Kultūros ministras aplankė ansamblį „Lietuva“

Publikuota: 2014-03-26 Autorius: MB inf.
Kultūros ministras aplankė ansamblį „Lietuva“

Kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su Kultūros ministerijos profesionalųjį meną kuruojančiais specialistais ir teisininkais susitiko su Valstybinio šokių ir dainų ansamblio „Lietuva“ vadovais, kurie ministrui teigė, kad yra pasiruošę įgyvendinti valstybės deleguotas funkcijas. Ministras ir kolektyvas yra vieningos nuomonės, kad „Lietuva“ gali atstovauti šalies kultūrai aukščiausiu lygiu, tačiau tam reikalinga pagalba, sudarant palankias  sąlygas ansamblio vystymuisi.

„Ansamblio „Lietuva“ vadovai yra pasirengę permainoms ir šiuo metu kartu ieškome sprendimų, kaip ansambliui sudaryti sąlygas koncertuoti, atlikti profesionalias ir edukacines programas. Man džiugu, kad kolektyvas su entuziazmu dalinasi ansamblio vizija ir džiaugiasi, kad mūsų nuomonės sutampa“, -  po susitikimo teikė kultūros ministras.

Ansamblio atstovai ir ministras aptarė administracijos pokyčius ir perspektyvas. Susitikime kalbėta ir apie ansamblio „Lietuva“ sustiprinimą, naujo statuso suteikimą ir ansamblio įvertinimą, galimą sujungimą su Lietuvos liaudies kultūros centru. Ypatingas dėmesys skirtas ansamblio vaidmeniui rengiantis Dainų šventėms, dalyvavimui edukacinėse programose ir skleidžiant profesionaliąją kultūrą regionuose.

„Lietuva“ sutinka padėti mėgėjų kolektyvams pasirengti Dainų šventėms. Ansamblio muzikantai, choristai ir šokėjai yra profesionalai ir geranoriškai nusiteikę pasidalinti meistriškumu ir su naująja karta. Be jokios abejonės, šis valstybinio ansamblio edukacinis vaidmuo yra būtinas valstybės kuruojamose kultūros įstaigose“, - sako Š. Birutis.   

Susitikime su ministru dalyvavo laikinai ansamblio „Lietuva“ direktoriaus pareigas einanti Lina Stukienė,  meno vadovas Giedrius Svilainis, ansamblio orkestro vadovas Vytautas Lukočius, kolektyvo atstovai.

Artimiausiu metu ministras ketina susitikti su visu ansamblio kolektyvu.

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įsteigtas 1940 m. Vilniuje. Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas laimėjo daugybę tarptautinių apdovanojimų ir pelnė užsienio publikos pripažinimą – apie tai byloja didelės sėkmės sulaukusios gastrolės beveik visose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse, taip pat JAV, Kanadoje, Indijoje, Japonijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Čilėje, Peru, Meksikoje, Kuboje ir kitose pasaulio šalyse.

Komentarai