Kultūros ministrė susitiko su kultūros ir meno darbuotojų atstovais

Publikuota: 2018-09-14 Autorius: LRKM
Kultūros ministrė susitiko su kultūros ir meno darbuotojų atstovais

Kultūros ministerijoje įvyko Trišalės tarybos kultūros komiteto narių, kultūros darbuotojų profesinių sąjungų atstovų, savivaldybių asociacijos atstovų ir ministerijos vadovybės susitikimas, kuriame aptarti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimo klausimai.

Kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson pažymėjo, kad Vyriausybės atliktos reformos ir būtinos pertvarkos jau leido padidinti atlyginimus mažas bei vidutines pajamas gaunantiems žmonėms, o Kultūros ministerija savo ruožtu sieks, kad būtų įgyvendinti įsipareigojimai kultūros ir meno sektoriaus darbuotojams.

„Mūsų didžiausia siekiamybė – bendras sutarimas. Savaime suprantama, kad atsiradęs didelis darbo užmokesčio finansinis atotrūkis nuo kitų sektorių netenkina kultūros darbuotojų, tačiau šį atotrūkį sunku išlyginti per vienus metus. Todėl darbo užmokesčio didinimą tikslinga išdėlioti per trejus metus“, – kalbėjo L. Ruokytė-Jonsson.

Ministrės teigimu, prie kultūros darbuotojų darbo užmokesčio didinimo galėtų prisidėti ir savivaldybės, nes kultūros sritis yra savarankiška savivaldos funkcija. Juo labiau šiemet savivaldybių biudžetai gavo daugiau pajamų. Formuojant kitų metų biudžetą Kultūros ministerija ieškos svarių argumentų, kurie sąlygotų ir tolimesnį kultūros sektoriaus darbuotojų algų augimą.

Susitikimo metu ministrė kalbėjo apie atviro ir efektyvaus dialogo svarbą, kuris suteikia galimybių kultūros darbuotojams išreikšti savo poziciją.

Susitikime nutarta tęsti Kultūros ministerijos ir profesinių sąjungų bendradarbiavimą, įtraukiant Trišalę tarybą, Savivaldybių asociaciją ir kitas asocijuotas struktūras.

Komentarai