Karališkasis akademijos šeštadienis

Publikuota: 2018-08-05 Autorius: Edita Grudzinskaitė
Karališkasis akademijos šeštadienis

Birštono vasaros menų akademijos šeštadienis kvepėjo prabanga. Popiečio paskaitoje Christianas Frattima dalijosi įžvalgomis apie Bonos Sforcos gyvenimą, o vakaro koncertuose menų akademijos pelenės scenoje virto tikromis karalienėmis.

Nuo istorinių faktų iki pikantiškų detalių

Puikiai kalbantis lietuviškai pirmosios ir vienintelės italų operos kompanijos „Coin du Roi“ muzikos vadovas, smuikininkas, dirigentas jau yra pažįstamas Lietuvos muzikinei bendruomenei.

2007 m. jis pradėjo studijas pas profesorių J. Domarką. Ch.Frattima darbavosi Nacionalinėje Filharmonijoje Vilniuje, vėliau Klaipėdos nacionaliniame dramos teatre, dirigavo net keletui Nacionalinių operų premjerų Lietuvoje, nuolat koncertuoja su žymiausiais pasaulio orkestrais visame pasaulyje.

Birštono menų akademijos dalyviais Ch. Fratima sukvietė į paskaitą „Ar jau viską žinome apie karalienę Boną?“. Istorinių asmenybių gyvenimai visuomet pilni paslapčių, pikantiškų detalių ir visuomet palieka neatsakytų klausimų. Akivaizdu tik tai, kad kilmingoji ponia savo gyvenimu atidavė didelę duoklę kultūrai, kurios dėka Vilniuje užgimė net ir operos žanras.

Paskaitoje netrūko žaismės ir pašmaikštavimų. Ch,Frattima, kaip tikras eruditas, keliomis kalbomis kalbantis, puikiai išmanantis ne tik istorinius kontekstus, bet ir vokalinio meno subtilybes sulaukė daugybės netikėčiausių klausimų iš auditorijos.

Smagiuose pokalbiuose su lektoriumi sužinojome, kad karalienei Bonai Sforcai turime būti dėkingi ne tik už operą, bet ir už agurkus, kad labai svarbus vokalisčių moterų organas yra gimda, buvo paneigtas mitas, kad dainininkai kvėpuoja diafragma, galiausiai auditorija iššniukštinėjo, kad Ch.Frattima yra princas, kurio giminei priklauso beveik keturi šimtai pilių.

Laimėta Birštono merės taurė

Priešpaskutinio vasaros menų akademijos vakaro koncerto scenoje „Muzikos garsai Birštonui“ karaliavo akademijos dalyviai. Daugiau nei savaitę kasdien įtemptai dirbę vokalo, violančelės ir fortepijono specialybių studentai savo gebėjimus ir pasiekimus demonstravo „Kurhauzo“ salėje susirinkusiems birštoniškiams ir miesto svečiams.

Vieną po kitos scenoje keitė atlikėjos, kurias kasdien tarsi pelenes buvo galima matyti kiauras dienas dirbančias tvankiose akademijos auditorijose. Vyko nuostabūs publikos ir atlikėjų energijų mainai. Scenoje spindinčios damos atidavė salei viską, ką turėjo geriausio, o publika atsidėkojo nuoširdžiais ir gausiais aplodismentais.

Nuostabiausiu šeštadienio akordu tapo koncertas- konkursas Birštono merės taurei laimėti. Šių metų konkurso tema buvo pasirinkta liaudies dainos, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui.

Būta išties didžiulės šventės, su gausia atlikėjų išmone, atsakingu pasirengimu, vainikais ir „vosilkomis“, atkeliavusiomis net iš Kauno turgaus, specialiai vakaro pasirodymui ir didžiule meile – dainai ir Lietuvai.

Birštono merės taurė šiais metais atiteko Robertai Daugėlaitei, kuri pelnė ir žiūrovų, ir komisijos simpatijas už dainos „Anksti rytą“ atlikimą.

 

Komentarai