Koncerto lėšos skiriamos Ukrainos laisvės kovai

Publikuota: 2022-03-02 Autorius: Mb.info
Koncerto lėšos skiriamos Ukrainos laisvės kovai

Valdovų rūmų muziejuje prasideda aštuntasis tarptautinis Marko Skakio (Marco Scacchi) senosios muzikos festivalis ir pirmasis jo koncertas skiriamas broliams ir sesėms Ukrainoje palaikyti. Visos už koncerto bilietus surinktos lėšos bus pervestos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai ir skirtos už laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms.

Šeštadienį, kovo 5 d. 18.00 val., Marko Skakio (Marco Scacchi) senosios muzikos festivalį pradės Lenkijos a cappella karaliais vadinami „Affabre Concinui“ – išskirtinio talento, fenomenaliais vokalo įgūdžiais garsėjantys atlikėjai. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje ansamblis atliks Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje skambėjusią muziką.

„Affabre Concinui“ – vyrų vokalinis sekstetas, įkurtas 1983 m. Poznanėje. Jo nariai anksčiau yra dainavę Poznanės berniukų chore ir „Poznanės lakštingalose“. Grupė atlieka kūrinius a cappella, jų meninį kredo apibrėžia lotyniškas pavadinimas, reiškiantis „puikiai harmonizuojantis“. Kaip savo įkvėpėjus atlikėjai mini anglų vokalinį sekstetą „The King’s Singers“.

„Affabre Concinui“ ansamblio nariai: Robert Hylla (kontratenoras), Leszek Marciniak (kontratenoras), Przemysław Czekała (tenoras), Piotr Lewandowski (baritonas), Piotr Dziurla (bosas) ir Artur Hoffmann (bosas).

Grupės repertuare – keli šimtai skirtingų kūrinių. Tai liaudies dainos, senoji religinė ir pasaulietinė muzika (nuo Renesanso motetų ir madrigalų iki Romantizmo epochos, lenkų ir kalėdinių pasaulietinių giesmių), kūriniai orkestrui, muzikiniai pokštai, džiazo standartai bei popmuzikos hitai. Jų atliekami kūriniai išsiskiria savitu, švariu ir natūraliu skambesiu, puikiu muzikos instrumentų imitavimu.

Aštuntasis senosios muzikos festivalis klausytojus šiemet pakvies į septynis renginius, kurie vyks iki kovo 21 d., J. S. Bacho gimtadienio. Festivalio vadovas, Valdovų rūmų muziejaus kultūrinių renginių koordinatorius Vytautas Gailevičius sako, kad visuose renginiuose kvies pažinti Lietuvos istorinių žemių ir Vakarų Europos muzikinę kultūrą, čia susiformavusias tradicijas, taip pat skambės žymaus Ukrainos skulptoriaus Johano Georgo Pinzelio galimos gimtinės, Bohemijos, žemėje gimusi muzika. Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje galima išvysti šio Vakarų Ukrainos genijaus – J. G. Pinzelio, taip pat kitų Lvivo meistrų XVIII a. sukurtas skulptūras. Lvive nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija, Ukrainoje vykstant karui, uždaryta, muziejininkai saugo meno vertybes nuo galimo antpuolio.

Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai), taip pat Valdovų rūmų kasose, likus valandai iki renginio.

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos (vietų su nuolaidomis skaičius ribotas). Į koncertus prašome nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Koncerto partneris – Lenkijos institutas Vilniuje

 

Komentarai