KMSO pristato pozityvia ir stipria energija alsuojantį naują koncertų sezoną

Publikuota: 2020-09-07 Autorius: KMSO info.
KMSO pristato pozityvia ir stipria energija alsuojantį naują koncertų sezoną

Nors šalyje vis labiau netyla kalbos apie artėjančią antrą koronaviruso pandemijos bangą Kauno miesto simfoninis orkestras viliasi, kad ištikimiausi orkestro gerbėjai nepabūgs ir nepraleis progos pasisemti klasikinės muzikos skleidžiamų teigiamų emocijų bei stiprios energijos.

Todėl jau rugsėjo 11 dieną orkestras klausytojus kvies pasimėgauti gražiausiomis arijomis bei duetais pripildyta koncertine programa, kurią atliks kartu su kerinčia charizma pasižyminčiu, vienu žymiausių lietuvių jaunosios kartos bosų Liudu Mikalausku bei 2020-ųjų metų operos viltimi pripažintu sopranu Monika Pleškyte. Solistams ir orkestrui diriguos Martynas Staškus.

Antrąjį sezono koncertą „Romantinės muzikos kalba“ orkestras planavo atlikti kartu su muzikais iš kaimyninės Lenkijos – pianiste Joanna Rozewska bei dirigentu Jan Milosz Zarzycki ir klausytojams dovanoti romantika alsuojančius kūrinius. Tačiau koncertas įgavo ne mažą transformaciją. Bet orkestras net neabejoja, kad ši transformacija publikai atneš ne ką mažiau ypatingų emocijų. Nes Vienos klasiko L. van Beethoveno opusus jis atliks diriguojamas jaunosios kartos dirigento Karolio Variakojo. Šio koncerto neturėtų praleisti nei muzikos melomanai, nei klasikinės muzikos genijumi laikomo L. van Beethoveno muzikos gerbėjai, nei Lietuvos jaunųjų muzikų palaikytojai. Koncertas vyks rugsėjo 17 dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje.

1770 metų gruodžio 17 dieną pasaulį išvydo kontraversiška asmenybė, sunkiai sukalbamas, ne itin švelniu charakteriu bei grubia elgsena pasižymėjęs, tačiau šiandien už savo kūrybą klasikinės muzikos genijumi laikomas kompozitorius Ludwigas van Beethovenas. Šiais metais pasaulis mini 250-ąsias kompozitoriaus gimimo metines. Kauno simfoninis orkestras į savo repertuarą taip pat įtraukė šventinį koncertą dedikuotą būtent jam. Koncerte, kuris vyks spalio 16 dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje, skambės uvertiūra „Koriolanas“. Klausytojai taip pat išgirs vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – Penktąją simfoniją, kurią daugelis žino kaip „Likimo“. O F. Mendelssohno Koncertą smuikui ir orkestrui atliks tarptautinių konkursų laureatė, su pasaulinio garso meistrais, įvairiose koncertų salėse koncertuojanti, už Lietuvos kultūros populiarinimą tarptautiniu mastu Lietuvos Respublikos ambasados Vienoje apdovanota smuikininkė – Ieva Pranskutė. Orkestrui ir solistei diriguos gyva legenda tapęs Maestro Juozas Domarkas. Būtent jis savo išraiškingais ir meistriškais batutos mostais klausytojams atvers tikrąjį opusų grožį.

Lapkričio 12 dieną orkestras klausytojus pakvies į padėkos koncertą, kuriame kartu su Lichtenšteino „sic itur ad astra [siaa]“ fondo solistai bei dirigentu Jonu Janulevičiumi dėkos tiems, kurie netikėtai šalį ir visą pasaulį užklupus pandemijai pirmose gretose stojo saugoti mūsų sveikatos bei gyvybių. Orkestras ragina nestokoti solidarumo ir mėgaujantis nuostabiu auksinių solistų balsų skambesiu padėkoti visiems, kurie sutelkę jėgas atliko be galo svarbų darbą.

Kaip įprastai orkestras nepamiršta ir savo mažųjų klausytojų. Todėl kartu su aktoriumi Pauliumi Markevičiumi bei dirigentu Martynu Staškumi lapkričio 15 dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje seks muzikinę pasaką visai šeimai „Trys paršiukai.  Nuotaikingą istoriją jie pripildys muzikos garsais, kurie tiek mažam, tiek dideliam leis pasijusti šios pasakos dalimi, ir kartu su jos personažais pasinerti į nesibaigiančių nuotykių verpetą.

Gruodžio 4 dieną orkestras į koncertą simboliškai pavadintą „Kai muzika kalba“ kviečia tuos, kurie nori išgirsti ne žmonių sukurtą istoriją ar pasakojimą, o tai, ką sako pati muzika. Koncerte P. Čaikovskio Pirmąjį koncertą fortepijonui kartu su orkestru atliks vienas ryškiausių jaunosios kartos pianistų Europoje Robertas Lozinksis. Diriguojamas Lietuvos publikai puikiai pažįstamo maestro Constantino Orbeliano orkestras taip pat atliks P. Čaikovskio Penktąją simfoniją.

Bilietus į orkestro koncertus galima įsigytį Kauno valstybinės filharmonijos kasose bei „Tiketoje“.

Komentarai