Karūnuotas Lenkijoje „Vivere Cantus”

Publikuota: 2019-07-02 Autorius: Edita Grudzinskaitė
Karūnuotas Lenkijoje „Vivere Cantus”

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto akademinis choras „Vivere Cantus“, vadovaujamas Rolando Daugėlos, sezoną užbaigė pasirodymu tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje Miedzyzdroje. Rezultatas – du aukso diplomai „Musica sacra“ ir šiuolaikinės muzikos kategorijose. Maža to, choras taip pat buvo apdovanotas ir specialiu Lenkijos chorų ir orkestrų asociacijos prizu.

Neįtikėtinas spurtas

Tarptautinis chorinės muzikos festivalis Miedzyzdroje vyksta nuo 1966 metų. Festivalis įtrauktas į Lenkijos kultūros paveldo sąrašą. Šiais metais konkurse dalyvauti buvo pakviesti 12 chorų iš įvairių Europos šalių, taip pat vyko ir meistriškumo kursai „In terra pax”.

Mišrus akademinis VDU choras „Vivere Cantus“, skaičiuojantis vos ketvirtuosius savo veiklos metus, stebina pasiektais aukščiausių rezultatais per tokį trumpą laiką.

Choro apdovanojimų kraitį jau puošia 4 aukso diplomai ir aukščiausios I-osios kategorijos Lietuvoje diplomas ir sertifikatas. „Džiaugiamės būdami šios VDU bendruomenės dalimi, naudojamės galimybe garsinti Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos vardą”, – sakė choristė Germantė Lobčikaitė.

Į sceną kaip į šventę

Konkurso būta itin sunkaus ir rimto, pasirodyti reikėjo su dviem skirtingomis programomis skirtingose aplinkose.

„Musica sacra” vyko Šv. Petro bazilikoje, o vakarinis 25 minučių trukmės pasirodymas –Miedzyzdrojos tarptautiniame kultūros centre. Studentai dėl įtemtos egzaminų sesijos susirinkti galėjo tik pačios kelionės metu, kiti gi atskrido tiesiai į Lenkiją iš Šiaurės Makedonijos, Kipro salos ar Vokietijos. Taigi, susidainuoti laiko būta nedaug.

Nepaisant visų sunkumų gludinant paskutinius štrichus prieš konkursą, choro vadovas Rolandas Daugėla kaip visuomet nestokojo drąsinančių ir šmaikščių žodžių: „Mielieji, neturime ko prarasti. Mums nebeliko nieko kito, kaip tik išėjus padainuoti su didžiausiu džiaugsmu ir malonumu. Pasidarykime sau šventę, kuri galbūt patiks ir visiems kitiems”.

Dainos skambėjo ir pajūryje

Nors choristai be galo džiaugiasi komisijos profesionalų įvertinimu ir spindinčiu auksu, motyvuojančiu ir toliau stengtis siekti pripažinimo, ne mažiau svarbią vietą širdyje užima ir paprastų klausytojų šypsenos.

Po pasirodymo antrajame konkurse – koncerte, choristai neskubėjo ilsėtis. Besileidžiant saulei choristai sustojo ant jūros kranto dar dviem kūriniams, skirtiems Miedzyzdrojos kurorto poilsiautojams. Ir nors užsienio turistai nesuprato choro numylėtos giesmės „Kur giria žaliuoja“ žodžių prasmės, bet jautė jos patriotinę jėgą.

Susiję nuotraukų galerijos

Susiję nariai

Rolandas Daugėla

Rolandas Daugėla

Choro dirigentas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentas, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokytojas ekspertas. Chorų "Cantate Domino", "Vivere Cantus" ir "Cantica" meno vadovas ir dirigentas. 6 tarptautinių chorų festivalių ir konkursų ciklo "Lituania Cantat" meno vadovas. Pasaulio lietuvių dainų švenčių vyr. dirigentas. Tarptautinių chorų ir orkestrų festivalių Europoje žiuri komisijos pirmininkas ir narys.

Edita Grudzinskaitė

Edita Grudzinskaitė

Teatrologė, tekstų organizatorė, viešųjų ryšių specialistė

Komentarai