Laukiančio bilieto iniciatyva penktąjį kartą kvietė dalintis kultūra
Jubiliejinei Kovo 11-ajai dedikuotas jaunųjų Klaipėdos krašto talentų koncertas šventinį vakarą subūrė dalijimosi kultūra iniciatyvą palaikančius garbingus svečius. Prieš penkerius metus gimusi unikali pilietiškumą ir mecenatystę skatinanti, analogų pasaulyje neturinti idėja, įkvėpta Neapolyje gimusios nupirkto ir neišgerto kavos puodelio tradicijos, geradariams dovanojo jaunatviško žavesio kupiną koncertą.
Nuo projekto pradžios per ketverius metus jaunimui ir vaikams jau išdalinti 2352 bilietai į Klaipėdos koncertų salėje, Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame bei Lėlių teatruose vykusius renginius. Šiais metais naujiems laukiantiems bilietams sukurti buvo paaukota kiek daugiau nei pustrečio tūkstančio eurų, kurie netrukus pasieks Klaipėdos profesionalaus meno įstaigas ir leis atverti duris jauniesiems koncertų ir spektaklių žiūrovams.
Šiais metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai nuskambėjęs koncertas – išskirtinė gabiausių Klaipėdos krašto jaunųjų talentų dovana miestiečiams. Pabrėždami, kad yra laimingi tapę Laukiančio bilieto iniciatyvos dalimi, jaunieji pianistai priėmė organizatorių iššūkį ir specialiai šventiniam vakarui ruošė puikiai žinomus, pasaulio koncertų salėse skambančius kūrinius ir net premjerą Lietuvoje. Savo glėbį jauniesiems pianistams išskleidė trijų Grammy apdovanojimų nominantas Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko ir vyr. dirigento Constantine Orbelian. Šventinį vakarą Klaipėdos koncertų salėje jam dirigavo Vytautas Lukočius, o vaikus muzikos kelionėje lydėjo muzikologas Viktoras Gerulaitis.
Tradiciškai, koncertas prie puikaus Koncertų salės fortepijono sukvietė ne tik Klaipėdos, bet ir regiono mažesniųjų meno mokyklų auklėtinius. Kretingos meno mokyklą koncerte atstovavo mokytojos Kilnutės Skripkauskienės ugdytinis devynmetis Jokūbas Žiubrys, jo atliekamas koncerto vedėjo muzikologo Viktoro Gerulaičio “deimančiuku” pavadintas britų kompozitoriaus A. Rowley “Miniatiūrinis koncertas” tapo berniuko debiutu skambinant su orkestru.
Koncerte skambėjo pasaulio publikos mylimas, vienas L. van Beethoveno šedevrų Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 3, kurį atliko trylikametis klaipėdietis J. Karoso muzikos mokyklos mokinys, jau daugiau nei 40 konkursų laureatas, savo ateitį tik su muzika trokštantis susieti Matas Normantas (mok. Virginija Dubinskienė).
Šilutiškė dvylikametė virtuozė Meda Siliūtė (mok. Liudmila Sandra Tunaitienė) dovanojo žavų ir temperamentingą F. Mendelssohno Koncertą Nr. 1., nelengvai pasiduodantį net profesionalių atlikėjų rankoms. Jaunajai pianistei tai buvo net penktasis per keletą pastarųjų metų pasirodymas su orkestru.
Publika išvydo ir išskirtinio talento mokytojos Liudmilos Kašėtienės mokinį Pijų Pirogovą iš Šilutės. Nors berniukui tik vienuolika, jo koncertiniai maršrutai driekiasi per Prancūziją, Šveicariją, Slovakiją, Estiją, Armėniją, jis kviečiamas atlikti kūrinius svarbiomis Lietuvai progomis užsienio salėse. Laukiančio bilieto koncertui berniukas paruošė W.A. Mozarto 12-ojo koncerto fortepijonui ir orkestrui pirmąją dalį ir publiką sužavėjo skaidriu ir elegantišku skambinimu.
J. Kačinsko muzikos mokyklos mokytojos Vilijos Revutienės ugdytinė Martyna Valeikaitė – keturiolikmetė J. Kačinsko muzikos mokyklos auklėtinė, šalia tarptautines komisijas žavinčio skambinimo tapanti paveikslus, lankanti šokių studiją, modeliuojanti bei siuvanti sau koncertines sukneles. Šventiniame vakare publika sulaikiusi kvapą klausėsi nepaprastai įtaigiai atlikto baroko genijaus J. S. Bacho koncerto D-dur pirmosios dalies.
Koncerte grojo ir specialiai šiai progai iš Freiburgo (Vokietija), kur studijuoja aukštojoje muzikos mokykloje, grįžusios J. Kačinsko muzikos mokyklos absoventės charizmatiškosios seserys dvynės Augustė ir Ieva Petkūnaitės. Dažnai koncertuojančios fortepijoniniu duetu, jos šventinį vakarą publikai taip pat skambino kartu ir atliko audringomis ovacijomis palydėtą koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui. Pirmą kartą Lietuvoje skambėjęs prancūzų kompozitoriaus Francis Poulenco kūrinys tapo ypatinga dedikacija Kovo 11- osios trisdešimtmečio proga, klausytojus užbūrusi jaunatvišku šėlsmu ir, anot koncerto vedėjo V. Gerulaičio, apsvaiginusi “paryžietišku žavesiu ir melancholija”.
„Penktus metus susirenkame ne tik dėl to, kad atšvęstume atkurtos Lietuvos gimtadienį, bet ir dėl to, kad savo auka suteiktume dar daugiau laisvės ir savarankiškumo jaunajai kartai. Kad sau ir aplinkiniams nedviprasmiškai pareikštume, jog neieškome pavyzdžių kituose, o patys tampame pavyzdžiu atsakingos tautos, kuri suvokia išsilavinimo ir kultūros svarbą. Dalindamiesi kultūra ugdome jaunimą, kuris mecenatystę suvoks kaip prigimtinę duotybę“, dėkodamas dosniems svečiams sakė idėjos autorius Romandas Žiubrys.