Koncertas-susitikimas su Arkadijumi Gotesmanu

Publikuota: 2014-11-11 Autorius: MB inf.
Koncertas-susitikimas su Arkadijumi Gotesmanu

Lapkričio 16 d. (sekmadienį) 16 val. Vilniaus Rotušėje vyks Lietuvos muzikų sąjungos organizuojamas koncertas-susitikimas su perkusininku, „Auksinio disko 2013“ laureatu Arkadijumi Gotesmanu. Popietėje dalyvaus pianistas Dmitrijus Golovanovas ir saksofonininkas Janas Maksimovičius. Koncertą ves kompozitorė Audronė Žigaitytė.

Arkadijus Gotesmanas – universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, pagarsėjęs kaip laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjas. Kaip solistas ir ansamblių narys grojo daugelyje Europos šalių, taip pat Azijoje, Afrikoje, JAV. A. Gotesmanas groja ne tik džiazą, bet ir šiuolaikinę akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, komponuoja muziką teatrui, atlieka ją gyvai spektakliuose, rengia projektus su šokėjais. Neatsitiktinai 2013 m. A. Gotesmanas tapo „Auksinio disko“ laureatu.

Susitikimo su šiuo universaliu muziku svečiai – ne mažiau džiazo muzikos mylėtojams žinomi atlikėjai: pianistas Dmitrijus Golovanovas ir saksofonininkas Janas Maksimovičius. D. Golovanovas - klavišinių virtuozas, puikiai valdantis ir akustinį fortepijoną, ir elektroninius instrumentus. Jam nesvetimi modernūs skambesiai ir technologijos. Sparčiai progresuojantis pianistas – universalus ir techniškas, konstruktyvus ir kartu emocionalus. Janas Maksimovičius – saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas, grupių lyderis. Pagarsėjęs perfekcionistas ir polistilistinės raiškos meistras, pranokęs savo kartos džiazo muzikus, šiandien vardijamas tarp pačių ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų. Jis išsiskiria emocionaliu ir brandžiu muzikavimu, nepaprasta kūrybine energija, atidumu kiekvienai skambesio detalei ir sykiu puikiu visumos pojūčiu.

Lietuvos muzikų sąjungos rengiamų popiečių „Susitikimai Vilniaus rotušėje“ metu ne tik skamba muzika, bet ir intriguojančio pokalbio metu plačiau pristatomi atlikėjai, jų kasdieninis gyvenimas ir veikla. O klausimus gali užduoti ir klausytojai.

Koncertą-susitikimą ves kompozitorė Audronė Žigaitytė.

Bilietai platinami bilietai.lt.

 

Komentarai