Jaunojo akordeonisto nedomina greitas būdas išpopuliarėti

Publikuota: 2014-10-08 Autorius: Evelina Kislych
Jaunojo akordeonisto nedomina greitas būdas išpopuliarėti

Neribotų galimybių instrumentą – akordeoną, į rankas būdamas vos šešerių paėmęs Laimonas Salijus šiandien yra tapęs jau 64-ąjį kartą vyksiančio pasaulio akordeonistų konkurso „Trophee mondiale“ („Pasaulio trofėjus“) laureatu – trijų turų kategorijoje pelniusiu antrąją vietą. Jau šį savaitgalį L. Salijus pasirodys jaunųjų menininkų projekte „Iuvenes art”, kur savo kuriama muzika dalinsis su Trakų ir Birštono publika.

Apsisprendimui imtis mokytis akordeonu Laimonui įtakos turėjo pirmoji mokytoja, Kėdainių muzikos mokyklos metodininkė Lilija Labeckienė. Tuo metu būsimą akordeono virtuozą sužavėjo mokytojos kalbos apie konkursus ir koncertus. Vėliau, pasak L. Salijaus, šis, kaip jis pats vadina – sportinis interesas peraugo tiesiog į meilę muzikai. Ir net jei akordeonu tekdavo groti 8 val. per dieną, laiko pramogoms ir žaidimams užtekdavo.

Lietuvoje mokytis verta

L. Salijus mokėsi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, Gražinos Lukošienės klasėje. 2010 metais įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, o iškart po to, 2012 metais bakalauro studijas pratęsė Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje. Pasak atlikėjo, Lietuvos švietimo sistema turi savų pliusų ir minusų, tačiau mokslo kokybe teigė esantis patenkintas. L. Salijus neneigė svarstęs studijuoti svetur, tačiau šiuo metu savo ateitį L. Salijus nusprendė kurti Lietuvoje. Šiuo metu Laimonas jau dirba pedagoginį darbą – savo patirtį ir žinias perduoda Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje besimokantiems vaikams. Turbūt tik intensyvus darbas ir įgytos žinios padėjo Laimonui tapti tarptautinių konkursų, vykusių JAV, Kanadoje, Rusijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje bei Austrijoje laureatu.

Atstovauja mažumą

Jaunasis akordeono virtuozas mano, kad šiuo metu akordeonas, kaip muzikos instrumentas yra pakankamai populiarus jaunimo tarpe ir grojančių juo tikrai netrūksta, tačiau daugumą yra linkę rinktis pramoginę programą. Tuo tarpu L. Salijus priklauso tai mažumai, pasirinkusių muziko kelią aukštosiose mokyklose ir grojančių akademinio repertuaro kūrinius. Jo programoje skamba įvairaus žanro muzika, pradedant baroko epochos transkripcijomis, baigiant šiuolaikine, originalia muzika akordeonui. Pasak atlikėjo, jei nori save pristatyti ir pripažinimo pasiekti greitai (kas šiuo metu yra itin populiaru) – galima tiesiog sudalyvauti televizijoje rengiamose pramoginėse laidose arba galima pasirinkti sudėtingesnį kelią – likti akademinės muzikos atstovu. Šį sudėtingesnį kelią pasirinko ir jaunasis akordeonistas L. Salijus.

Skambės ir smuikas

Šį šeštadienį Užutrakio dvare (Trakų r.) ir sekmadienį Birštono kurhauze vyksiančiuose koncertuose akordeonistas L. Salijus pasirodys drauge su smuikininke Milda Kazakevičiūte. Šis duetas taip pat dalyvavo  pirmą kartą istorijoje Kauno filharmonijoje vykusiame pasauliniame akordeonistų konkurse „Trophee mondial”. Smuikininkė Milda Kazakevičiūtė – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, yra žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Šiuo metu Milda groja  Kauno miesto simfoniniame, Vytauto Didžiojo universiteto kameriniame orkestruose bei kvartete „Ma‘Tango”.

Akordeonisto Laimono Salijaus ir smuikininkės Mildos Kazakevičiūtės koncertai vyks:

2014 m. spalio 11 d. 17 val. Užutrakio dvare (Trakų rajonas)

2014 m. spalio 12 d. 15 val. Birštono Kurhauze.

* Įėjimas mokamas. Kaina – 10 Lt. Bilietus galėsite įsigyti renginių vietoje likus valandai iki koncerto.

Organizatorius – Trakų krašto vietos veiklos grupė

Partneriai – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, Trakų kultūros rūmai, Birštono kultūros centras

Pagrindiniai rėmėjai – UAB „Vilsida”, UAB „Senoji kibininė”,  poilsio ir pramogų parkas TonyResort”

Informaciniai rėmėjai – Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“, Lentvario miesto laikraštis „Klevų alėja”, Lietuvos nacionalinis istorijos laikraštis „Voruta”, laikraštis „Naujasis gėlupis”, Prienų rajono ir Birštono krašto laikraštis „Gyvenimas”, „Krašto vitrina”.

Komentarai