Kompozitorius Linas Baltas ir pianistė Lauryna Šablevičiūtė – šiuolaikinės muzikos festivalyje Plimute

Publikuota: 2014-02-06 Autorius: MB inf.
Kompozitorius Linas Baltas ir pianistė Lauryna Šablevičiūtė – šiuolaikinės muzikos festivalyje Plimute

Vasario 7-9 dienomis Plimute (Didžioji Britanija) vyks „Peninsula Arts 2014" šiuolaikinės muzikos festivalis, kurio tema – „Mąstanti muzika“ (Thinking Music). Šalia kompozitorių iš Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir Brazilijos festivalyje skambės šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvenančio ir kuriančio kompozitoriaus Lino Balto kūrinio „AIR“ dviems styginių orkestrams pasaulinė premjera.

„AIR“– tai unikalus, binarinės komponavimo technikos kūrinys, kuris yra tiek eksperimentinis, tiek glaudžiai susijęs su lietuviškų sutartinių dainomis, t.y. lietuviškos muzikinės kultūros ištakomis. Lino Balto kūrinio „AIR“ premjera vyks vasario 8 d. 19:30 val. Plimuto universiteto Levinsky Building koncertų salėje.

 Peninsula Arts 2014 festivalyje dalyvaus ir pianistė Lauryna Šablevičiūtė. Šeštadienį, vasario 8 d. 19.30 val. koncerto metu Lauryna atliks Eduardo Reck Mirandos kūrinius Sound From Underground ir Anathema. Sekmadienį, vasario 9 d. 14.30 val. L. Šablevičiūtė kartu su Bergseno styginių kvartetu atliks S. Davismoono fortepijoninį kvintetą Glory Streams. Šiuo metu Lauryna Šablevičiūtė gyvena Mančesteryje, šalia įtemptos koncertinės veiklos ji taip pat dėsto ir akomponuoja RCS (Royal Conservatoire of Scotland) ir University of Salford, Salforde. L. Šablevičiūtė yra ir viena iš pagrindinių šiuolaikinės muzikos ansamblio Re:Search įkūrėjų.

 Festivalio tema  „Mąstanti muzika“ susieta su festivalyje pristatomo Brazilijos mokslininko Eduardo Reck Mirandos projekto Brain-Computer Music Interfacing for Monitoring and Inducing Affective States premjera, kurią atliks Bergsen String Quartet: koncerto metu keturių žmonių smegenų signalai bus transliuojami į muzikinį kūrinį, kurį atliks styginis kvartetas realiu metu. Festivalio metu taip pat bus pristatoma E. R. Mirandos knyga Thinking Music.

 Jau 10-ąjį kartą vyksiantis festivalis yra viena iš svarbiausių Didžiojoje Britanijoje esančių šiuolaikinės muzikos scenų, kurioje vyksta moksliniai tyrimai ir eksperimentai šiuolaikinės muzikos srityje. Festivalio metu bus galima išgirsti electro, muzikos kompiuteriams, elektro-akustinius, muzikinių instaliacijų, grynosios akustikos koncertus.

 Festivalio organizatoriai: Interdisciplinary Centre for Computer Music Research, Plymouth University.

Išsamesnė informacija:  http://cmr.soc.plymouth.ac.uk/event.htm

Komentarai