Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklai – 75

Publikuota: 2023-04-26 Autorius: Miglė Mosėnienė
Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklai – 75

Šių metų balandžio 6 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto salėje nuskambėjo koncertas, skirtas Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos 75 -erių metų jubiliejui.

Džiugi ir pakylėta šventė, pripildyta nuoširdaus, įtaigaus ir profesionalaus vaikų muzikavimo bei gausios publikos audringų aplodismentų, tapo įsimintina ir prasminga dovana Klaipėdos miesto bendruomenei.

Su pasigėrėjimo ir pasididžiavimo jausmu stebint vienas kitą scenoje keičiančius jaunuosius muzikantus, įkvėptai atliekančius gan sudėtingus kūrinius, nejučia susimąstai: štai jau 75 – ris metus Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytojai ir mokiniai atlieka šį kilnų, reikalingą ir gražų muzikos ugdymo bei sklaidos darbą. Akivaizdu, kad prie mokyklos kūrimo ištakų, su meile ir uždegančia energija dirbę žmonės, paklojo tvirtus pamatus ilgam ir prasmingam jos gyvavimui. Tad su pagarba prisimename pirmąjį vadovą – mokyklos kūrėją, žymų Lietuvos kompozitorių, dirigentą, pedagogą Juozą Karosą, kurio iniciatyva 1948 m. gimė ši institucija, vadinta I– ąja septynmete muzikos mokykla (1990 m. jai suteiktas J. Karoso vardas). Atsidavusiai ir išmintingai J. Karoso pradėtą darbą tęsė direktoriaus poste jį pakeitęs violončelininkas Juozas Klimas, vėliau – choro dirigentas Povilas Visockis. Su meile prisimename visus per šiuos dešimtmečius dirbusius mokytojus, muzikos meno skleidėjus, savo darbais įspaudusius reikšmingą pėdsaką mokyklos istorijoje.

Šiandien rašomas naujas, vertingais darbais paženklintas, mokyklos istorijos puslapis, kurį kuria 576 mokiniai, 83 mokytojai bei kiti mokyklos darbuotojai. Jau 30 metų sustiprėjusiai ir išaugusiai mokyklai sėkmingai vadovauja dabartinis direktorius Sigitas Kusas. Atsakingame ir svarbiame darbe jam talkina ilgametės direktoriaus pavaduotojos Rita Budzinauskienė ir Danutė Pronskienė.

Džiugu, kad mokykla, tęsdama ilgametes ir gilias tradicijas, išlieka svaria Klaipėdos kultūros dalimi bei prasmingai įsilieja į Lietuvos muzikinį gyvenimą: turtinga koncertinė veikla, dalyvavimas įvairiausiuose festivaliuose, Dainų šventėse, svarbiuose renginiuose. Kolektyvo veiklos barus praplečia bendradarbiavimas su kitomis Klaipėdos ugdymo įstaigomis bei ilgus metus vykdomas tarptautinis projektas (kuris tęsiamas ir šiais metais) su Rygos Juglos bei Riugeno (Vokietija) muzikos mokyklomis. Gabiausi ir darbščiausi mokiniai nuolat išbando savo jėgas respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose (ne vieną jų rengia pati mokykla). Pastaraisiais metais, atsivėrus virtualios erdvės platybėms, ugdytinių muzikavimas turi galimybę pasiekti bet kurį pasaulio kampelį ir taip skleisti žinią apie J. Karoso muzikos mokyklą. Jau ne dešimtimis, o šimtais skaičiuojami aukščiausi moksleivių pelnyti apdovanojimai, kurie neginčijamai liudija apie mokinių ir mokytojų talentą.

Tačiau didžiausias laimėjimas – tai kiekvienas vaikas, kuris būdamas laisvas gausybėje pasirinkimų, ateina į J. Karoso mokyklą, pasiryžęs gilintis į muzikos meno paslaptis bei siekti atlikimo aukštumų. Kaip žinia, kiekvieno išėjimo į sceną kaina – tai ilgos valandos kasdieninio ir nuoseklaus darbo, reikalaujančio begalinės kantrybės, meilės ir išmanymo. Per ypatingą mokytojo ir mokinio santykį gimęs rezultatas – tai muzikinės dovanos, kurios kaip iš gausybės rago pasipylė ir šio šventinio renginio metu.

Pasitikdami garbingą jubiliejų, mokyklos mokiniai bei mokytojai surengė penkių iš eilės vykusių koncertų maratoną, kurio metu turėjome galimybę gėrėtis visų šešių mokyklos skyrių geriausiais atlikėjais, ansambliais, orkestrais. Įdomu buvo išgirsti įvairiausių instrumentų skambesį, mėgautis ne tik mokinių, bet ir mokytojų išradingu muzikavimu.

Baigiamasis jubiliejinis renginys tapo įspūdinga muzikine kelione, kurią puošė visų mokyklos kolektyvų bei šiuo metu ryškiausių, muzikaliausių solistų pasirodymai.

Jautrų ir šiltą prisilietimą prie tautinės muzikos ištakų padovanojo folklorinis ansamblis „Šaltinėlis“ (vadovai Virginija Babaliauskienė ir Ramūnas Jonaitis). Liaudies instrumentų įvairovę atskleidė spalvingas ir nuotaikingas tautinių instrumentų orkestras (vad. Gintaras Jonaitis ir Angelė Alšauskienė). Išskirtiniu skambesiu ir išradinga programa džiugino akordeonininkų orkestras (vad. Dalia Kubiliūtė). Profesionaliu ir muzikaliu atlikimu pasižymėjo mokyklos Jaunučių bei jungtinis fortepijono ir chorinio dainavimo specialybių Jaunių chorų pasirodymas (vad. Sigita Užporaitė, Aurika Skardžiūtė, koncertmeisterės Narine Stepanyan ir Jūratė Gedminienė). Galingai ir sodriai nuskambėjo pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Mantas Ziba). Minkštu ir darniu atlikimu koncertą papuošė styginių instrumentų orkestras (vad. Margarita Rožanskienė, konc. J. Gedminienė). Jaunatviškos ir uždegančios muzikos gūsiu į jubiliejinį koncertą įsiliejo džiazo muzikos ansamblis „Stop jazz“ (vad. Deividas Kontrimas).

Daug nepaprastai malonių akimirkų renginiui suteikė jaunieji solistai – profesionaliai, emocionaliai bei įtaigiai atlikę įvairių epochų bei žanrų kūrinius: Vilnė Simanaitytė (kanklės) mokytoja A. Alšauskienė; Ugnė Stanslovaitė (lumzdelis) mokyt. R. Jonaitis, konc. Jelena Vasiljeva; Džiugas Arcimavičius (violončelė) mokyt. Svetlana Silčenko, konc. Ieva Šličiuvienė; Deimantė Prokofjevaitė (vokalas) mokyt. Jolanta Vasiliauskienė, konc. Aurelija Kržanavičienė; Tajus Bernotas (klarnetas), mokyt. Audronius Daukšys; Martynas Bučkus (saksofonas), mokyt. Audrius Laurynas, konc. Neringa Navakaitė; Vincentas Ščėsna (ksilofonas), mokyt. Bronislovas Montvidas, konc. Aurimas Martinkus; Dominyka Mauliūtė (gitara), mokyt. D. Kontrimas; Liucija Gudžiūnaitė (fleita), mokyt. Vilma Ragaišienė, konc. Viktorija Varanavičiūtė; Gabrielė Zinkutė (fortepijonas), mokyt. Vaiva Purlytė.

Pakilia ir solidžia renginio kulminacija tapo jungtiniai chorų ir orkestrų pasirodymai: Kazio Daugėlos lietuvių liaudies dainų pynė „Per Vilniaus miestą“ (pučiamųjų orkestras, dirigavo M. Ziba), B. Caulais „Pamatykite savo kelyje“ bei R. Ch. Robinson „Muzika“ (styginių orkestras, dirigavo A. Skardžiūtė).

Įkvepiančioje bendrystėje suskambėjusi muzika patvirtino seną tiesą, kad prisilietimas prie meno suteikia galimybę gyventi spalvingesnį, laimingesnį, turtingų emocijų bei kūrybos pripildytą gyvenimą ir tai didžiausia dovana, kurią tėvai gali įteikti savo vaikui.

Iškilmingo koncerto nuotaiką sušildė mokyklos draugų ir kolegų – Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Stasio Šimkaus konservatorijos, Karalienės Luizės jaunimo centro, Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo skyriaus nuoširdūs sveikinimai. Tikime, kad gražūs linkėjimai išsipildys ir Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos laukia ilgi, muzikos bei naujų kūrybinių idėjų pripildyti gyvavimo metai.

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai