Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatė rekonstruotą Vilniaus kongresų rūmų salę

Publikuota: 2023-09-12 Autorius: Ieva Bačiulytė
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatė rekonstruotą Vilniaus kongresų rūmų salę

Rugsėjo 12 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras surengė išskirtinį naujai rekonstruotos Vilniaus kongresų rūmų salės pristatymą. Planuojama, kad 2024 m. duris atversianti pagal naujausius standartus įrengta ir išskirtine simfoninei muzikai pritaikyta akustika pasižyminti koncertų salė taps viena patraukliausių koncertinių erdvių ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Pasibaigus pastato rekonstrukcijai ji vadinsis LVSO koncertų sale.

„Mano širdis perpildyta džiaugsmo. Visų muzikos mylėtojų širdis šiandien turėtų būti perpildyta džiaugsmo, nes šiandien yra ypatinga diena“, – prieš pradėdamas spaudos konferenciją sakė maestro G. Rinkevičius. „Noriu pasveikinti visus muzikos mylėtojus, visus, kuriems svarbi klasikinė muzika, ypatingai mūsų simfoninį orkestrą, su nauja, gražia koncertų sale“, – kalbėjo jis.

Susirinkusiesiems maestro G. Rinkevičius priminė istorinį momentą, kuomet prieš 35-erius metus savo pirmajame koncerte orkestras grojo L. van Beethoveno Penktąją simfoniją. Simboliškai šios simfonijos fragmentus susirinkusieji galėjo išgirsti ir šiandien, pirmajame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pasirodyme naujai rekonstruotoje Vilniaus kongresų rūmų salėje.

Po pasirodymo susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė kultūros ministras Simonas Kairys. „Tokiomis progomis norisi palinkėti visiems, kurie tokiose erdvėse dirbs, kad viskas vyktų sėkmingai ir įkvepiančiai. Iš ministerijos pusės taip pat norisi, kad bet kokios investicijos į valstybės infrastruktūrą tarnautų ne tik šeimininkams, bet būtų atviros ir įvairiausioms partnerystėms, nevyriausybiniam sektoriui, bendriems projektams“, – sakė S. Kairys.

„Tai, ką matome šiandien, yra didžiulių bendrų pastangų rezultatas. Vilniaus kongresų rūmų salės rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo procese dalyvavo ne tik Kultūros ministerija ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, bet ir Architektų sąjungos, Kultūros paveldo departamento ekspertai, architektai ir daug kitų specialistų“, – konferencijoje sakė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas S. Pancekauskas.

Šiuo metu jau baigti pirmojo Vilniaus kongresų rūmų koncertų salės rekonstrukcijos etapo darbai, kurių vertė 13 mln. Eur. Pirmajame etape iš esmės buvo pakeistas salės projektas: iškeltas pastato stogas, amfiteatro principu įrengta 984 vietų koncertų salė, sumontuota mobili scena, moderni apšvietimo ir vėdinimo sistema, rūsyje įrengti sanitariniai mazgai. Tiesa, pirmųjų koncertų klausytojams dar teks palaukti – antruoju rekonstrukcijos etapu bus atnaujinti holai, rūbinės ir lankytojams skirtos laiptinės. Naujos koncertų salės duris lankytojams atverti ketinama 2024 m. pradžioje. Ateinantį pusmetį orkestras savo koncertus planuoja Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Valdovų rūmuose ir Kauno valstybinėje filharmonijoje, taip pat išvyks gastrolių po Vokietiją.

Vilniaus kongresų rūmų salės akustikos projektą rengė lietuvių kompanija „Akustika Plius“, konsultavo akustikos konsultantų komanda iš Vokietijos, vadovaujama prof. habil. dr. Wolfgango Ahnerto. Išskirtinį salės interjerą kūrė dizaineris Marius Mateika.

Komentarai