LMS 85: Spektaklis MADRIGALAS DONELAIČIUI

Publikuota: 2021-03-05 Autorius: Mb.info
LMS 85: Spektaklis MADRIGALAS DONELAIČIUI

2014 m. sukurtas spektaklis MADRIGALAS DONELAIČIUI (su nuotraukų galerija). Atlieka: styginių kvartetas „BASS ARCO“: Domas Jakštas, Tomas Ramančiūnas, Tomas Šatas, Dainius Rudvalis, aktorius Petras Venslovas. Dalyvauja Vesta Gineitytė ir Irina Nazarenko (šokis). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė

Muzikinio spektaklio  „MADRIGALAS DONELAIČIUI“ scenarijų sudaro muzikos, literatūros ir dailės sintezė: vieno originaliausių Švietimo epochos Europos rašytojų, lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio „Metai“ jungiami su J. S. Bacho kūriniais iš ciklo „Fugos menas“ ir Sandro Botticelli paveikslų vaizdo instaliacijomis. Šia patrauklia forma atskleidžiama literatūros, muzikos ir dailės klasikos gelmėse slypinti filosofija.

ATLIKĖJAI

Styginių kvartetas „BASS ARCO“: Domas Jakštas (violončelė), Tomas Ramančiūnas (violončelė), Tomas Šatas (violončelė), Dainius Rudvalis (kontrabosas), aktorius Petras Venslovas. Dalyvauja Vesta Gineitytė ir Irina Nazarenko (šokis). Režisierė Marija Simona Šimulynaitė. Scenografijos, kostiumų ir grimo dailininkės Simona Finkelšteinaitė, Julija Charsika, Paulina Nešukaitytė ir Vita Eidimtaitė. Video instaliacijų autoriai Pijus Balkaitis ir Kazimieras Šalčiūnas. Projekto meno vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

ROGRAMOJE
Johannas Sebastianas Bachas             Ciklo „Fugos menas“ fragmentai

APIE ATLIKĖJUS

Styginių kvartetas „Bass Arco“ – vienintelis tokios sudėties kvartetas Lietuvoje. Ansamblio pavadinimas kilo iš grojimo būdo „arco”, t.y. „grojimas stryku per stygas“. „Bass Arco“ kolektyvas įkurtas 2011 metais. Pradinė idėja buvo sukurti violončelių ansamblį, tačiau prisijungus kontrabosui, susiformavo netradicinis styginių kvartetas. „Bass Arco“ atlieka įvairių epochų kūrinius – nuo baroko iki šiuolaikinės bei džiazo ir populiariosios muzikos. Originalių kūrinių šiai netipiškai instrumentų sudėčiai nėra daug, todėl didelę kolektyvo repertuaro dalį sudaro pačių atlikėjų aranžuotės. 

Aktorius Petras Venslovas sukūrė daug pagrindinių vaidmenų Kauno Valstybiniame dramos teatre, režisierių E. Nekrošiaus, J. Vaitkaus, J. Jurašo, R. Atkočiūno, G. Padegimo spektakliuose. Vaidino Lietuvos, Maskvos, Rygos kino studijų filmuose. Aktorius yra ansamblio „Ainiai“ įkūrėjas ir ilgametis meno vadovas, įkūrė ir vadovauja VšĮ „Teatro projektai“, režisuoja ir veda įvairius miesto bei respublikinius renginius, menines programas, dalyvauja įvairiuose susitikimuose, pristatymuose, meninėse akcijose, gastroliuoja šalyje ir užsienyje kaip aktorius–skaitovas. 1989 m. P. Venslovas buvo pripažintas geriausiu „Poezijos pavasario“ aktoriumi-skaitovu, taip pat yra pelnęs ne vieną apdovanojimą, tarp kurių Vytauto Didžiojo ordino medalis (2004), Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis (2011), Kauno meno kūrėjų asociacijos premija (2009), „Fortūnos“ apdovanojimas už Armando vaidmenį W. Shakespeare'o komedijoje „Tuščios meilės pastangos“ (1996) ir už tardytojo vaidmenį apsakymo „Piktadarys“ inscenizacijoje pagal Antono Čechovo kūrinius „Prie barjero“ (2009), III laipsnio Santakos garbės ženklas (2009).

Domas Jakštas apsigynė solinio atlikimo ir pedagogikos magistrantūras Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (R. Armono klasėje), stažavosi Prahos muzikos universitete (D. Veiss klasėje), tobulinosi meistriškumo kursuose Austrijoje, Švedijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, yra R. Katiliaus solistų konkurso laureatas ir S. Vainiūno kamerinio ansamblio konkurso diplomantas bei laureatas. Šiuo metu D. Jakštas dirba Šv. Kristoforo kamerinio orkestro violončelių grupės artistu bei specialybės ir kamerinio ansamblio mokytoju Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, su įvairiais kamerinės muzikos kolektyvais nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

Tomas Ramančiūnas mokėsi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje (K. V. Petrausko violončelės kl.), vėliau įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. R. Armono violončelės kl.), stažavosi Rygos muzikos akademijoje (pas prof. E. Testelec). Šiuo metu T. Ramančiūnas yra LVSO violončelių grupės artistas, taip pat dirba mokytoju Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje bei B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. T. Ramančiūnas yra keleto respublikinių konkursų laureatas, daugelio kamerinės bei orkestrinės muzikos meistriškumo kursų užsienyje bei Lietuvoje dalyvis. Nuo kamerinio ansamblio „Camerata Klaipėda“ įsikūrimo, šio ansamblio narys. Violončelininkas yra styginio kvarteto „Amici“ narys, taip pat aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime kaip įvairių ansamblių narys.

Tomas Šatas mokėsi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje (K. V. Petrausko violončelės kl.), vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Vytauto Didžiojo universitete (R. Armono kl.) bei apsigynė solinio atlikimo magistrantūrą, yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Dirbo Kauno miesto kamerinio orkestro, vėliau Kauno miesto simfoninio orkestro violončelių grupės artistu ir violončelių grupės koncertmeisterio pavaduotoju. Šiuo metu T. Šatas dirba Šiaulių kamerinio orkestro ir Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės artistu. Taip pat dirba pedagoginį darbą bei su įvairiais kamerinės muzikos kolektyvais koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose.

Dainius Rudvalis baigė magistro studijas LMTA doc. V. Sereikos kontraboso klasėje, vėliau tęsė studijas Janačeko muzikos ir menų akademijoje (Brno, Čekija) prof. M. Jelineko klasėje. Tobulinosi daugelio dėstytojų meistriškumo kursuose, tarp kurių W. Grzegorzas, M. Gajdošas, T. Barbe, C. Rotaru, E. Beringeris, P. Iuga, K. Trumpfas, G. Upatniekas, T. Martinas ir kt.

D. Rudvalis yra tarptautinių kontrabosininkų konkursų diplomantas ir laureatas. Atlikėjas yra nuolat kviečiamas koncertuoti su įvairiais kolektyvais, aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose. Kaip solistas ir koncertinių programų dalyvis D. Rudvalis pasirodė su Lietuvos Nacionaliniu, Lietuvos Valstybiniu bei Kauno simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Klaipėdos, Kauno kameriniais orkestrais.

Kontrabosininkas turėjo galimybę dirbti su žymiais dirigentais ir solistais, tarp kurių D. Geringas, G. Kremeris, Y. Bashmetas, M. Maiskis, M. Argerich, A. Kniazevas ir kt. Keletą metų D. Rudvalis bendradarbiavo su orkestru „Kremerata Baltica“, koncertavo šio orkestro sudėtyje ir kaip kontrabosų grupės koncertmeisteris. Daugelyje pasaulio šalių su šio orkestro nariais dalyvavo kamerinės muzikos projektuose.

Šiuo metu kontrabosininkas yra Lietuvos nacionalinio ir Kauno simfoninių orkestrų artistas, taip pat styginių kvarteto „Bass Arco“ narys.

Susiję nuotraukų galerijos

Komentarai