In memoriam arfinininkė Sigismunda Sabalytė (1933 – 2020)

Publikuota: 2020-02-14 Autorius: Mb.info
In memoriam arfinininkė Sigismunda Sabalytė (1933 – 2020)

Su giliu liūdesiu pranešame, kad 2020 m. vasario 14 dieną mirė arfininkė Sigismunda Sabalytė. Atsisveikinti su velione galima Vilniaus laidojimo rūmų (Olandų g.) 1 salėje vasario 16 d. nuo 11 iki 15.30 valandos. Laidotuvės Rasų kapinėse (Naujosios Rasos) 16 valandą.

Sigismunda Sabalytė 1957 metais baigė Lietuvos Valstybinę konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Iš karto buvo priimta į Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą ir netruko pakerėti publiką ne tik orkestro programose, bet ir skambindama įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose bei solo koncertuose. Dažniausiai Sigismunda Sabalytė muzikuodavo trio kartu su Petru Kunca (smuikas) ir Valentinu Kaplūnu (violončelė), duetu su V. Kaplūnu, vargonininku Leopoldu Digriu. Ypatingai įspūdingi koncertai vykdavo anuomet publikos ypač mėgstamoje Mažojoje Baroko salėje.

S. Sabalytės biografijoje susitikimai su garsiais dirigentais B. Dvarionu, J. Domarku, S. Sondeckiu, J. Aleksa, A. Žiūraičiu, V. Fedosejevu, G. Rinkevičiumi, K. Pendereckiu, M. Rostropovičiumi, V. Dudarova, D. Kabalevskiu ir daugeliu kitų.

1988 m. S. Sabalytė pradėjo dirbti Lietuvos Valstybiniame simfoniniame orkestre.

Sigismunda Sabalytė daugelio atmintyje išliks kaip viena ryškiausių savo laikmečio arfininkių, plėtojusi įspūdingą koncertinę veiklą šalia kasdieninio darbo simfoniniame orkestre.

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai