Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro stilius atsikartoja ir dizainerės Agnės Kuzmickaitės kurtuose darbuotojų drabužiuose

Publikuota: 2024-05-06 Autorius: Žaneta SKERSYTĖ
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro stilius atsikartoja ir dizainerės Agnės Kuzmickaitės kurtuose darbuotojų drabužiuose

Į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atidarymą susirinkusius svečius ir žiūrovus pasitiko naujomis uniformomis pasipuošę Žiūrovų aptarnavimo tarnybos darbuotojai. Išskirtinius drabužius naujausią ir moderniausią šalies teatrą reprezentuojančios tarnybos darbuotojams kūrė dizainerė Agnė Kuzmickaitė.

„Žiūrovų aptarnavimo tarnybos darbuotojai pirmi sutinka į teatrą atvykstančius žmones. Jie reprezentuoja ir kuria pirminę nuomonę apie teatrą. Kontrolierių aprangos dizainas ypatingai svarbus, tad man buvo labai malonu sulaukti pasiūlymo sukurti jiems rūbus“, – sako A. Kuzmickaitė.

A.Kuzmickaitė daug domėjosi užsienio profesionalaus scenos meno įstaigų darbuotojų rūbais. Ji ne pirmą kartą kuria drabužius teatro tarnyboms. Dizainerės kūrybiniame dosjė ir rūbai sukurti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro klientus aptarnaujančiai tarnybai.

Anot dizainerės A. Kuzmickaitės, kurdama rūbus KVMT Žiūrovų aptarnavimo tarnybai domėjosi teatro istorija, o ypač jo moderniu pastatu, išskirtiniu interjeru. „Lankytojams duris atvėrė pirmas per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį šalyje pastatytas Muzikinis teatras. Tai didingas momentas, o kūrėjui – didžiulė atsakomybė tinkamai tai pabrėžti. Kūrybai įkvėpimo sėmiausi iš teatro interjero - smėlio spalvų, lietuvišką pajūrį primenančių didžiosios salės sienų ir kitų detalių. Banguota net Muzikinio teatro pastato išorė. Kadangi interjere apstu jūrinių detalių, šią aliuziją norėjau perkelti ir į kontrolierių rūbus. Taip ant kontrolierių švarkų, liemenių atsirado bangą primenanti detalė“, – pasakoja dizainerė. „Diskusijų su teatro atstovais metu nutarta, kad šios uniformos gali tapti net teatro šventiškumo ar didingumo akcentu. Tad kontrolierių rūbams pasirinktas prabangaus juodo aksomo audinys, o bangą primenanti atlasinė detalė atliepia bendrą vidaus interjero spalvinę gamą“.

Kuriant kontrolierių rūbus atsižvelgta į tai, kad tarnyboje dirba įvairių siluetų, kūno proporcijų žmonės. „Reikėjo varianto, kuris būtų universalus, paslankus, tinkantis įvairių figūrų žmonėms. Kostiumus sudaro švarkai, sijonai ir kelnės, nes šie deriniai lengviausiai pritaikomi ir harmoningi. Labai svarbus ir uniformų praktiškumas, tad stengėmės laviruoti tarp klasikos ir funkcionalumo. Juk tai ne tik reprezentacinė apranga, bet ir rūbai, kuriuos vilkėdami žmonės dirba. Uniforma turi ir variantą šiltajam metų laikui, kai vietoje švarko galima rinktis marškinėlius ir liemenes. Žmones prie lauko durų žiemos metu pasitinkančiam kontrolieriui sukurtas apsiaustas“, – sako žinoma dizainerė.

Pagal A. Kuzmickaitės eskizus KVMT siuvykloje pasiūta dvylika kostiumų. Atsiradus poreikiui - jų bus ir daugiau.

Komentarai