Jaunųjų kompozitorių festivalyje Toronte – ir lietuviški vardai

Publikuota: 2020-01-28 Autorius: Rūta Giniūnaitė
Jaunųjų kompozitorių festivalyje Toronte – ir lietuviški vardai

Kanados orkestro „Esprit“ rengiamas festivalis „Naujoji banga“ (New Wave), skirtas jauniesiems klasikinės muzikos talentams, šiemet į savo programą įtraukė ir nusipelniusią lietuvių kompozitorę, Vyriausybės kultūros ir meno premijos nominantę Žibuoklę Martinaitytę. Trys dienos, nauja muzika, pokalbiai su ateities muzikantais bei įkvepiantis garsaus kompozitoriaus Johno Rea'os pranešimas.

Trijų dienų festivalis vyks balandžio 16-18 dienomis Trejybės Šv. Pauliaus meno centre. Festivalį sudaro keturi koncertai, pokalbiai su kūrėjais ir finalinis koncertas. Legendiniam kanadiečių kompozitoriui J. Rea'ui patikėtas pagrindinio pranešėjo vaidmuo – jis pasakos apie gyvą šiuolaikinės klasikinės muzikos pasaulį. 65% festivalio programos sudaro Kanados kūrėjų programa, pradedant jaunais solo muzikantais, mišriais ansambliais ir baigiant orkestrais.

„Kiekvienais metais Kanadoje atsiranda vis daugiau jaunų kompozitorių. Jie yra talentingi, aistringi ir turi daug įdomių idėjų, kaip patraukti jūsų dėmesį. Šio festivalio tikslas yra užmegzti ir palaikyti ryšius su šiais ugningais talentais ir puikiais jaunais atlikėjais iš viso pasaulio. Galbūt pasirodymas šiame festivalyje kažkam taps lemtingu ir padės kilti karjeros laiptais. Tai galimybė ir klausytojams susipažinti su menininkais ir jų darbais“, – sako „Esprit“ muzikos direktorius ir dirigentas Aleksas Paukas.

Festivalio akcentas yra jaunų solistų paieška, kurie kitą sezoną pasirodys koncertuodami kartu su prestižiniu „Esprit“ orkestru. Festivalis atidaromas balandžio 16 d., ketvirtadienį, koncertu vidurinių mokyklų moksleiviams, diriguojamu paties A. Pauko ir būsimojo kompozitoriaus Eugenijaus Astapovo.

Antrąją dieną (balandžio 17 d.) prasidės viešai prieinami koncertai. Prieš koncertą vyks diskusija su muzikantais. Vėliau koncerte skambės Keiko Devauxo, Quinno Jacobso, Julios Mermelstein, Stephanie Orlando, Tze Yeung Oh ir Edsono Zampronhos kūriniai. Įvyks ir kompozitoriaus Chriso Paulo Harmano kūrinio premjera, atliekama violončelės dueto „VC2“. Akordeonistas Michaelas Bridge'as taip pat koncertuos kaip programos kviestinis solistas.

Paskutinę festivalio dieną vyks du koncertai ir kiti įdomūs renginiai. Pagrindiniame pasirodyme „Sonic Waves“ skambės J. Rea‘os, Misato Mochizukio ir Jamie Li kūriniai. Violončelininkas Cameronas Crozmanas pasirodys kaip kviestinis solistas.

Trečiąją dieną skambės ir lietuvių kompozitorės Ž. Martinaitytės kūrinys Visiškai apglėbtas tuštumos grožio“, sukurtas dar 2006-taisiais ir sužavėjęs pasaulį. Jaunoji kompozitorė spėjo pasižymėti neeiliniu talentu ir sužavėjo prestižines konkursų komisijas. Praėjusių metų vasarą Žibuoklė už kompaktinę plokštelę „Prarasto grožio beieškant...“ (In Search of Lost Beauty) buvo apdovanota geriausio albumo ir geriausio kompozitoriaus kategorijose „Global Music Awards“ apdovanojimuose.

Daugiau informacijos apie festivalį: https://www.espritorchestra.com/concert-tickets/concert/new-wave-festival-2020/

„Esprit“ orkestro ir „Naujosios bangos“ festivalio inf.

Komentarai