Kristupo vasaros festivalyje grupė OKATA moderniai atskleis lietuvių liaudies dainų grožį

Publikuota: 2018-07-30 Autorius: Agnė Vadlūgaitė-Naraveckė
Kristupo vasaros festivalyje grupė OKATA moderniai atskleis lietuvių liaudies dainų grožį

Minint Lietuvos šimtmetį, lietuvybės puoselėjimo tema yra aktuali ir viename didžiausių vasaros renginių, Kristupo vasaros festivalyje. Jame laukia ne vieno jaunosios kartos atlikėjo pasirodymas, išsiskiriantis pagarba gimtajai kalbai, šalies vertybėmis ir tradicijomis. Vieni iš tokių atlikėjų – rugpjūčio 1 d. koncertą VU botanikos sodo Vingio skyriuje surengsianti grupė OKATA, unikaliai atliekanti sušiuolaikintas lietuvių liaudies dainas, prijungiant elektroninę muziką ir bytbokso (beatbox) ritmus.

2017 m. susibūrusį projektą OKATA sudaro keturi kūrėjai, gyvenantys muzika, mėgstantys eksperimentuoti ir ieškoti naujų muzikos išraiškos būdų. Susižavėję lietuvių tautos paveldu, savo veikloje jauni atlikėjai jungia tai, kas sena su tuo, kas modernu, taip išgaudami autentišką ir su niekuo nesupainiojamą skambesį.

Kolektyvo nariai – Kotryna Čereškevičiūtė, Justė Kraujelytė, Kristina Mažeikaitė, Žygimantas Gudelis – liaudies dainų motyvus jungia su bytbokso, elektroninės muzikos žanrais, poliritmika. Unikalias muzikines interpretacijas OKATA nariai atlieka nuoširdžiai – jų kūryboje juntama meilė lietuvių liaudies kūrybai, lietuviškam žodžiui, bei taip meistriškai, jog iškart pelno tiek publikos, tiek profesionalų simpatijas.

Šių metų pradžioje vykusiame „KlipVid“ konkurse pirmasis grupės vaizdo klipas „Dagilėlis“ komisijos buvo atrinktas į debiutantų kategorijos TOP trejetuką. Šiuo vaizdo klipu kolektyvas pasitiko intensyvų vasaros laikotarpį ir užsimena apie planus išleisti debiutinį albumą.

Grupės narės K. Čereškevičiūtė, J. Kraujelytė ir K. Mažeikaitė – profesionalios muzikos atlikėjos, turinčios ilgametę sceninę patirtį pritariant garsioms Lietuvos grupėms ir dainininkams, įvairių televizijos muzikinių projektų dalyvės, performansų kūrėjos. Daugiabalsį OKATA skambesį kuriančios vokalistės atlieka džiazo, populiariosios muzikos, bliuzo ir kitus muzikinius žanrus.

Ž. Gudelis – profesionalus vokalinės perkusijos ir sudėtingų live looping pasirodymų kūrėjas, žinomas kaip GON. Žmogumi orkestru vadinamas atlikėjas laužo tradicinio bytbokso stereotipus, yra pelnęs Lietuvos bytbokso čempiono, metų bytbokserio titulus, taip pat dalyvauja tarptautiniuose šio žanro konkursuose. Nors Ž. Gudelio pagrindinis instrumentas, naudojamas scenoje, jo balsas, tai skamba tarsi sudėtingas elektroninės muzikos kūrinys.

Rugpjūčio 1 d., trečiadienį, 19 val. VU botanikos sodo Vingio skyriuje atraskite kitokią liaudies muziką – tokią, kokią ją pristato grupė OKATA. Koncerto programoje skambės lietuvių liaudies dainos (ar. grupė OKATA).

https://www.youtube.com/watch?v=Ze6VGA7QW18

https://www.youtube.com/watch?v=8jbUDoYygOg

Komentarai