LMS 85: Spektaklis VAMPYRĖS... OPEROJE?

Publikuota: 2021-03-05 Autorius: Mb.info
LMS 85: Spektaklis VAMPYRĖS... OPEROJE?

2014 m. sukurtas spektaklis Spektaklis VAMPYRĖS... OPEROJE? (vaizdo įrašo fragmentas ir nuotraukų galerija). Atlieka Julija Karaliūnaitė, Marta Lukošiūtė ir pianistė Rūta Blaškytė. Režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

Spektaklis VAMPYRĖS... OPEROJE? pristato skirtingo charakterio ir temperamento moteris, kurias vienija meilės jausmas: švelnią, be atsako mylinčią Mikaelą, ryžtingą, stiprią Dalilą, kupiną vilties ir tikėjimo meile bei laukiančią mylimojo atsako Margaritą I bei džiaugsmingą, mylinčią ir mylimą Margaritą II, viliokę Karmen ir meilei bei menui atsidavusią Toską... Spektaklyje netikėtai koketuojama su paslaptingojo operos žanro esme: juk visos pačios gražiausios operų arijos moterų dainuojamos arba žudant, arba mirštant, kartais – netgi mirštant iš meilės. 

ATLIKĖJAI 

Julija Karaliūnaitė, Marta Lukošiūtė ir pianistė Rūta Blaškytė. Režisierė Marija Simona Šimulynaitė. Scenografijos, kostiumų ir grimo dailininkės Simona Finkelšteinaitė, Julija Charsika, Paulina Nešukaitytė ir Vita Eidimtaitė. Video instaliacijų autoriai Pijus Balkaitis ir Kazimieras Šalčiūnas. Projekto meno vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

PROGRAMOJE

J. Offenbach   Barkarolė iš op. „Hofmano pasakos“ (atl. Julija Karaliūnaitė ir Marta Lukošiūtė)
G. Verdi          Amelijos arija iš op. „Kaukių balius“ (atl. Marta Lukošiūtė)
C. Debussy     Daina „Gražus vakaras“ (atl. Julija Karaliūnaitė)
G. Puccini       Čio-Čio-San arija iš op. „Madam Baterflai“ (atl. Marta Lukošiūtė)
G. Bizet           Mikaelos arija iš op. „Karmen“ (atl. Julija Karaliūnaitė)
G. Verdi          Leonoros arija iš op. „Likimo galia“ (atl. Marta Lukošiūtė)
A. Dvorak       Undinės arija iš op. „Undinė“ (atl. Julija Karaliūnaitė)
V. Bellini         Normos arija iš op. „Norma“ (atl. Marta Lukošiūtė)
J. Massenet     Manon arija iš op. „Manon“ (atl. Julija Karaliūnaitė)
G. Bizet           Karmen Segidilja iš op. „Karmen“ (atl. Marta Lukošiūtė)
G. Bizet           Habanera iš op. „Karmen“ (atl. Julija Karaliūnaitė ir Marta Lukošiūtė)

APIE ATLIKĖJAS 

Julija Karaliūnaitė sukūrė ne vieną vaidmenį operose: tai Magdalena, 1-oji Sirena, 1-oji Dama, 1-as Nežinomas balsas O. Narbutaitės operoje „Kornetas“ (2014), Ortlindė R. Vagnerio operoje „Valkirija“ (2013), Ida J Strausso operetėje „Šikšnosparnis“ (2012), Ksenija M. Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“ (2012). J. Karaliūnaitė – ne vieno respublikinio bei tarptautinio konkurso nugalėtoja: tai Tarptautinis vokalistų konkursas Romoje (2013, III vieta), Vincės Jonuškaitės-Zaunienės respublikinis vokalistų konkursas (2012, III vieta) ir kt. Atlikėja taip pat dalyvavo TV konkurse „Triumfo arka III“. Dainininkė yra dalyvavusi meistriškumo kursuose, kuriuos vedė pedagogai: Leopoldas Spitzeris (Austrija), Barbro Marklund-Petersone (Norvegija), Davidas Gowlandas (Didižioji Britanija), Alessandro Pagliazzi (Austrija), Paolo de Napoli (Italija), taip pat intensyviuose meistriškumo kursuose „Vilniaus operos studija“ 2012 m. Solistė yra koncertavusi ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, dalyvauja festivaliuose NOA („Naujosios operos akcija“).

Marta Lukošiūtė 2009 m. debiutavo LNOBT su Džanetos vaidmeniu G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“. Tais pačias bei 2011 metais Lietuvos auksinio balso konkurse „Triumfo arka“ pelnė III vietą. Nuo 2010 m. yra Lietuvos nacionalinės filharmonijos kviestinė solistė. 2010 m. stažavosi „Accademia Teatro alla Scala“ vasaros stažuotėje. M. Lukošiūtė buvo vienintelė studentė, kuriai akademijos vadovybė suteiktė stipendiją aktyviems kursams pas pasaulinio garso dainininkę, sopraną Lucianą Serrą. Tais pačiais metais M. Lukošiūtė stažavosi Vokietijoje „Oper Oder Spree“ meistriškumo kursuose.

Rūta Blaškytė kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja dažnai dalyvauja literatūriniuose-muzikiniuose projektuose, drauge su kitais garsiais Lietuvos menininkais atlikdama programas, skirtas Edvardui Griegui, Hectorui Berliozui, Czeslawui Miloszui ir kt. Ji dirbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Nuo 2013 metų rudens sugrįžusi į savo gimtąjį miestą Kauną, R. Blaškytė toliau tęsia darbą su Lietuvos operos teatrų dainininkais.

Susiję video galerijos

Spektaklis VAMPYRĖS... OPEROJE?

Susiję nuotraukų galerijos

Susiję nariai

Julija Karaliūnaitė

Julija Karaliūnaitė

Operos solistė sopranas

Marta Lukošiūtė

Marta Lukošiūtė

Dainininkė

Komentarai