Kimbros koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje: skliautus pasiekiantis vokalas iš Naujosios Zelandijos

Publikuota: 2019-10-02 Autorius: Rūta Giniūnaitė
Gražvydo Kaškelio nuotr.

Antradienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčia užsipildė stilingomis šviesomis, įspūdingu vokalu ir plojimais po kiekvieno kūrinio. Sakralinėje erdvėje du solinius pasirodymus vieną po kito surengė „Grammy“ laimėtoja iš Naujosios Zelandijos Kimbra. 

Moteriškumas, seksualumas, skliautus pasiekiantis balsas ir kitokia pop muzika – taip būtų galima apibūdinti Kimbros viešnagę.

Vokalistė užaugo medikų šeimoje, tačiau anksti suprato, kad tuo keliu neis. Dar būdama septyniolikos ji išvyko į Australiją  siekti muzikinės karjeros, greitai užsitarnavo dvi „Grammy“ statulėles, o šiuo metu gyvena ir kuria Niujorke. Kimbros diskografijoje jau įrašyti trys albumai: „Vows“, „Golden Echo“ ir naujausias „Primal Heart“, pristatytas ir vakar Vilniuje.

Du pirmieji albumai buvo apie tai, kaip tuštumą užpildyti jauduliu, naujais potyriais ir santykiais. Juk ir vienas didžiausių jos hitų „Settle Down“ apie ramybę ir šeimos kūrimą. Naujausias ir kritikų gerai įverrtintas albumas „Primal Heart“ Kimbrai yra būdas abejomis kojomis tvirtai stovėti ant žemės. Jos naujoje kūryboje – moterų ir asmeninės teisės, žmogaus rasės klausimai, socialinės problemos. Bent jau iš dainos tekstų atrodo, kad tai – pokalbis ir išpažintis ne dievui, o klausytojams. Išpažintis, kurią tiesiogiai gali atlikti koncertuodama tokiose erdvėse kaip Šv. Kotrynos bažnyčia.

Tai buvo intymus dialogas su publika per specialiai vakarui aranžuotas dainas. Juk šiaip Kimbra – elektronikos ir pop muzikos atlikėja, ir ji pati neneigia to. Anot jos, pop muzika yra puikus būdas muzikantui siųsti žinutę kitiems, jei tik ta žinutė turi prasmę. O šiame žanrų mišrainės amžiuje niekam jau negėda pasakyti, kad šalia alternatyviosios muzikos mūsų ausinėse sukasi ir hiphopas, ir saldus, geras popsas.

Kimbra koncertuodama pasakoja ne apie personažų kūrimą, o susidūrimą su savimi ir tikruoju pasauliu. Pavyzdžiui, ji ieško atsakymo į tai, kas yra teisingas karas. Ar toks išvis egzistuoja? Vakar Kimbra to klausė ir ant scenos. Priminė ir tai, ko esame pasiilgę. „Manau, gyvename amžiuje, kai trūksta intymumo ir tikro santykio vieniems su kitais. Kartais tai pamirštame, rankose laikydami telefoną. Dar tik mokausi neužmiršti ir mylėti“, – sakė Kimbra.

Šalia stovinčios merginos viena kitą apkabino skambant lėtai „Cameo Lover“ versijai. Matyt, paauglystės sentimentai. Per pastarąsias dienas girdėjau keletą istorijų apie tai, kaip Kimbra skambėjo pirmose pigiose ausinėse ir įprasmino asmenybės ir kūno pasikeitimų laikotarpį.

Viena mergina troleibuse kalbėjo, kad Kimbros atliktas Ninos Simone dainos „Plain Gold Ring“ koveris visada primins vasaras pas močiutę. Nauja klausytojų karta, naujos melodijos, įprasminančios praeitį ir santykį su žmonėmis. Su „Cameo Lover“ Kimbra atskleidė ir visas vokalo diapazono galimybes, nuaidėjusias, turbūt, per pusę Vilniaus senamiesčio.

Keista sakyti, tačiau tai buvo sofistikuotas ir seksualus pasirodymas sakralinėje erdvėje. Pilnas energijos, nesuvaidinto malonumo muzikai ir jos atlikimui. Du koncertai per vieną vakarą – nelengvas iššūkis, tačiau atrodo, kad Kimbrai pavyko. Kadaise ji išgarsėjo „Somebody That I Used To Know“ kartu su Australijos multiinstramentalistu Gotye, bet tai jau praeitis.

Gal Naujojoje Zelandijoje užaugusi atlikėja ir nešmėžuoja žiniasklaidoje (nors bendradarbiauja ir su David Byrne, ir pop žvaigždėmis), tačiau, be abejonės, dabar yra vienas įdomiausių moteriškų balsų dabartinėje muzikos industrijoje.

 


 

Susiję nuotraukų galerijos

KIMBRA koncertas

KIMBRA koncertas

2019-10-01

Komentarai