Kultūros ministras domėjosi Muzikinio teatro statybomis Klaipėdoje

Publikuota: 2021-07-10 Autorius: Žaneta Skersytė
Kultūros ministras domėjosi Muzikinio teatro statybomis Klaipėdoje

„Išvydome gražų ambicingą projektą, kuris bus naudingas ne tik Klaipėdai, bet visam Lietuvos kultūriniam gyvenimui“,- apsilankęs rekonstruojame ir statome Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastate sakė Kultūros ministras Simonas Kairys.

Anot ministro, statybų procesas visada kupinas iššūkių: kaip viską laiku suderinti, suspėti. „Norėjosi viską išvysti savomis akimis. Juk vienaip procesus supranti būdamas Vilniuje, kitaip – išvydęs gyvai. Apsilankę rekonstruojamame ir statomame Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre dar labiau supratome jo atsiradimo būtinybę bei poreikį susitelkti ir jį užbaigti“,- akcentavo ministras.

valstybinis muzikinis teatras vienintelis šalyje ne tik rekonstruojamas, bet ir statomas. Kiti kultūros objektai Lietuvoje tik rekonstruojami, o naujų atsiradimas tik planuojamas. Laukiamas naujo teatro pastato atsidarymas Vakarų Lietuvoje, kuris kaip tikimasi bus baigtas 2023 m., turės ypatingą reikšmę ir trauką.

Naujame KVMT pastate modernumas derės su istorija: prie senojo pastato su 33 metrų aukščio bokštu prisijungs modernus priestatas. Jame numatoma įrengti pagrindinę, didžiąją iki 700 sėdimų vietų žiūrovų salę su natūralia akustika ir šiuolaikinėmis vaizdo, garso bei apšvietimo sistemomis. Bus ir kamerinė iki 200 vietų salė. Didžioji scena bus pakankamai erdvi: 13 m pločio ir 12 m gylio. Artistai džiaugsis naujomis repeticijų salėmis ir jaukiais persirengimo kambariais. Orkestro ložė buvo padidinta, kad joje tilptų nuolat didėjantis KVMT simfoninis orkestras. Tikimasi, kad išskirtinės architektūros pastato konstrukcijos bus įrengtos iki metų pabaigos, o tada prasidės dar sudėtingesni vidaus įrengimo darbai.

 

Olesios Kasabovos nuotr.

Susiję nuotraukų galerijos

KVMT rekonstrukcija

KVMT rekonstrukcija

2021-07-10

Komentarai