai