Individualioms kūrėjų stipendijoms – papildomi 2,1 mln. eurų

Publikuota: 2020-05-08 Autorius: Mb.info
Individualioms kūrėjų stipendijoms – papildomi 2,1 mln. eurų

Individualioms kultūros ir meno kūrėjų stipendijoms papildomai skiriama 2,1 mln. eurų. Tokį sprendimą priėmė kultūros ministro vadovaujama darbo grupė, rengianti pasiūlymus dėl priemonių, skirtų mažinti neigiamus karantino padarinius kūrėjams ir kultūros organizacijoms. Iš viso Individualioms kultūros ir meno kūrėjų stipendijoms numatyta skirti 2,7 mln. eurų.

2,1 mln. eurų skiriami iš šią savaitę Vyriausybės padidinto kultūros srities finansavimo, numatant 13,6 mln. eurų paskirstyti per Lietuvos kultūros tarybą. Lietuvos kultūros taryba informavo, kad į balandžio mėnesį skelbtą individualių stipendijų kultūros ar meno kūrėjams konkursą pateikta beveik tūkstantis paraiškų. Šio konkurso etapo finansavimą nutarta padidinti 1 mln. eurų, individualioms kūrėjų stipendijoms ankstesniu sprendimu jau buvo nutarta paskirti 600 tūkst. eurų.

Papildomai 1,1 mln. eurų bus skirta dar vienam Individualių kultūros ir meno kūrėjų stipendijų konkurso etapui.

Darbo grupėje sutarta, kad visos administracinės procedūros dėl papildomų stipendijų skyrimo turi būti atliktos iki liepos 1 dienos. Vieno mėnesio stipendijos dydis – 600 eurų, ji gali būti mokama iki trijų mėnėsių.

Penktadienį nuotolinį posėdį surengusioje darbo grupėje – kultūros ir meno įstaigų, kūrybinių ir kultūrinių industrijų, atlikėjų teisių administravimo, žiniasklaidos, savivaldybių asociacijų, Kultūros tarybos, Lietuvos kino centro, Kultūros ministerijos atstovai.

Komentarai