Kelios mintys apie Muzikuojančių šeimų festivalį "Gaidų pynė'2019"

Publikuota: 2019-06-23 Autorius: Prof. Petras Kunca
Kelios mintys apie Muzikuojančių šeimų festivalį "Gaidų pynė'2019"

Jau kelinti metai esu klausytojas ir liudininkas netikėtai patrauklaus renginio, pavadinto „ Muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“. Dabar Lietuvoje vyksta daug edukacinės krypties renginių, ir, rodos, surasti naują, visuomenę dominančią veiklos ir bendravimo formą nėra paprasta. Vis tik šis festivalis metai iš metų patvirtina savo gyvybingumą, randa atbalsį Lietuvos šeimose, muzikos mokyklose ir žmonėse, tikinčiuose, kad šeimos narių geriausių bendravimo tradicijų ugdymas yra vertybė, svarbi ir Lietuvos ateičiai.

Tai, kad „Gaidų pynė 2019” vyko Biržuose, nėra atsitiktinumas. Žinome ir aukštai vertiname Biržų krašto ekonomikos galimybes, per šimtmečius susiformavusį kultūrinį paveldą taip pat ir šiandien puoselėjamas pažangias švietimo ir kultūros tendencijas. Tarp Biržų krašto švietimo institucijų tikras flagmanas yra Vlado Jakubėno Muzikos mokykla, kurios iniciatyva vyksta svarbiausi rajono meniniai ir edukaciniai renginiai, vis labiau įgaunantys tarptautinį skambesį. Mokyklos vadovė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramutė Petronytė, laikinai einanti direktorės pareigas, pritarė šių metų festivalio „Gaidų pynė“ idėjai Biržuose surengti „Muzikuojančių šeimų vasaros mokyklą“, ir kartu su savo mokyklos kolegomis – mokytojų kolektyvu – reikšmingai prisidėjo prie jos organizavimo. Reikia pasakyti, kad mokyklos bazė yra pakankama priimti tokius renginius. Festivalio metu veikusioje „Muzikuojančių šeimų vasaros mokykloje“ savo paruošto repertuaro atlikimą tobulino vaikai ansamblyje kartu su tėvais ir mokytojais, instrumentininkai ir vokalistai. Nors šeimos buvo susirinkusios iš Telšių, Kėdainių, Viduklės, Kauno, Rygos ir, be abejo, Biržų, jas visas siejo muzikavimo ansamblyje džiaugsmas. Matėme, kaip spindėjo dalyvių akys ir švytėjo veidai jiems repetuojant, o vėliau ir atliekant muzikos kūrinius koncertuose kartu su savo sesutėmis, broliukais, draugais, tėvais bei kitais vyresniaisiais ansamblių dalyviais. Pasiekti gerą atlikimo lygį jiems padėjo penki Vasaros mokyklos mokytojai – profesionalai iš įvairių Lietuvos ir Latvijos muzikos mokyklų. Muzikuojančių mokytojų koncertas taip pat tapo puikiu renginio akcentu, ir, matyt, taps nuolatine festivalio tradicija. Šį kartą jis buvo surengtas Biržų pilies menėje. Mokyklos programą papildė geros naujienos: paskaita apie muzikos kūrinių aranžavimo subtilybes, buvo surengti piešimo kursai festivalio dalyviams, tapybos paroda, pažintis su perkusiniais instrumentais.

„Ketvirtasis respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“, man rodos, išsiskiria panašių renginių tarpe savo ypatingai jaukiu dalyvių bendravimu, dėmesingumo vaikams ir jaunimui atmosfera, tarpusavio pagarba ir ...vaikų linksmybėmis. Daug džiaugsmo jiems suteikė ekskursija po Biržų miestą, pažintis su apylinkių gamtos grožybėmis.

Galima nuoširdžiai sveikinti šio Festivalio organizatorius – Šv. Kazimiero ordiną, jo Didįjį Magistrą Henriką Armošką-Eismontą, Festivalio iniciatorę ir vadovę – muzikologę Aldoną Juodelienę – su didele renginio sėkme ir palinkėti toliau puoselėti šią gyvybingą idėją.

Komentarai